Polecane posty

feliksio    2

Witam, jestem w trakcie zamawiania JD 6145R. Nie mogę się zdecydować jaki rozmiar opon wybrać. Standardowe z tyłu to 38 cali. Wydaje mi się to mało przy profilu 65 (szerokość 650). Natomiast za dopłatą 10 000 zł netto można wziąć tył-650/65R42 przód-540/65R30. Ta sama cena jest za dopłatę 650/75R38 i 540/75R28. Co o tym sądzicie? Mniejsza średnica i więcej gumy czy większa średnica i mniej gumy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masterek    8

więcej gumy. wtedy jak spuscisz powietrze do np 0,8 bar to wtedy opona bardziej się rozlozy na podłożu, lepsza przyczepnośc i uciag. tak na logikę. po nierownosciach też im większy profil opony tym lepiej. więc ja bym bral wyższy profil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johniy861    78

to zależy do czego ciągniki będzie potrzebny ale jeśli do orki, uprawy pozniwnej czy siewu to 2 opcja lepsza

ciagnik będzie sie trochę lepiej,, kleił,, do ziemi
a po drugie 42 cale to juz troche dużo na ten model - te felgi do modeli np 6175r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Trochę kolega ma za mało koni by brać takie potężne lacze, te w podstawie 650 to jest dużo, większość ludzi przy tych mocach bierze 600 i to starcza spokojnie. Jak ktoś napisał, tamte drugie to do 6175r się nadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliksio    2

Opony mają być firmy TRELLEBORG. Dealer namawia mnie na 42 cale, mówi że lepiej się prezentuje bo JD ma dość duży gabaryt jak na swą moc. Już sam nie wiem co zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Co on Ci gada głupoty, jakie duże gabaryty,JD ma najkrótszy rozstaw osi z całej konkurencji. Duże gabaryty to ma Claas, Valtra,MF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a ja nadal swoje weź 42. kawał traktora się zrobi i trakcja lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliksio    2

Co on Ci gada głupoty, jakie duże gabaryty,JD ma najkrótszy rozstaw osi z całej konkurencji. Duże gabaryty to ma Claas, Valtra,MF.

 

No akurat z tej konkurencji to tylko Valtra ma większy rozstaw osi, pozostałe mają mniejsze. Ale myślę że to nie ma aż takiego znaczenia. JD jest wysoki i ma dużo miejsca pod błotnikami. Oglądałem zdjęcia tego modelu z kołami 42 cale i wygląda wzorowo. Także decyzja zapadła tył 650/65R42 i przód (tutaj zaszalałem) 600/65R28. Wizualnie wygląda świetnie (widziałem foto) zobaczymy jak w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliksio    2

Może być 28 dlatego że są 600, a profil 65 to procentowa wartość szerokości. Koła się zgrywają, formularz zamówienia przyjął wartości więc jest ok. Poza tym sprawdzałem w kalkulatorze opon.


Tutaj można zobaczyć foto takiego JD z identycznymi kołami, nawet firma się zgadza

http://www.traktorpool.pl/details/ci%C4%85gniki/John-Deere-6145R-/3319329/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

zgadza sie ten JD to jeden z mniejszych i lżejszych ciagników, MF Valtra Claas Fendt sa większe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez ursus-moc
      Witam ma ktoś opinie na tamet opon ruskich voltyre na przód ciągnika 16 6.00
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj