Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krystiam114    0

Witam mam zamiar kupic MF 3080. Bylem juz ogladac i gosciu nie mial akumlatora wiec przyniusl na odpalenie jakis stary. Moje pytanie jakiej mocy powinien byc aby sobie radzil ze swiecami i  mrozami w zime?

lukbold    412

140Ah ładnie pasuje . Choć z drugiej strony ten traktor przy -15 nie potrzebuje nawet świecy grzać

ptaszyna    125

Oj, byś się zdziwił, jak jest na starym typie ze stojącą pompą, to te akurat ciężko palą a już bez płomienicy to wcale.

Wiadomość z agroFakt.pl

DTaras    150

jak pompa cieknie to się zgodzę. Te silniki potrzebują dobrego obrotu i faktycznie trybią. Te - 15 trzeba brać z przymrużeniem oka.
Urwało. Bo na warunki właśnie w okolicy -15 jest serwisowa puszka samostartu wożona w schowku przy dachu. Montujesz eter w dozowniku i dopiero odpalasz.

akmaly    185

Panowie poczytajcie trochę co robi samostart z silnikiem. Lepiej kup większy akumulator lub dwa mniejsze ( oryginalnie takie wychodziły na specjalne rynki z szybkoobrotowym rozrusznikiem), sprawny rozrusznik i świeca płomieniowa. To spokojnie wystarczy. Jeśli nadal nie pali to sprawdź sprężanie i układ paliwowy. 

akmaly    185

Zdziwiłbyś się co robi samostart. 

Jeśli dużo użytkujesz zimą ciągnik to zamontuj grzałkę płynu. Łatwo odpali i od razu równiej pracuje

mirro    242

Problem z samostartem jest taki że ktoś na ulotce napisał aby wtryskiwać go bezpośrednio w kolektor ssący. jeżeli będziemy pryskać we wlot do filtra inaczej rozkłada się ilość zasysanego czynnika. Przy pryskaniu w kolektor gro czynnika przyjmie cylinder który jest suwie  ssania. No i mamy bombę nad jednym z tłoków. Efekt może być jak na zdjęciu wyżej.

DTaras    150

problem z samostartem jest taki że wogóle trzeba ostrożnie dawkować i nie zalewać nim filtra tylko wtrysnać dawkę i uruchamiać....

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sznajdik
      Czy da się zrobić wyjście do hamulca hydraulicznego do hamowania przyczepy w mf 3060 i gdzie ewentualnie się podłączyć?
    • Przez kiernoz
      Witam. Mam do kupienia traktor Massey ferguson 6110 Chciałem zapytać czy to dobry traktor i czy jest awaryjny ? byłby to traktor zastępujący ursusa c3603p głównym jego przeznaczeniem była by praca z ładowaszem czołowym ,rozrzutnik, beczkowóz, kosiarka, zgrabiarka ,przetrząsarka. Był by to 2 traktor w gospodarstwie do lżejszych prac. Z góry dziękuję i pozdrawiam
    • Przez Masterek24
      Witam
      Dzisiaj umyłem przed zimą ciągnik. Po myciu odpaliłem i podczas jazdy nie działa żaden półbieg. Jak zatrzymam ciągnik to każdy półbieg wchodzi i jaki sobie wbije i ruszę to na takim jadę tylko problem że podczas jazdy już zmienić nie mogę nie działają o co chodzi ??
    • Przez dawid1983
      WITAM MAM PYTANIE CZY DO MF 3070  PRZED POMKA PALIWA MOGE ZAMONTOWAC JAKIS DODATKOWY FILTERK  ZEBU ZBIRAL TEN CALY SYF ZE ZBIORNIKA A NIE POMPKA PALIWA  JAKI TEN FILTERK ZAMONTOWAC PROSZE O PODPOWIEDZ MOZE KTOS MA COS TAKIEGO ZROBIONE JAKIES ZDJECIA
    • Przez mfmf
      mam problem z kontrolka zapchanego filtra oleju, zapala sie po jakiejs godz pracy w polu, gdy go zgasze odstoji 5-10 minut gasnie ale po chwili znowu sie zapala. Ciagnik po zapaleniu kontrolki nadal jest sprawny i wszystko dziala wporzadku?

olej i filtry sa nowe, olej to fuchs hydramot 10w40

co to moze byc? czujnik cos nie bangla?