Skocz do zawartości
gawela133

Valtra n114e czy John deere 6120m

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Valtra
gawela133    0

Witam
Zamierzam kupić ciągnik rolniczy początkowo byłem 100% pewny ze będzie to jd 6120m ponieważ już mam jd 6170m wiec były by tej samej marki lecz johne deere coś ostatnio podrożał rok temu na wiosnę wycenili cenę 250 000tys a na dzień dzisiejszy 277 000 netto

W niższej cenie zaproponowal mi inny deler Valtre N114e ktora kosZtuje z wyposażeniem takim jak bym chciał 270000 netto. Valtra wyglada na bardziej zaawansowany ciągnik natomiast JD M to prosty ciągnik który mam i nie mogę złego słowa powiedzieć .

Można prosić jakieś opinie na temat Valtry ?
Co byście wybrali ?
Z góry dziękuj

Wiadomość z agroFakt.pl

zet9540    0

Witam stoję przed ciężkim wyborem ciągnika który ma być głównym traktorem w gospodarstwie . Na początku byłem zdecydowany na Johna 6120M z miękką osią, kabiną , 3 pary wyjść , tuz , balast za 265 tyś netto , natomiast potem wycenili mi Valtre z podłokietnikiem , miękka oś , kabina , orginalny tuz , 4 pary wyjść , full oświetlenie za 277 tyś netto dodam jeszcze że do serwisu valtry mam 7 km , a do serwisu Johna 60 km . Lepiej dołożyć i wziąć valtre czy nie

Kos_pl    41
Napisano (edytowany)

@zet9540

W przypadku Valtry N114 - dealer zaproponował ci taki pakiet wyposażenia, czy to wszystko wybierałeś samodzielnie z konfiguratora?

Wybrałeś wzmocniony tylny podnośnik na 7800 kg czy pozostawiłeś standardowy? Jak postąpiłeś jeszcze z pompą hydrauliczną - zostawiłeś standardową czy wybrałeś pompę o większej wydajności?

Nie odczułeś wrażenia, że ktoś ci wciska bajery (to jest panu absolutnie potrzebne, bez tego takich ciągników praktycznie nie sprzedajemy) a zupełnie pomija lub umniejsza znacznie tak istotnych parametrów jak udźwig tylnego tuza czy wydajność pompy hydraulicznej?

Jak z kosztami serwisowania JD 6120M i Valtry N114?

Edytowano przez Kos_pl

Mikruss    141

270 tys netto to claas 160 km z miękką osią skrzynia hexashift przednim WOM itp. Wiec może by do claasa podjechać i zobaczyć.

Kos_pl    41
Napisano (edytowany)

@Mikruss

Claas Arion serii 5xx? Ale obecnie chyba już będzie trochę drożej. Wiosną wyceniałem Ariona 430 bez miękkiej osi, bez przedniego tuz i wom, ale wiele rzeczy z pozostałego wyposażenia powybierałem i wyszło około 260-270 tys. zł netto... po rabacie miałbym niby do zapłaty 240 tys. zł netto. O mniejszej cenie nie chciano nawet słuchać.

Edytowano przez Kos_pl

zet9540    0
Dnia 11.09.2018 o 03:37, Kos_pl napisał:

@zet9540

W przypadku Valtry N114 - dealer zaproponował ci taki pakiet wyposażenia, czy to wszystko wybierałeś samodzielnie z konfiguratora?

Wybrałeś wzmocniony tylny podnośnik na 7800 kg czy pozostawiłeś standardowy? Jak postąpiłeś jeszcze z pompą hydrauliczną - zostawiłeś standardową czy wybrałeś pompę o większej wydajności?

Nie odczułeś wrażenia, że ktoś ci wciska bajery (to jest panu absolutnie potrzebne, bez tego takich ciągników praktycznie nie sprzedajemy) a zupełnie pomija lub umniejsza znacznie tak istotnych parametrów jak udźwig tylnego tuza czy wydajność pompy hydraulicznej?

Jak z kosztami serwisowania JD 6120M i Valtry N114?

Konfigurację robiłem sam Valtra ma wzmocniony podnośnik i wzmocnioną pompę

Kos_pl    41
Napisano (edytowany)

@zet9540

Dzięki za odp.

Negocjowałeś już cenę czy jeszcze jest ona bez negocjacji?

Edytowano przez Kos_pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kurtz
      Witajcie! Poszukuję jakiegoś dosyć taniego ciągnika 4x4 przeznaczonego w 80% do zrywki i w 20 do transportu.
      Moc myślę w graniach 50-60KM. Istotne ciągnik musi być maksymalnie prosty, zwykły mechaniczny!!! Żadnej zbędnej elektroniki, hydraulicznych napędów itd. Powinien być zgrabny i zwinny. I byle nie MTZxD Mam awers do ruskiego sprzętuxD Miałem kupić C-360 i założyć przód, ale stwierdziłem że chyba wolę trochę dołożyć i coś fabrycznego kupić.
    • Przez Fester
      Witam, jaki ciągnik wybrać? FarmTrac 690 DT czy Ursus C-385? Dużą role gra cena. 
      Pieniadze z premi dla młodych rolników. Czy ktoś ma informacje o tych ciągnikach? Jak się sprawują, czym różnią ? 
      Dzięki za podpowiedzi. 
      Łukasz. 
    • Przez ShunDevil
      Witam, jaki ciągnik wybrać Case maxxum 125 czy New Holland t6.125 
      -ciągnik w średniej klasie
      Jak wyglądało by to cenowo

• Przez szaarki1
      jaki nowy ciągnik wybrać myślałem nad tymi ciągn8ikami z powodu ceny ciągnik musi być nowy i mieć 90-100KM stwożyłem nowy post z powodu że podobnego nie znalazłem
    • Przez lukasz27
      witam zamierzam wymienić ciągnik na troszkę większy około 250 KM. rozglądam się pomiędzy case optum 250 claas arion 850 john deer 7250 i deutz 7250 czy może ma ktoś do czynienia z takimi ciągnikami chodzi mi o awaryjność spalanie i ogólne wrażenia z pracy taką maszyną. z góry dziękuję za pomoc

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.