kraker

Pneumatyka - instalacja pneumatyczna do przyczep

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kraker    2

Witam, zakładamy pneumatykę do mf 3080. Zamontowaliśmy już sprężarkę. Ale mam pytanie: Jakie zamontować zawory przy pedałach?? może wymienić na pedały z zaworami od czegoś innego?? Słyszałem że ktoś się podpinał z jakimś zaworem pod wyjście na hamulce hydrauliczne z tyłu, tak że hydraulika sterowała zaworem od pneumatyki na przyczepy?? Jak jest możliwość to jak to zrobić??


MF & Zetor siłą naszej gospodarki

Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Pedałów lepiej moim zdaniem nie wymienac za duza ingerencja w ciagnik.

Mozna cos z tym zaworem pokombinowac ale niech sie wypowiedza Ci którzy cos o tym wiedza.

 

Jak skończysz to powiedz ile Cię to wymiosło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monteks    0

My zakładaliśmy...ale ten nasz patent jest bardzo trudny do opisania....najlepiej jak bym fotke zrobił ale w garazu ciemno...jak wyjade to porobie kilka fotek dla ciebie...mozesz uzyć zaworów takie jak sa w ursusie 3512 czyli w pedalach...usinasz stara i montujesz nowe....my mamy zamontownay zawór od Mtz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan222    1

Mam chyba identyczny w moim MF 3080, odpowietrzanie hamulców pod schodkami z lewej strony. Ostatnio wymieniałem w nim oringi, bo mi się hamulce zapowietrzały jak korzystałem z przyczepy teraz wszystko OK. (jakby co mogę przesłać foty całej inst pneumatycznej).

 

pozdrawiam

 

Nie cytujemy poprzedniego postu.

Edytowano przez MarcinPykuS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kraker    2

Na razie myślimy nad zaworem z c-360, ale ten też jest ciekawy. A ciągnik ma hamulce na hydrolu, czy olejowe bo nie mogłem znaleźć nigdzie zbiorniczka wyrównawczego??


MF & Zetor siłą naszej gospodarki

Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kraker    2

Ok, zostało nam założyć tylko zbiornik i przewody. Założyliśmy sprężarkę od stara bez centralnego smarowania, odolejacz i pstrykacz też był na warsztacie, zawór założyliśmy od C-360. Wszystko jest tak wpasowane że pod maską się zmieściło, sprężarka jest z lewej strony ciągnika (zaraz pod klimą), niedługo zdjęcia będą :)


MF & Zetor siłą naszej gospodarki

Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz6140    0

a mógłbys przedstawic kosztorys ile cie to wyniosło i jakie przeróbki wykonałes np przy zamontowaniu sprezarki. bo mysle przy swoim MF 6140 tez sprezarke założyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kraker    2

na razie kupiliśmy zawór od C-360 (170zł) i 3m przewodu + końcówki do węży, kolanka. Koszt ogólny na razie nieco ponad 200zł, brakuje nam tylko końcówki do tyłu i zbiornika, reszta była w garażu


MF & Zetor siłą naszej gospodarki

Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zx9r    0

Też mam sprężarke od stara i też sie przymierzam do montażu pneumatyki do mojego MF 3050.Chętnie podejrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Ja własnie skonczyłem montaz instalacji pneumatycznej do mf 3085 a wszystko podpatrzyłem u chandlaza ktury przywozi mf-y z niemiec i wiekszosc z nich ma taką instalacje, więc odolejacz i reduktor uzyłem od c-330 a zawór i ten (cylinderek) co steruje zaworem to od zetora 5211-7211 a te przewody chydrauliczne przyłonczyłem tam gdzie sie odpowietrza chamulce w ciągniku przewody trzeba dorobic miedziane z odpowiednimi koncówkami a w ciągniku są nietypowe bo srednica 9,5 mm z długim gwintem , a spręzarke od c-330 umiesciłem z tyłu ciągnika i jest napędzana z wałka przekaznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Chciałem pod maską ale brak miejsca a nie bede wyzucał kompresora od klimy jak niektórzy robią, a z tyłu na wałku mam dorobione koło pasowe i kiedy chce to włoncze, a demontarz sprezarki to kwestia kilku minut a wałka uzywam tylko raz w roku do sieczkarni jednorzedowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jahu    0

ja też będę dorabiał instalację w 3075, więc jeśli ktoś ma to poproszę o zdjęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cineek    8

Bo jakby dać do tokarza te koło pasowe co napędza wiatrak żeby wytoczył miejsce do paska napędzającego sprężarkę, kurcze wydaje mi się że to będzie za blisko, i może ocierać o wiatrak... A co lepsze, normalnie zakładac czy na Wom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cineek    8

Dzięki za foty, a mógłbyś napisac jaką masz średnicę kół pasowych sprężarki i na wale? Miałes hamulce hydrauliczne przy 3080?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj