Zaloguj się, aby obserwować  
dawid1997

Case JX 90, NH T 5050, Zetor Proxima Plus i Farmtrac

Polecane posty

Gago    0

'Ferdek07' no nie wiem czy spali więcej o - 2-3l/godz więcej od agrofarm 85 tego bym nie powiedział <_< a nawet jeśli tak to wiadomo coś za coś jak spali to i pociągnie darmo tego nie przepali <_<


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

@Gago no nie powiedział bym że perkins ma słabsze silniki od zetorowskich raczej odwrotnie, a co do spalania to każdy spali ile trzeba jeden trochę więcej drugi trochę mniej, to zależy od tego kto operuje danym sprzętem i jak jeździ, a co do pękających wałów to owszem w 3p przy nieumiejętnej jeździe wał można urwać zresztą w każdym innym ciągniku również, nasz 3p ma 9.5 tys mth i wał jest oryginalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

'qazi' z wałem masz rcje w każdym ciągniku można go urwać bez wiekszego problemu. Ale nie o to mi chodzi że są złe silniki Perkinsa tylko one szybciej się grzeją i nie są tak silne bo miałem tego Case i MF i wiem jak to jest z nimi ale silniki są bardzo bobrze wykonane Perkinsa zero przecieków z tego co miałem to w moich nie było.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jak to nie są tak silne bo nie bardzo rozumiem jak masz taką samą moc w tej samej normie to są tak samo silne, no tak ale jak pisałeś miałeś MF 3060 i porównujesz go do 9540 jak to jest ok 15km różnicy na korzyść zetora, do tego ztorka to jak już porównywać to raczej MF 3075 moc prawie identyczna moment troszkę większy i dostępny już przy niższych obrotach i to z mniejszej pojemności, ale to chyba nie o tym temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

@qazi ale @Gago miał też zetory 6245 i 7745 a to już bardziej podobne do MF 3060

Dziwią mnie wyniki spalania agrofarma ... to ten agrofoarm 85 na powietrzu chdzi ??? nie wieże żęby 3 l mniej od zetora spalił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

'qazi' miałem Zetory tak jak kolega mister pisze 6244 i 7745 i JD 3300 taka sama moc i ten MF przy nich nie istniał z siło silnika poprostu JD i te Zetory poprostu tak chodziły jakby miały wiecej koni od niego bo nawet się nie dusiły pod góre na wyższym biegu a w nim trzebha było caly czas wajchować <_< Widziałem dziś na składnicy Case JX80 i powiem tak ciągnik jest identyczny do NH TD ale jest lepiej wykonany duzo lepiej niż on plastiki lepiej dochodzą przy blotnikach w środku jest też dokładniej zrobiony nie wiem czego tak jest ale na to wychodzi że Case są lepsze od NH i tak jest. A propo jakie są silniki w tych Case JX jakiej produkcji ?


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
@qazi ale @Gago miał też zetory 6245 i 7745 a to już bardziej podobne do MF 3060

Dziwią mnie wyniki spalania agrofarma ... to ten agrofoarm 85 na powietrzu chdzi ??? nie wieże żęby 3 l mniej od zetora spalił.

około 3,5l/godz w lekkich pracach i około 7l/godz w pracy w polu z maszynami uprawowymi, myślałem że jakoś delikatnie się obchodzę z ciągnikiem ale i inni podają takie wyniki, nie mam to nie wiem ile pali zetor ale troche większe wyniki podają znajomi, nie chodzi mi o o który więcej pociągnie czy który na glinie pujdzie albo nie ale o normalną robotę jak zwożenie bel po 20 bel na przyczepie, czy orkę 4x30, agrofarm jak i cała gama tych ciągników ma tak że nie puści pod obciążeniem dyma, jak ma za ciężko spada z obr i tyle, może to się niektórym niepodobać bo może i troche brakuje czasami tego "kopyta" ale tego silnika deutza nie da się przeciążyć co nie znaczy że normalnie z maszynami odpowiednimi do jego mocy sobie nie poradzi <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
'qazi' miałem Zetory tak jak kolega mister pisze 6244 i 7745 i JD 3300 taka sama moc i ten MF przy nich nie istniał z siło silnika poprostu JD i te Zetory poprostu tak chodziły jakby miały wiecej koni od niego bo nawet się nie dusiły pod góre na wyższym biegu a w nim trzebha było caly czas wajchować <_<

nie wiem jak w tym modelu ale a mam porównanie perkinsa w moim landinim do np zetora 7745 czy też 7340 moc podobna a landini z perkinsem jakoś szybciej się zbiera od tych zetorów a ma na zegarze prawie 4 razy tyle godzin co ten 7340 ale to tylko moje spostrzeżenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

'qazi' to widzisz każdy ma swoją opinie i nikt nie zmieni tego ani nie nakłoni 2 do innego zdania jak wie swoje. Może i tak jest w Twoim przypadku ale u mnie było odwrotnie i to w 2 Z Case na perkinsie i Zetorem 9540. Dzieki kolego@ Kris14@ <_<


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj