m11031993

worki do sianokiszonki

Polecane posty

masiew    31

ja narazie wziolem 10 sztuk na prube. Poczekamy na pogode i zobaczymy, co one warte


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1122    15
Napisano (edytowany)

Witam koledze widze ze piszecie o workach to sie dolacze ja kupowalem po 15zl 120x170 worek na baloty 160x120 zawsze kupujcie luzniejsze bo lepiej sie zaklada w tym roku pierwszy raz zrobilem juz 17 balotow i jestem zdziwiony bo mi worki puchna nie wszystkie ale niektore sa tak napompowane ze boje sie ze strzela. moze wiecie czy to tak ma byc czy lepiej spuscic powietrze. A i jeszcze kiszonke robilem po deszczu takze mokrutkie sa :)

 

Pozdrawiam :D

Edytowano przez mateusz1122

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Im lepiej puchnie tym lepiej, napuchniety worek=gwarancja szczelnosci.

 

Ty wzioles wieksze to az takiego cisnienia mial nie bedziesz, u mnie worki 120x120 to zyto tak napuchlo ze opaski popekaly. Kupulem opaski 2mm grube 300x8 i teraz jest ok a tamte byly 1,5mm tez 300x8 firmy Variant - nie polecam. Odradzam wiazania jakimkolwiek sznurkiem.

 

Przeplaciles troche kolego za te worki. HayPacku (gorna polka) powiekszane kosztuja 11zl a ty dales 15.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agricole    0

Ostanio miałem sianokiszonkę 115x115 w workach 120x120 i przechowały się rewelacyjnie, a również na słońcu strach było, żeby ich nie rozerwało, dlatego też dodatkowo były przykryte folią, nie wiem w sumie czy to cokolwiek dało, no ale było tak zrobione :) Spuszczać powietrza nie ma sensu, bo to się ma zakisić, a nie wentylować, przy zakładaniu tylko rękami dookoła objechać, żeby powietrze wypchnąć, w żadne odkurzacze się nie bawić i powinno być dobrze. Dobrze związać raz, później to co wystaje zawinąć i zawiązać jeszcze raz. Robi się tak, żeby się woda nie przedostawała po tym do środka. I podczas odstawiana balota na miejsce, żeby nic pod spodem go nie przedziurawiło trzeba pamiętać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro87    1

Witam, także chce spróbować robienia sianokiszonki w workach....mam pytanie czy moge zaworkować bele zrobione 2-3 dzni wcześniej? miało być siano ale było sporo zielonego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Witam, także chce spróbować robienia sianokiszonki w workach....mam pytanie czy moge zaworkować bele zrobione 2-3 dzni wcześniej? miało być siano ale było sporo zielonego...

Mozesz, ja tez workowalem 3dniowe i bylo ok. A gadanie niektorych ze trzeba w ciagu 4godzin jest nieprawdziwe.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Cos tam sie grzaly ale nie bardzo, wazne ze sie udaly.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

my używaliśmy pewien czas worki ale nigdy nie zostawał ani jeden na zimę aby sprawdzić czy przetrwa, wychodziły różnie. Najlepszą do związania były tzw trytytki :) i wtedy obracaliśmy na drugą stronę tak aby wiązanie było do dołu. Szczerze mówiąc mało opłacalne bo u nas za porządny worek 12zł cenili sobie czyli tyle ile wychodzi folia na owinięcie jednego balota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Bardzo drogo miales te worki, ja kupuje po 8zl + 30zl wysylka i sa dobre. Przychodza 200km ode mnie. Bo u mnie tez nie ma dobrych workow a Marma jest po 12 (za drogo) wiec jesli nie miales u siebie tanszych mogles zamowic.

Worki wykorzustuje do 3razy ale sasiedzi maja koty i teraz 2razy to max. Wiec oszczednosci jakies sa.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr820    43

Junkers mówisz o tych takich plastikowych opaskach, tzw. "tyrytytkach"??? Ja więżę sznurkiem, tak jak na filmie wyżej, i jest ok...


KPK Kumurun Team


Zanim komuś pomożesz, zastanów się czy on by ci pomógł!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Nie w poprzednim poscie pisalem o workach.

A co do trytkow czy jak to tam to uzywam ich bo sznurek potrafil worek przeciac, teraz z opaskami tego problemu nie ma.

Na filmie troche lipnie im to idzie, niby szybko ale nie dosc ze sznurkiem to powinni przed zalamaniem czupryny skrecic ja dosc mocno i dopiero zlamac w pol. Jakby mieli zaworkowac na raz 50 balotow to by im rece poodpadaly od sznurka.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr820    43

Hmmm tak wyszło że ja napisałem post 2 min później, więc wiesz... Chodziło mi o te właśnie ściski...

No ja też właśnie "czuprynę" skręcam, tak jak ty mówisz... Ja worki mam z Silobag nigdy mi sznurek nie przeciął, a ile najdłużej trzymałeś w tych workach kiszonkę???

Mam te ściski/opaski tylko 300x8 ale one nie są 2 mm grube, mają ze 1.5, a ty zawijasz tą czuprynę i dopiero zaciskasz ścisk/opaskę na to czy tak bez zawijania po prostu na raz zaciskasz i już?? No trochę męczące wiązanie sznurkiem, jutro będę kręcił, i tak myślę jak by spróbować z tymi opaskami...


KPK Kumurun Team


Zanim komuś pomożesz, zastanów się czy on by ci pomógł!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Najpierw robie jak ja to nazywam ROZÉ, pozniej zacisk pod flon, xawijam czupryne, potem na pol i opaska.

Najdluzej trzymalem do konca zimy jakos tak, ale z polowa byla w jakims stopniu po bokach zplesniala, ale tylko troche.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zrobiłem na próbę 10 beli w workach na drugi dzień mi te worki bardzo napuchły ze myślałem ze pękną ale następnego dnia powietrze tzeszło i jest go dosyc mało ale jest .

Czy to tak ma byc? dodam ze jeden work syczał ale go olepiłem taśną i przestał ;]

Ps kiszonka była koszona na deszczu i na deszczy zbierana była taka cięzka ze c360 z turem podnosiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
supermichal13    366

Ja 3 tygodnie temu zrobiłem na próbę 3 bele i jedną dzisiaj juz otworzyłem i wyszła bardzo dobrze :P Może przy wiązaniu malutka plamka plesni ale to nic nie przeszkadza ;)

 

@Rusin.... Pompowanie jest to normalne zjawisko choć u mnie prawie wcale sie nie napompowało :wacko: ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tak wyglądały 15 min po włożeniu post-45831-0-40463600-1405622887_thumb.jpg

następnego dnia post-45831-0-97626700-1405623114_thumb.jpg

a 4 dnia wyglądały tak jak po 15 min czy tak ma byc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

A u mnie przez miesiac byly takie nabablowane ze az opaski pekaly.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Ja wiąże sznurkiem i nie pękają. Jak na razie jestem zadowolony. We 2 osoby idzie szybciej jak owijarką stacjonarną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

Witam

Mam worki na baloty 120x140cm, można włożyć do nich baloty 120x120cm? Czy grozi to zepsuciem sianokiszonki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agricole    0

Zepsuciem niekoniecznie, ale mogą Ci bardzo napuchnąć, u mnie przy 5 cm różnicy porobiły się duże, a tutaj masz aż +20cm. Generalnie im ściślej tym lepiej i żeby koty się za bardzo tym nie interesowały. Dużo masz tych worków do wyrobienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

Mam 20szt. Sąsiad robił mi takie baloty, a potem znalazłem tańszego uslugodawcę z prasą 120x120. Chyba jednak wrócę do sąsiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

Zrobione 15szt, baloty 130x120. Trawa była dość mocno podsuszona, część worków wogóle nie puchnie, inne tylko lekko. Jeden worek miał idealnie okrągłą fabryczną dziurę na spodzie... Sąsiedzi dość sceptycznie nastawieni, chyba to pierwsze worki w promieniu 10km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Luke16
      Przez Gość Luke16
      Na ten rok planuje zakup prasy zwijającej do 30 tyś zł... prasa głównie będzie używana do sianokiszonki ale i również do siana i słomy.... Rozmyślałem trochę o krone kr 130 s ale prawdopodobnie mój zetor jej nie pociągnie.... co byście polecili???
    • Przez adamnow31
      Witam.
      Może ktoś praktykował już przechowywanie ziemniaków w big bagach, i ma jakieś opinie na ten temat bo zastanawiam się nad sypaniem ich prosto z pola w worki ale jak teraz jest z ich odparowaniem i ewentualnym ustawianiem w przechowalni jak wysoko jakieś odstępy itd.., Jak znoszą je odmiany wcześniejsze które jak wiadomo lubią się czasem psuć. Ja robię sadzeniaka wiec większość była by przerabiana jesienią i przepakowywana w małe worki ale tak myślę ze było by wygodniej i koszty mniejsze jak przy skrzyniopaletach.
    • Przez dawidom1299
      Czy prasa hesston 5670 nadaje się do sianokiszonki z żyta. Może jd 550 lepsza. Ta hesstion jest szybka przy c-360. Czy jest awaryjna???
    • Przez Danielson21
      Witam interesuje mnie nabycie wentylowanych worków typu big-bag o maksymalnej ładowności 1,5t. Około 100-120 szt. Oczywiście worki tylko używane i maksymalnej cenie 8 zł 
    • Przez Marco007
      Witam mam do sprzedania bardzo ładne worki big bag w stanie idealnym, raz używane po artykułach spożywczych.
      Więcej informacji pod linkiem : https://www.olx.pl/oferta/worki-big-bag-raz-uzywane-po-art-spozywczych-stan-bdb-CID757-IDiXfAz.html
      lub tel. 783 825 905
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj