Skocz do zawartości
Delbeta

jaki gruber do belarusa 952.4

Polecane posty

Delbeta    0

Witam

Jaki polecacie gruber do belarusa 952.4 moc 95KM gleby zakamienione
:P teren górzysty .

Sharma1910    4

A ja bym proponował mandam 2.6 m.Mam z tej firmy i nie narzekam mocna i solidna rama także na twoim miejscu brał bym Mandama

Wiadomość z agroFakt.pl

kitowiak    320

Tylko jeśli górzystych​ to z 2,6 będziesz miał problemy z uciagiem, coś zagranicznego uzywanego tak 2,4 żeby miał :)

Delbeta    0

Nie mogę znaleźć zagranicznego grubera o szerokości 2.4 m przynajmniej takiego z talerzami zagarniajacymi

Kitowiak daj jakiś gruber na przykład

kitowiak    320

Jeśli chodzi o talerze to są bez, ale teraz montują zgarniacze takie jak w siewnikach pomiędzy łapami a wałem, przykładem moze być mój w galerii właśnie 2,4

toof    5

Witam

Węższy - szybciej będziesz jeździł, szybciej zrobisz i lepiej wymieszasz resztki pożniwne, mniejsze obciążenie dla traktora i mniejsze spalanie

Szerszy - wolniejsza jazda, gorsze mieszania resztek, ciągnik bardziej obciążony

Ja mam 2,1 Rolmako spięty z 820 i na trudniejszym kawałku potrafi dać o sobie znać. Jak masz naprawdę trudny teren z 2,6 będziesz miał ciężko. Optymalna prędkość pracy tą maszyną to 10-12 km/h, jeżdżąc wolniej nie uzyskasz żądanego efektu i tak jak pisałem na początku może okazać się że 2,1 metra zrobi szybciej niż 2,6. Poza tym ciągnik będzie miał bez porównania lżej. Najlepiej jakbyś miał możliwość wypróbować taki sprzęt w różnych opcjach szerokości i wtedy zdecydować. Musisz jeszcze pomyśleć o zabezpieczeniu słupic. Na zakamienione  pole warto wziąć zabezpieczenie sprężynowe, tylko nie to gdzie na słupicy jest zwój tylko takie gdzie zamontowana jest oddzielnie sprężyna. Oczywiście nie szukaj w najtańszych nowościach rynkowych - te maszyny nie chcą robić, tylko wybierz coś sprawdzonego. Zresztą jak będziesz na jakiejś składnicy to sobie możesz porównać jakość wykonania. Pamiętaj że to jest maszyna na długie lata i oszczędność na poziomie 2-3 tyś z perspektywy czasu się nie opłaca

Pozdrawiam 

BENNY82    34

zdecydowanie 2.1m czyli 5 łap na zabezpieczeniu non-stop teren górzysty to 2.6 może być za dużo a lepiej mieć zapas mocy ja sam mam 2.6m mtz 82 równo i gleby lekkie ale jest to wyżyłowana praca

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się