Skocz do zawartości
Bobas233

NIP oraz REGON

Polecane posty

Bobas233    18

Witam serdecznie . Jako ze nie prosilem nikogo na tym forum nigdy o pomoc dzis nadszedl ten dzien.

Mianowicie zarejestrowalem gospodarstwo rolno jako " Działalnosc Rolnicza " w GUS.

I teraz pojawia sie pytanie jak zdobyc NIP. ? Czy GUS wysle do urzedu skarbowego papiery czy musze isc tam indywidualnie ?

Potrzebuje nipu w celu nabycia nowych maszyn stad tez zapotrzebowanie na ten numer.

Z góry dziekuje za odpowiedzi i pomoc. :)

Bobas233    18

A czy wypełniając NIP-7 jestem do czegos zobowiazany ? W sensie do przejscia na VAT czy cos z tych rzeczy ?

Prosze o podpowiedz

I czy w NIP-7 mialbym zaznaczyc " Prowadzenie działalnośći gospodarczej " ? czy Jednak cos innego?

Wiadomość z agroFakt.pl

kuba24051    165

skoro nie chcesz przechodzic na vat to do czego ci NIP ??
wogole nie wiem do czego ci ten REGON ??

Bobas233    18

Widocznie do czegos potrzebuje .

Prosze o pomoc i zadaje jasne pytania . Nie odpowiada sie pytaniem na pytanie.

Zatem czekam na dalsze odpowiedzi.

kuba24051    165

jesli jestes rolnikiem ryczaltowym to nigdzie niczego nie rejestrujesz i poslugujesz sie numerem PESEL a nie NIP

Karol445    38

A do czego ci ten REGON i po co rejestrowałeś tą działalność jako firmę? Chyba tylko telefon na firme dostaniesz taniej.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez massey87
      Wysiałem tydzien temu poplon na EFA i teraz chcialbym go zglosic czyli na ten wczesniejszy termin. Musze miec jakis wniosek ze sobą jadąc do agencji?
    • Przez massey87
      Wysiałem tydzien temu poplon na EFA i teraz chcialbym go zglosic czyli na ten wczesniejszy termin. Musze miec jakis wniosek ze sobą jadąc do agencji?
    • Przez massey87
    • Przez massey87

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.