młody17

Warzywa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
janusz20    106

Tu się mylisz :lol: mam w chlewni izolację na suficie poliuretanową i nawet tam myszy sobie gniazda robią.

Zastanawiałem się też nad nią..można znaleźć tanie okazy z rozbiórek..

Na te stwory to chyba nie ma skutecznego sposbu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ja sie zapytam inaczej, za malo roboty masz na 600 ha, ze za warzywa, prace reczna i uzeranie sie z ludzmi chcesz sie brac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Póki w pełni przejmę gospodarstwo chcę się zająć czymś innym niż zapierdalaniem u ojca...

Pracy się nie boję, sadzarka i kombajn do zbioru myślę że ułatwiłaby życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

kombajn raczej nie wchodzi w grę przy kapuście do przechowywania bo obija i taki towar po prostu nie poleży ci długo a w ogóle kupno kombajnu na 5 ha ekonomicznie też raczej nie ma sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Mechanicznie najłatwiej jest robić cebule na początek dymkę. a jak się dojdzie do wprawy to można zacząć działać z zimową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

siejcie sadzcie warzywa w 2011 o połowe zmniejszam uprawy warzywne nowi skuszeni w tym roku dobrymi cenami się zrażą i wtedy wróce do normy :D no chyba , że wystąpi susza itp. wtedy jakoś wyjdą ci już wyspecjalizowani czytaj: chłodnie, deszczownie i przede wszystkim najcenniejsze czyli doświadczenie aby wyprodukować dobry towar który przeleży do wiosny :lol: powodzenia nowym (eh pamiętam swoje początki hehe) i starym plantatorom!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Następny którego coś boli...Jakbyś nie zauważył w tym roku na wszystkie produkty rolne jest dobra cena...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3603p    87

a jest u wa zbyt na kapustę szatkowaną w workach po 10kg prosto do kiszenia , bo u nas na targu ile by nie mieć tyle by kupili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedaje w domu szatkowaną kapustę od trzech lat. W pierwszy rok sprzedałem 800kg w drugi 1800kg a w trzecim 3500kg . A resztę w całości czyli nie jest źle.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

HubertOjdana nie potrafisz czytać? z powrotem do przedszkola a może cię tam bili i dlatego ciągle o tym bólu pewnie piszesz :-))

Edytowano przez brzozak2
jak masz cos do powiedzenia to merytorycznie, nie na epitety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

@HubertOjdana

W sumie to kiedyś też zacząłem podobny temat i też mi wszyscy tego odradzali, chodzi o uprawę warzyw, tyle że tamten temat założyłem kilka lat temu, a wtedy to raczej było bujanie w obłokach i kompletna nieznajomość tematu :D

Wracając do sprawy, przy tylu hektarach możesz sobie ryzykować, ja niestety nie mogę sobie na to pozwolić, dlatego odłożyłem moje plany na kilka lat.

Mój tato i wujek mieli kiedyś trochę kapusty więc wiem jak to wygląda, wcale tak łatwo nie jest jakby się mogło wydawać... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Cipek baw sie w swojej piaskownicy ja bede to robil w swojej. Czytać raczej Ty nie umiesz bo nie odpowiedziałeś na żadne pytanie które zadawałem. Pierd*lisz smuty jaki to za***isty jestes. Gówno mnie to obchodzi.

 

@Krzysiu o kapustę pytałem, ale po głowie chodzą mi też inne warzywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

jezeli masz dobrą ziemie taką na ktora mozna szybko wjechac to polecam młode ziemniaki. Koszty to agrowłoknina jezli dobrze pamietam to okolo 3tya/ha ewentualnie przy suszy Deszczownia. Sadzarka + kombajn np Anna 1 rzedowa to tez nieduzy koszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rallyfan    15

@HubertOjdana, jesli chodzi o inne uprawy warzywne to proponuje Ci pomyśleć nad ogorkiem. Ogólnie to ładna kaska jest z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mam przy zaraz przy placu kawałek 5ha, dalej jest rów a za rowem 24ha. Ziemia akurat jest tutaj najlepsza bo i 1 klasy jest niecały hektar przy rowie.

 

Ogolnie myślę nad Kapustą, Cebula, Marchew, nad ogórkiem nie zastanawiałem się. Ale wezmę pod uwagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

ogolnie to ziemniak 1 klasy nie lubi bo gdy jest susza zimniak nie moze "podnieść" tej ciezkiej ziemi i rośnie kwadratowy, bardzo niekształtny. Co do ogorkow to u mnie sasiad w tym roku mial hektar ogorka i ta sie dorobil skurczybyk ze jedzie do niemiec po kombajn do ogorkow bo ludzie za duzo pieniedzy wynosza z pola choc i tak placil zaledwie 5zl/h. Tlumaczyl mi cos ze ten kombajn wyglada tak ze sa 2 skrzydla cos jak w opryskiwaczu tylko ze nad ziemia to idzie i z jednej strony i drugiej lezy po 8 osob. Czyli razem 16 osob rwie ogórka. pole jest zrywane bardzo szybko i duzo mniej kasy dostaja ludzie bo takto i po 8 godzin rwali w 7-8 osob bodajze. Dostawał dobra cene bo on rozwozi po slepach i hurtowniach a poza tym w tym roku dobra cena była ogorka. Wedlug mnie to najlpiej kisić ja w tym roku sobie zrobiłem 30 beczek ogorkow i sa to godziwe pieniadze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A weź i zakiś ogórków z 1 hektara ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Ciekawe skad tyle beczek wziąc bo do 1 wchodzi 80kg. Z takich wiekszych powierzchni to w silos. Patrz jaka kasa kupowałem ogorki po 60 gr i po 1zl 2 sorty mieszałem je razem. i do beczek. do tego (magiczna chemia ;)) ale to tanie, 6kg soli to tez grosze. jedynie chrzan i czosnek to troche wiekszy koszt ale na to wszystko liczylem okolo 20 zl. 80kg ogora x 0.9 = 72zl + 20 przyprawy = 92. Sprzedajemy je u nas w warzywniaku 5zl za kilo czyli 400 zl beczka - 92 produkcja = 308zl na czysto z pracą wlasna.

Gdy kupowalismy od rolnika to sprzedawal nam po 3.5zl.kg to mialbys okolo 180 zl na beczce. :P z moich wyliczen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin509    1

Mieliśmy kiedyś ogórki i zysk był dobry ale ludzie zarobią na tym więcej niż właściciel. Mieliśmy 0,5 ha to zbieraliśmy własnymi siłami na samolocie więc pieniądze zostały, ale przez miesiąc miałem przed oczami tylko ogórki:) Jak chcesz zacząć uprawę warzyw to myślę że cebula będzie dobra, albo por też jest w porządku. A jak chcesz się dowiedzieć o uprawie to najlepiej znaleźć jakiegoś znajomego co uprawia warzywa kupić dużo wódki i go odwiedzić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

z kapustą zawsze był problem żeby sprzedać...w tym roku jedynie brakuje jej z resztą jak wszystkiego...polecam pory jak kolega wyżej napisał brokuły z cebulą mieliśmy do czynienia ale nie chcemy do tego wracać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja od kilku lat uprawiam marchew i co roku jest gorzej, kiedyś miałem też buraczki i raczej odradzam,

kurcze też się zastanawiam co w tym roku posiać, mam zostawione 2 ha na warzywa,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jakie warzywo najdłużej przeleży i w jakich warunkach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

malkolm jeśli masz dobrą ziemie to szczerze polecam pory...jeśli jest bardzo dobry plon to zarobek z 1ha masz taki jak z 2ha brokułów...na początek możesz po siać 0,5ha 500zł nasienie....tylko roboty jest od cholery...

 

warunki to napewno -'e ale nie za duże...jakie to nie wiem ale zaraz ktoś się znajdzie co wie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powislok    0

W tym roku cenka kreci,przecietnie z ha mozna wyciagnac 80 000 zl,ale ten rok jest wyjatkowy,pelen tragedii,nieszczesc,najlepjej niech kazdy robi to co robi,ale jeszcze lepiej.Smiesza mnie farmerzy jednego sezonu bo szybko nisko upadaja,aha sa jeszcze doplaty,prowy,mry..... wiec dalej orzemy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Następny bojaźliwy... Wnieś coś metorycznego i mądrego do tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj