Skocz do zawartości
kris14

Koła bliżniacze

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Koła

kris14    259

Czy ma ktoś jakiś sposób na proste wykonakie kół bliżniaczych w ciągnikach (głównie MF 255 i Ursus 4514, ale mogą być inne)?

kamil41    28

też się zastanawiam na bliźniakami z tyłu w moim Lambo, drugi komplet mam tylko nie wiem jak je połączyć

Wiadomość z agroFakt.pl

kris14    259

Nie mam ani drugiego kompletu ani pomysłu jak to zrobić. Zna ktoś jakąś firmę która to zrobi?

brzozak2    236

jak bede mial czas to moge zrobic fotke jak u nas sa zrobione blizniaki, wykonal je pobliski zlomowiec, sprzegi tez oni skads wytrzasneli, a obrecz sami wykonali w kooperacji z panem czeskiem :wacko:, patent ogolnie sciagniety z tych przedstawianych na targach

pioter    44

ja ostatnio u jednego handlarza widziałem blizniaki 16.9-28 na śrubę centralną i pięć łapek za 500zł za sztukę.takie kola zakładasz w 2 min i można w pole jechać...ja tez mam patenty ale to juz trzeba min 15 min żeby złaozyć.

Turbina    9

Ja sobie sam zrobiłem sprzęgi,cztery klamry na jedno koło,tuleja między felgi z blachy 3mm i gra muzyka.......... :wacko:

coolman111    54

śasiad ma przy Zetorze 7745. Dobrze spisują się przy agregacie uprawowym, bo ciągnik nie ugniata tak mocno gleby. Miał je tez zamontowane podczas rozsiewania nawozu wiosną. Ale było tak mokro w jednym miejscu, że i tak nic one nie pomogły...:wacko:.

kris14    259

A masz z tego fotki? Jak nie to chociaż daj zdjęcia jak je zamontowałeś?

Czy lepiej poszukać gąsienice zakładane zamiast kół (wtedy mógłbym stosować je naprzemniennie w MF255 i U-4514)?

Powód Edycji: łączenie postów, edytowane przez Nikita_Bennet

andrzej2110    529

a czemu nie?? tylko koszt zapewne nie jest niski chyba że gdzieś na złomie dostaniesz od koparki albo czegoś takiego i zamontujesz. Wygląd będzie na pewno ciekawy - czołg MF255

kris14    259

Tylko jeszcze jakieś szersze koła na przód i będzie to czołg na tereny podmokłe.

Ale by miał siłę uciągu!!! :blink: .

yacenty    565

wracajac do tematu, nie moge sprzedac opon w dobrej cenie dlatego chce zrobis blizniaki do zetora, pioter mozesz cos podpowidziec?

felga w tej chwili to gwiazda - jaka teraz dokupic? tez gwiazde czy cos innego?

pozdrawiam

YacentY

pioter    44

najtaniej i najprosciej byłoby,gdybyś postawił swojego MTZa na kołki :blink: przełożył opony ja mam pierscienie i mocowania jeszcze od MTZ-a :D

na poważnie to najtańsze są takie

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=12332

pierścień z blachy dobrze to usztywnia-ta C-360 jeździ na nich wszędzie...jak robili u mnie blizniaki do MTZ-a to pierscienie R38 kosztowały 400 zł ale taki majster :D

co do mocowań to juz sa różne opcje...najwgodniejsze jest jedno na środku ale musi byc odpowiedno mocne.w C-360 mam przyspawane uchwyty do śrób mocujących tarcze kół i też jest ok

oryginalne szybko sprzęgi juz kosztują...tutaj tez coś jest ale słabo widać

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=16028

musisz się zdecydowac na jakieś łączenie i wtedy możesz szukac fegi...ale razcej jak najtańsza...ruska trochę szpeci traktor... :D

ciagnikfan    3

Ma ktoś fotki takiego ciągnika co ma koła zastąpione gąsienicami? Jak zrobić takie coś? Ile to kosztuje?

yacenty    565

wiesz z tym mtzem u mnie jest jak jest i niestety na kołki go nie postawie :blink:

moze rzeczywiście poszukam cos od mtzta - tylko dalej nie kumam jak te uchwyty zrobic

kris14    259

Teraz doszedłem do innego wniosku...

Mam stary komplet opon do MF'a i słyszałem że niektórzy wykorzystuję je jako bliźniaczki, ale bez felg... zakładają tą starą oponę na felgę, i pompują koło...

Czy to dobry pomysł?

pleban1330    0

ja słyszałem,że można odwrócić felgę,skręcić jedną do drugiej i gotowe,czy to dobry sposób?

kombajn    1

@ Kris14 ja widziałem taki patent na perkinsie kolegi bliźniak bez dodatkowej felgi i powiem tak: patent całkiem dobry poprawia uciąg i zwiększa powierzchne kontaktu koła z podłożem ale to nie zastąpi kompletnego bliźniaka w pełni, bo jednak koło niema felgi i co za tym idzie opona jest bardzo plastyczna

kombajn    1

Tak w 30 jest możliwość dołożenia bliźniaka poprzez odwrócenie felgi bez żadnych większych przeróbek

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojna456
      Witam serdecznie ostatnio zakupiłem ursusa c-355 po wykonaniu kilku prac polowych oberwało mi wentyl w prawym tylnym kole. Kupiłem nową dętke i podczas orki zimowej sytuacja znowu się powtórzyła i  nie wiem co może być przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Czy wiecie jak porównać opony zwykłe do niskoprofilowych na podstawie numeru np czemu będzie odpowiadał rozmiar 13.6R24
      w niskoprofilowych, albo 14,9R24
    • Przez Arek
      Mam zamiar założyć koła bliźniacze do ciągnika 100km.
      Gdzie lepiej zamontować klamry sprzęgów, na otworach w środku tarczy czy lepiej na śrubach łączących tarcze z obręczą?

• Przez pawlus224
      Opony w 330 zaczynają pękać chce je wymienic i nie wiem jakie najlepiej zastosować ,w cienkie paski,grube,od żuka czy w jodełkę? przy których ciagnik lepiej się prowadzi ? Dodam że ciapek malo jeżdzi po szosie . Mam nadzieje ,że ten temat pomoże także innym przy wyborze zakupu nowych opon.
    • Przez witek
      witam mam takie pytanko musze wymjenic opony w MTZ jakie polecacie....jaka firam?? ja mysle o polskich z DĘBIC a wy co polecicie ??