Skocz do zawartości
yacenty

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
charles86    0

WITAM moje ogórki w gruncie maja od 3-5 liści, niestety 10% pola po zalaniu nie jest obsiane a reszta zaczyna wyglądać ładnie szczególnie po wyeliminowaniu chwastów! Zastanawiam się czym dokarmiacie swoje roślinki?? przez obfite deszcze część nawozów została wypłukana wiec nawożenie pogłowne w tym roku jest bardzo ważne, ja jak na razie dałem trochę saletry w rzędy za tydzień jak trochę podrosną zamierzam wysiać jakiś wieloskładnikowy, będzie to chyba bontar może z saletra wapniowa a jak zaczną kwitnąc podsypie trochę jeszcze azotem! Co do nawożenia dolistnego stosuje Agroleafy, zwiększając dawki w miarę wzrostu roślin, w tym tygodniu dam pierwsza dawkę dolistnie. Zamierzam również zapobiegawczo przepryskac miedzianem i czymś na choroby grzybowe by ogórki zdrowo rosły do początku zbiorów. A jak z zabiegami i nawożeniem u was, jakie plany? ostro nawozicie??

młody17    12

bontara poszpowo to ja osobiscie bym nie stosowal, jesli dobrze pamietam to tam nie ma zbyt latwo przyswajalnych skladnikow, a co w tym momecie jest bardzo wazne, polecam HydroComplex lub Rosafert w mixsie z saletra. Agroleaf jak najbardziej tez stosuje i jestem bardzo zadowolony. Pozdrawiam

Mariola    1

Mam problem... siałam ogórki do gruntu ok 20 maja...niestety po raz kolejny zeszło tylko kilka sztuk. :) Nie mam wielkiego areału (ok 10a) ale szkoda mi że znowu nie wyszły... No i mam zamiar w poniedziałek posiać choć jeden rządek...myślicie że wyjdą tak późno posiane??? :) podpowiedzcie mi...

Wiadomość z agroFakt.pl

lulak    4

wyjść wzejdą na pewno. pod koniec sierpnia może nawet coś zbierzesz

saszeta    73

ale plon pewnie nie będzie rewelacyjny.dałem dziś zdjęcia do galerii moich ogórków

WeSolyRomeK    17

etam, wszystko zależy od pogody , jeżeli dopisze to i plon będzie duży, my przez wiele lat po ziemniakach sialiśmy ogóry w tym terminie i plon był zawsze dobry. :)

Mariola    1

Posiałam...jeśli nie popada(a na deszcz się na razie nie zanosi) to będę musiała chyba podlewać żeby choć zakiełkowały... Zobaczymy...zbieram doświadczenie kolejne :)

Robertkujawy    66

Witam ogorka sieje od dawna ten rok jest specyficzny zimno i mokro wstrzymalem sie z siewem do 06 06 i wydaje mi sie ze wygralem na dzien dzisiejszy rosna dobze sieje sonate bo jest sprawdzona lecz troce puzna odmiana z przyjemnoscia poznam nowe odmiany morze lepsze lub podobne ;)

saszeta    73

u mnie już po roundupie.rozłożone węże i po niedzieli woda.ta sonata trochę dziwna u mnie bo przy 6-7 liściu już kwitnie.co to za krzaczek,malutki.oczywiście pojedyńcze ale kwitną.a z folii już jem.

Robertkujawy    66

Sonata tak ma lecz lubi cieplo i upaly bardzo sie rozrasta i plonuje do mrozow ale jest puzna odmiana na przemysl a nie na wczesny rynek za duzo wody nie daje na poczatek bo niech sie ukorzeniom Trzy lata temu dalem za wczesnie wode i puzniej w sierpniu nie moglem nadonzyc z wodom bo nie byly ukorzenione i zaczely zwalac kwiaty Wiec moje pytanko o odmiane wczesniejszom bo kompinowalem z szrempskim lecz szybko sie posypal

ja przed chwilą uzbierałem ok. 30kg z pierwszego zbioru z 20 arów a odmiana to octopus f1, nie ma bardzo narazie co z tym zrobic bo skupu w okolicy jeszcze nie ma a na rybitwy to 50km nie opłaca się z tym jechac, jak długo mogę je przechowac do następnego zbioru w piwnicy? drugi zbiór to będzie pewnie gdzieś w połowie przyszłego tygodnia, bo są dośc małe ok. 2-3cm a i jeszcze jedno pytanko jakim kalibrażem się kierowac podczas przebierania? no i oczywiście jaka u was cena na dzień dzisiejszy?

WeSolyRomeK    17

30 kg to nie ma za bardzo z czego strzelać. Chyba najlepiej wpakować je w słoik i wykorzystać je jako zagryzka do flaszki.

