matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

bobcat2250    383

Orientuje się ktoś po ile chodzą opasy HF we wschodniej Polsce? A po ile stare krowy na mięso?


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Damian z Biernackim już nie handlujesz?

do biernackich przez pośrednika sprzedawałem dobrze szło jak on skupował dla nich a płacone miał od sztuki. Od stycznia 2016 nie chcieli już tak tylko skupował na siebie i sprzedawał im po uboju to musiał cenę zaniżać żeby wyjść na swoje do tego ciągle problemy z płatnościami i się rozeszli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janks    3

idac takim tokiem rozumowania to ten kto nie ma wagi nie mogl by nigdzie sprzedac tego bydla a myslisz ze waga na spedzie jest uczciwa? mam wage wiec wiem co mozna z nia zrobic ;) byl kiedys u mnie taki klient ktory dal fajna cene za jalowke do momentu gdy zobaczyl wage, pozniej cos zaczelo mu nie pasic u tej jalowki i sie wycofal, ciekawe dlaczego hehe

I tu jest sedno sprawy. Kolega ma całkowitą rację. Nie mam wagi i wiem, jak jestem robiony na szaro. Mam 4 sztuki rocznie, więc nie warto mieć wagi, zresztą żeby zważyć takiego 800 kg to musi być porządna waga, bo tą zwykłą 1000 kg od razu rozwalą.

Rozważam zakończenie hodowli bydła, bo nie ma komu sprzedać.

Na elektronicznej to rozbój w biały dzień (średnio 100 kg na sztuce w plecy), a na WBC zawsze klasa słaba, wybojowość też dziwnym trafem słaba...., a byk był naprawdę ładny. Jak już w miarę uczciwie zważą, to zaraz cena w dół o 40 gr. 

Na każdym kroku ktoś cię ładuje w bambuko. Uczciwie się nie da. Próbowałem z różnymi i to są moje smutne spostrzeżenia. 

Chętnie posłucham wskazówek, informacji, jak sobie radzicie z tymi problemami. Pisanie o cenie; kto ile dostał za kg to ważne informacje, ale ważniejsze moim zdaniem byłoby wypracowanie jakichś metod/sposobów na oszustwo, które każdego z nas spotyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

jedyny sposób na oszustów to właśnie własna waga lub tak jak ja to robię na wadze ogólnej gdzie węgiel sprzedawaja. Jak się nie zgadzają na to to nie łaski nie robią ze kupią wolę 10gr taniej sprzedać nic być orżniety na wadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6859

dzisiaj w nocy byk złamał sobie przednią nogę ma ponad 600 kg jest to mieszanka HOxMO ile byście cenili za takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157

dzisiaj w nocy byk złamał sobie przednią nogę ma ponad 600 kg jest to mieszanka HOxMO ile byście cenili za takiego?

 

a powiedz mi w jakim wieku jest ten byk, i w którym miejscu jet to złamanie czy ono jest otwarte czy tylko zrobiła się bania w tym miejscu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6859

byk 22 miesiące, ta noga była cała napuchnięta i byk trzymał ją cały czas w powietrzu, jak wziałem ją reką to się machała i domyslilem się że jest złamana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

z 1500 dostaniesz,albo ubić w ubojni i zabrać mięso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157

byk 22 miesiące, ta noga była cała napuchnięta i byk trzymał ją cały czas w powietrzu, jak wziałem ją reką to się machała i domyslilem się że jest złamana

 

Bo pewnie jest. 22 miesiące to prawie tuż przed sprzedażą. Musisz podzwonić po ubojniach lub pośrednikach i zobaczysz co oni Ci powiedzą. Kiedyś jak miałem podobny przypadek to odebrał znajomy pośrednik cenę dał prawie taką normalną. Rzekomo miał powiedzieć w ubojni że się przewrócił na samochodzie. Jak byś nikogo nie znalazł to spróbuj się zwrócić do PLW kiedyś mieli wykazy ubojni dokonujących uboju w takich przypadkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    383

I tu jest sedno sprawy. Kolega ma całkowitą rację. Nie mam wagi i wiem, jak jestem robiony na szaro. Mam 4 sztuki rocznie, więc nie warto mieć wagi, zresztą żeby zważyć takiego 800 kg to musi być porządna waga, bo tą zwykłą 1000 kg od razu rozwalą.

Rozważam zakończenie hodowli bydła, bo nie ma komu sprzedać.

Na elektronicznej to rozbój w biały dzień (średnio 100 kg na sztuce w plecy), a na WBC zawsze klasa słaba, wybojowość też dziwnym trafem słaba...., a byk był naprawdę ładny. Jak już w miarę uczciwie zważą, to zaraz cena w dół o 40 gr.

Na każdym kroku ktoś cię ładuje w bambuko. Uczciwie się nie da. Próbowałem z różnymi i to są moje smutne spostrzeżenia.

Chętnie posłucham wskazówek, informacji, jak sobie radzicie z tymi problemami. Pisanie o cenie; kto ile dostał za kg to ważne informacje, ale ważniejsze moim zdaniem byłoby wypracowanie jakichś metod/sposobów na oszustwo, które każdego z nas spotyka.

Nie ma we wsi jakiegoś punktu skupu złomu, czy sprzedaży węgla? Ważyć samochód przed załadunkiem i po załadunku ;)


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tak miałem z jałówką to się zrosła ale z bykiem to lepiej na rzeż miałem tak 3 lata temu to rudzilec 600 kilo wyszed mi 4000
ponoć mi 70 kilo odrzucili ale cały czas do nich od daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157

sprzedalem go za 3 tys

 

No i spoko. Trochę szkoda ale co poradzić. 3000 to nie 1500 jak co niektórzy twierdzili. Jak był by młodszy to można było by się pokusić jak ktoś wcześniej napisał żeby się zrosło. Ale jak 22 miesiące to więcej byś stracił niż zyskał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

jakie "dyktujesz cenę " jak ładne to może dorzuci 10 gr ale wzamian na wadze ujmnie 20. albo skitkę z 6 na 7% walnie. To tak jak z tą pszenicą jak zawieziesz łódkę to może dołoży 10 zł/t. Rolnik nigdy nie dyktowała ceny za swoje produkty! A jak handlarz dawał cenę lepsza jak inni i zapłacić miał gotówką to dojechac nie mógł bo bank 35 klocków nie miał w gotówce żeby z kasy wypłacić.

Normalnie wchodzi przedstawiciel do obory ogląda i pyta się jaka cena? Wiem jaki mam towar i nie podaje cen z palca wyssanych tylko zawsze daje o 20 gr wyższe niż są warte żeby było z czego zjechać   ?  Jak jest dobry towar to zawsze jest inna gadka, no ale nie zawszę jest różowo . Z pszenicą to akurat się zgodzę bo wszędzie paszowa a jak się zawiezie do analizy to ma parametry aby tylko kupić tanio i orżnąć nas 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julian1234    1

no jak odradzacie Zielazinskich to słucham propozycji waszej ...warminsko mazurskie powiat IŁawski kogo polecicie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasiak89   
Gość podlasiak89

Podlasie prywatni posrednicy 2szt ncb 530 580 kg 18mcy 7.10 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek0921    58

Witam co myślicie o Firmie Słaby-Marczyk  oni są z małopolski a skupują w południowej Wielkopolsce a mianowicie Krotoszyn-Koźmin wlkp warci polecenia?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

no jak odradzacie Zielazinskich to słucham propozycji waszej ...warminsko mazurskie powiat IŁawski kogo polecicie?

Ode mnie bierze Urbanek i Chomiak . Urbanek płaci w 3 dniach a Chomiak w 14 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj