Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
UrsusCzesio

Jakie opony 18'

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie
galeria
Opony

UrsusCzesio    304

Mam problemik, musze wymieniać opony w c-360 i teraz jakie wziac. Jaki bieznik, żeby mie nie uciekał za mocno jak skręce w miękkim, i jaka szerokośc, jaka firma

ZETORRRRRR    3

Kuzyn ostatnio wymieniał w swoim c360 i załozył 6,50 na 18 a firmy nie pamiętam. Sprawuja się znakomicie, sam jeździłem tym ursusem i oponki trzymaja znakomicie.

oFsik    30

Troszeczkę przekieruję temat na inną drogę :rolleyes: Co myślicie o zakładaniu opon od terenówek na przód do traktora 2*4 jak to się sprawdza, dobra jest przyczepność?

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wujas ma w C355 na seryjnych felgach opony od terenówki, jakieś szersze. Założył ze względu na ładowacz czołowy. Ogólnie to ciężej się skręca, ale za to przodek tak się nie siada. Dużo zależy od bieżnika lepiej zakładać opony M+S, niż crosscountry.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam zamiar założyć do swojej C-385 18 calowe koła z wojskowego Ziła (dokładniejszy rozmiar to 12.00-18),które są niemalże w nienaruszonym stanie :) i myśle ,że będą się lepiej sprawowały w polu niż te standardowe o rozmiarze 7.50-20 :)

qazi    57

u nas siedzą 7.50/18 z bieżnikiem prowadzącym znaczy z 2 rowkami

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Po to są specjalne opony na oś kierującą, żeby trzymały lepiej tor jazdy. ;) Jodełka ma dobre zaparcie, ale słabo trzyma na boki. :D Możesz kupić szersze opony, ale o głębokim gładkim bieżniku z małą ilością rowków.

jaro    163

Ja na miękki teren zakładam na przód w C-360 oponki 11,5/80-15,3 na felgach od Ostrówka (pasują bez przeróbek).

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez wojna456
      Witam serdecznie ostatnio zakupiłem ursusa c-355 po wykonaniu kilku prac polowych oberwało mi wentyl w prawym tylnym kole. Kupiłem nową dętke i podczas orki zimowej sytuacja znowu się powtórzyła i  nie wiem co może być przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Czy wiecie jak porównać opony zwykłe do niskoprofilowych na podstawie numeru np czemu będzie odpowiadał rozmiar 13.6R24
      w niskoprofilowych, albo 14,9R24
    • Przez Arek
      Mam zamiar założyć koła bliźniacze do ciągnika 100km.
      Gdzie lepiej zamontować klamry sprzęgów, na otworach w środku tarczy czy lepiej na śrubach łączących tarcze z obręczą?

• Przez pawlus224
      Opony w 330 zaczynają pękać chce je wymienic i nie wiem jakie najlepiej zastosować ,w cienkie paski,grube,od żuka czy w jodełkę? przy których ciagnik lepiej się prowadzi ? Dodam że ciapek malo jeżdzi po szosie . Mam nadzieje ,że ten temat pomoże także innym przy wyborze zakupu nowych opon.
    • Przez witek
      witam mam takie pytanko musze wymjenic opony w MTZ jakie polecacie....jaka firam?? ja mysle o polskich z DĘBIC a wy co polecicie ??