Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
TomekPL

Sygnalizator cofania

Polecane posty

TomekPL    2

Mam zamiar kupić sygnalizator cofania do Ursus 1614 (tak dla bajeru) :) Teraz znowu się zastanawiam jak będe mógł go zamontować , bo przecież ursus nie ma świateł cofania do których się podłącza ten sygnalizator.

Czekam na konstruktywne porady!

klejnus    0

Hmm a na co Ci taki bajer?? Nie szkoda Ci kasy? I hmm może jakoś na czujnik przy galce od zmiany biegow.

mirasek    7

Prosty stycznik na lewej dźwigni. Nie głupi pomysł z tym sygnałem, dodatkowo można podpiąć do tego tylne światła robocze z przełącznikiem na obwód stały / załączany dźwignią / off, do wyboru :)

Wiadomość z agroFakt.pl

wildbream    0

szczerze mówiąc, ciekawy pomysł, dużo zabawy ale czemu się trochę nie pobawić

jakiś włącznik kontaktowy przy gałce zmiany i już, idąc dalej to możesz np kupić na allegro taką żarówkę z sygnałem i zrobić sobie światło cofania z sygnałem :)

TomekPL    2

15 złotych nie wielki majątek. Coś będe kombinował, ostatecznie zrobię go na włącznik na desce rozdzielczej.

Ciekawy bajer może kiedyś się przyda :) co prawda czasem się zapomina o wstecznym xD ja np. zapominam czasami że jest zaciągnięty ręczny a w ursus 4514 nie ma żadnej kontrolki ostrzegawczej :)

pioter    44

w 3512 tak, ale nie w 4514 :) u mnie w 4512 od razu czuje, ze jest na ręcznym...

wildbream    0

no tylko czy halogen to nie za mocny, bo np hipotetycznie załóżmy że jedziesz powiedzmy na imprezę parkujesz w mieście przy ruchliwej ulicy, potem chcesz wyjechać, no i musisz cofnąć i bach z halogenu wszystkim innym po oczach :)

a tak serio to jako światło cofania to ta mniejsza no może nie jest idealna, ale chyba lepsza od halogenu, halogeny to jednak jako robocze się używa, po co od razu podpalać świat jak on się tylko chce cofnąć, ja bym dał taką mniejszą- skoro ta z grene to badziew to lepiej nie, ale podobna by załatwiła sprawę (btw miałem taką lampkę w maluchu i dawała radę :) )

TomekPL    2

Raczej z halogenem nie będę sobie komplikował sprawy. Poza tym mam 2 standardowe (tylne) ,które zawsze mogę włączyć.

samczyk1991    82

@wildbream Tak masz rację , wystarczy taka na popularną żarówkę 21w, tylko aby miała jakiś sensowny odblask. Ja muszę jakiś włącznik przy lewarku założyć , bo nie chce mi się po desce rozdzielczej szukać w nocy odpowiedniego włącznika. :)

wsk125ccm    11

W ciągniku najlepiej, kiedy działało by to tylko wtedy, kiedy mamy zapalone światła postojowe i poprzez włączenie wstecznego zapalał by się halogen tylni, ale częste prace np. z ładowaczem powodowały by częste zapalanie i gaszenie się lampy co w konsekwencji spowodowało by szybsze zużycie się żarówki.

Moim zdaniem gra nie warta świeczki...

Ale maluszku zamiast zwykłej żarówki w lampie cofania mamy H3 - nie razi po oczach, a świeci tak, że można wjechać "na centymetry" bez zapalania światła w garażu :)

Sadek    449

Ja bym to widział tak żeby działało w pełni automatycznie:

- jak ktoś pisał działać powinno jak zapalone są światła w ciągniku,

- a na dźwigni zamontować magnes Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy a obok kontaktron Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy który by sterował przekaźnikiem i powinno zadziałać.

- oraz wyłącznik który by dezaktywował układ np pracy z ładowaczem kiedy patrzymy tylko do przodu (ale dla bezpieczeństwa nie zaszkodzi).

Jak coś wykombinujesz to wrzuć zdjęcia.

samczyk1991    82

Dlatego ja zmontuje taki prosty obwód:

Potrzebny prosty przełącznik taki jak od kierunków od syrenki i jakiś włącznik świateł wstecznych od samochodu, a zapomniałem o przekaźniku. Mam dzięki temu 3 tryby pracy:

-lampa wyłączona

-lampa włączona na stałe

-lampę uruchamia włącznik przy lewarku.

post-8148-125788404393_thumb.jpg

Edytowano przez samczyk1991

TomekPL    2

Ja bym to widział tak żeby działało w pełni automatycznie:

- jak ktoś pisał działać powinno jak zapalone są światła w ciągniku,

- a na dźwigni zamontować magnes Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy a obok kontaktron Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy który by sterował przekaźnikiem i powinno zadziałać.

- oraz wyłącznik który by dezaktywował układ np pracy z ładowaczem kiedy patrzymy tylko do przodu (ale dla bezpieczeństwa nie zaszkodzi).

Jak coś wykombinujesz to wrzuć zdjęcia.

Dzięki kolego świetny pomysł a do tego od razu instrukcja! Na dniach dostane ten sygnalizator , i będę działał!

atomik    145

no ok ale problem w tym jak to zamontować przy lewraku zmiany biegów np w urusach 330-5714 itp. ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez patryk165
      Słyszeliście możne że ktoś komuś wsypał cukier do baku w traktorze lub maszynie napędzanej na ropę. Słyszałem ze traktory stawały, a ciekawi mnie jak było naprawdę?  
    • Przez AdrianFanDeutz
      Gdzie mozna kupic ile kosztuje obciaznik do ciagnika na przedni tuz waga jaka mnie interesuje to ok 800kg
    • Przez michal_xs
      Witam chciałbym dowiedziec sie cos wiecej o użytkowaniu traktora z DPF. Planuje zakup jd z filtrem dpf. Pracował by on głównie z turem . Przez okres zimowy co 3 dzień po ok 30min. Jak bd wyglądać to cale wypalanie itp? Czy bedzie to uciążliwe? Moze ktos taki traktor uzytkuje i opiszę jak sie ma sprawa?
    • Przez endrju00711
      Stworzyłem ten temat, ponieważ coraz więcej na rynku pojawia się tzw. okazji, i ludzie mają zabujcze pomysły jak wyłudzić od człowieka pieniądze. Oraz jak można się przed nimi przestrzec.

To może ja zaczne, dziś wróciłem z wycieczki kraioznawczej, ponieważ tak to nazwaliśmy. Od jakiegoś czasu szukałem ciągnika, RENAULT cztero cylindrowego, jak się trafi to tur nie zawadzi, ale do rzeczy. Znalaeźliśmy oferte tzw. suuuuper okacje RENAULT 75-14 z ładowaczem czołowym, krokodyl, łyżka, trzy miesiące gwarancji (co było dla mnie podejrzane od razu ), transport gratis. I takie tam szmery bajery
      Dokładnie to ta oferta :
      http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B99711

Niezła co nie ?? PRZESTRZEGAM TO OSZUST !!! najlepsze jest to że gość robi tak co miesiąć, dowiedziałem się to w sklepie, bo szukałem adresu, ale oczewiście on nie istniał. Pytam się czy jest taki gośc co ciągniki sprzedaje ?? Mówią cytuje ,, Nie, ile pan stracił, pewno po John Deera pan przyjechał HEH ?? " Mój ojciec mówi, nie po Renault , ,, O to nowość, ale nie jest pan pierwszy, bo już siedmiu u nas było HEH "

Całą spawe zgłosiliśmy na komendzie, jednego gością nie dość, że jechał 700 km w jedną strone, bo JD 6100 był w równie promocyjnej cenie, bo za 44 tyś

Najlepsze jest to że w środe miałem dojechać do niego na trasie i niby podpisać deklaracje, że taki i taki ciągnik odbiore, gość wyłączył telefon i udał głupka, później miał wymówke że mu się rozładował, że mamy wpłacić na konto zaliczke, że to na 100% ciągnik będzie nasz, ojciec mówi że inaczej jak do ręki kasy nie dostanie, to mówi że mamy przyjechać w piątek o piętnastej to zaraz całą kase mu damy i z ciągnikiem pojedziemy do chaty, no to pojechaliśmy, a tam niespodzianka Nie powiem troche ładnie mówiąc źli byliśmy ale nam przeszło na szczęście

Temacik ma być ku waszej przestrodze, i prosze o zamieszczanie linków, lub podawanie numerów istnych oszustów, lub ciągników z nieznanego źródła, może ona baaardzo pomuc innym, bo po co tracić kase, czas i nerwy

I jedna sentencja : NIGDY NIE WPŁACAJ KASY NA KONTO BEZ OGLĄDANIA CIAGNIKA I POTWIERDZENIA DANYCH OSOBOWYCH

Aha, zapomniał bym, mieli oni podrobiony dowód osobisty i założone konto w banku w Poznaniu, niech ten złodziej wie, że korzystając z komórki można go namierzyć co do 10 metrów, i policja ostro nad tym pracuje, ale na razie nie włącza numeru, i raczej był sprytniejszy i wyrzucił karte do śmieci, ale i tak mogą określić z kąd były wykonywane połączenia ( To dla złodzieja )
    • Przez tommy66692
      Instrukcje obsługi, tabele wysiewu i katalogi czesci do maszyn rolniczych podajemy w tym temacie. Przed pytaniem postawionym w tym temacie polecam poprzeglądać te tematy;
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t2826.html
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t9098.html