30 kg to nie ma za bardzo z czego strzelać. Chyba najlepiej wpakować je w słoik i wykorzystać je jako zagryzka do flaszki.

dobrze kolego mówisz dac ci wódki :D chyba jednak będą skonsumowane bo przed chwilą jadłem z nich mizerie ;)

saszeta    73

ja w zeszłym roku miałem 6 ton z 5 ha na pierwszym zbiorze.a dwa lata temu 90 kg z 1 ha ale wszystko poniżej 6 cm.ja robiłem kaliber do 6, 6-10, 10-15,15+.a teraz kupiłem sortownik więc będzie 4-7,6-9,9-12,9-12 gruby,12-15,15+.a na giełdzie dobrze rozdzielone to podstawa bo klient zobaczy 1 ogórek większy w worku i już mu nie pasuje.albo się targuje

Robertkujawy    66

Najlepiej znalesc dobrego kupca , ja od 2 lat worze do kwasiarza i zbieram tylko kwasa i to sie oplaca bo nadrabiam tonarzem Wozilem na bronisze ale przy wiekszym tonarzu idzie uschnac Mam nadzieje ze euro sie utrzyma to i cena by byla bo do niemiec tez biora ale wymagaja dobrego sortowania Tez zastanawiam sie nad sortownicom wieksze pole manewru morzna spytac ile kosztuje i czy nowa ;)

saszeta    73

ja dałem 5 tyś.i to okazja bo chętnych było sporo.ale że to znajoma firma sprzedawała to najpierw powiedzieli cenę a potem już nie mogli podnieść bo zaliczkowałem.ja woziłem na wrocław to był dzień że 3 tony w 3 godz szło.a najdłużej 30 godz z 2 tonami.ale już są swoi klienci.małego do 6 cm całego czech zabierał w dobrej cenie.ja wolę mniejsze zbierać bo nie trzeba tyle ton przerzucać

mam zapytanko odnośnie jakiejś choroby ogórka, na liściach robią się białe plamki na krawędziach ale i nie tylko bo i w środku liścia też a potem wysychają i te place się krusza, co to może byc? czym na to kropic? jak tam wyglądają wasze ogórki? coś podobno cena licha jak na ten rok bo u nas są po 1.20zł

Robertkujawy    66
:) Przewiduje kancista plamistosc i miedzian itp bo teraz zmienniki i bakterje ja wczoraj pryskalem miedzian 3,5 kg+talstas na zmiennika a co do ceny to znow zmowa ogorka niema zobaczymy jak zacczna kisic w sierpniu bo teraz to tylko wolny rynek :)

saszeta    73

kanciasta raczej na pewno.chociaż pogoda nie sprzyja grzybom.przynajmniej u mnie.ja wczoraj dałem cuproxat 4l/ha,karate 0,12l/ha,kristalon 3 kg/ha i asahi 0,5l/ha.mieszanka dobra.jak na razie nie widzę żeby coś się stało.a przed wczoraj agil 0,8l/ha bo chwastnica w rzędach.ogórka będzie sporo wydaje mi się i cena też poleci.mam nadzieję że na 1 zł się zatrzyma na konserwę bo taniej to nie opłaca się rwać.ja tam wszystko na wolny rynek.trochę daję na konserwę ale gość płaci tyle co na giełdzie we wrocławiu

oki dzięki, narazie to się nie rozprzestrzenia i zajme się tym w przyszłym tygodniu bo dziś mam inne plany a jutro ide do kumpla na wesele więc troche czasu brak i zapomniałem dodac że te plamy są na pierwszych liściach od korzenia czyli mogło to byc jak były deszcze ale wtedy itensywnie kropiłem miedzianem i innymi ale ogolnie to jestem rozczarowany tymi ogórkami robiłem już trzecie podejście i raptem uzbierałem 25kg drobnego i ze 25kg gróbego ale ten narazie do użytku własnego i ta cena licha jak na te kaszty w 30arów władowałem ponad 3tys. łacznie z włokninana 20arów i paletami i kiedy mi się to odbije przy takiej cenie? a jarzyna sie juz prawie zeszla a sadzilem co 130 cm. kropicie jakimiś samozapylaczami? ja jestem początkujący w tej uprawie i tak pytam i praktykuje, ogórka mam dopiero pierwszy rok...

saszeta    73

a co chciałeś żeby po dwóch zbiorach zwróciło ci się?ja kupiłem samolot i sortownik i liczę że w trzecim roku się zwróci.może w drugim jak pójdzie dobrze.pierwszy rok jest zawsze na naukę.nawet jak troszkę dołożysz to będziesz wiedział na przyszłość jak zrobić inaczej.jak planujecie płacić w tym roku za zbieranie?stawki godzinowe czy za kilogramy?

saszeta    73

a co chciałeś żeby po dwóch zbiorach zwróciło ci się?ja kupiłem samolot i sortownik i liczę że w trzecim roku się zwróci.może w drugim jak pójdzie dobrze.pierwszy rok jest zawsze na naukę.nawet jak troszkę dołożysz to będziesz wiedział na przyszłość jak zrobić inaczej.jak planujecie płacić w tym roku za zbieranie?stawki godzinowe czy za kilogramy?

saszeta    73

saszeta    73

Robertkujawy    66

Ja sieje 5 lat w tym 2 lata dobre a reszte wiecej jak za zboze za doswiadczenie teez sie placi lecz nigdy nie dolozylem do interesu :) U nas na kujawa placi sie 9 zeta za godzine bo inaczej nikt nie bedzie rwal i co pocieszajace moj zbior zacznie sie za 2 tygodnie a warszawka jusz dzwoni o kwsa czy bedzie ´´´rynek cwaniaczki tez sanduja uwarzan ze ogorek powinien isc w gore bo sezon sie zacznie za 3 tygodnie Dwa lata temu mialem sonate i puzniej zasialem w wrzesniu byla kasa jak sie inne plantace posypaly

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się