kubaguzik

co sadzicie o marce kubota

Polecane posty

samex69    34

Niestety marek330m ma rację !Szkoda że tak jest ale tak na zdrowy rozum to myślę że chyba nigdzie nie ma tak dobrze żeby po 14 dniach pobytu ciągnika lub auta w serwisie dawali nowe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

Wszystko zalezy od warunków gwarancji na terytorium RP ,szanujaca sie firma ktora produkuje traktory a taką jest Kubota

ktorej traktor ma wade istotną którą nie mozna usunąc w ciagu 14 dni wymienia uszkodzony traktor na nowy tak by bylo ww opisanej przezemnie awarii ale czesci zdązyly przyleciec z Japonii w ciagu 14 dni naprawiono traktor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofJ    0

Witam wszystkich zwolenników i przeciwników ciągników Kubota.

Przeglądając Wasze posty zauważyłem, że macie problemy w swoich Kubotach z masą tych lekkich maszyn /mała masa powinna być zaletą, a nie wadą/. Lepiej jest dociążyć ciągnik do niektórych prac, jak cały czas wozić żelastwo. Producent proponuje napełnić koła płynem do 3/4 objętości. Osobiście proponuję zaopatrzyć ciągnik /bez ładowacza/ w przedni TUZ /polski to ok 5000 zł netto/ i na nim wozić obciążniki przednie. Koszt obciążników tylnych to ok. 5 zł/1kg netto. Co do magazynu części zamiennych to też jest w Niemczech. Prowadzę serwis Kuboty i taki osprzęt jak alternatory, rozruszniki, /Denso/ są oferowane na Allegro.pl /dostawa w 2 dni/. Ogólnie mówiąc na części zamienne do nowych modeli znanych marek też się czeka.

Jakie są Wasze uwagi i propozycje wypromowania marki Kubota, bo jest ona jak najbardziej godna uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudemenes    2

A ja parę dni temu odkryłem największą wadę. Szkoda, że tak późno....

Ale od początku. Jestem na etapie zakupu przyczep rolniczych. Wybór padł na Zasława 10 ton - 2 szt. Jakież było moje zdziwienie, jak w dowodzie rejstracyjnym ciągnika odczytałem DMC ciągniętych przyczep. 12 ton!!!!!!!!!!!!!. To ja przecież nawet jednej takiej przyczepy nie mogę legalnie ciągnąć. Myślałem, że to jakiś błąd w druku. Dzwoniłem nawet do Marubeni - niestety - nikt sie nie pomylił.

Sasiad ma Case 90 KM - u niego w dowodzie jest napisane DMC ciągniętych przyczep 25 ton.

Znajomy ma Lamborghini - ok 100 KM - u niego w dowodzie jest napisane DMC ciągniętych przyczep 34 tony.

 

Do KrzysztofaJ - czy masz może zaczep automatyczny do Kuboty ?? Jak tak to ile kosztuje ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Witam ja wczoraj zadatkowałem Kubote M 128 X nie wiem czy dobrze robię ale myślę że tak chociaż ze mnie się śmieją wszyscy co myślicie o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Kto się z Ciebie śmieje ? Chyba ten kto nie jechał Kubotą M 128 , ja miałem przyjemność ją testować i byłem (zachwycony to za dużo powiedziane ) , ale coś w tym stylu.

Jestem posiadaczem KUBOTY M9540 i jak do tej pory - 550 godz.- nie żałuję decyzji.

MADE IN JAPAN - to , coś znaczy.Nie będę ganił innych marek bo nie o to chodzi , lecz widząc podejście KUBOTY i DANEX'a do swoich klientów jestem pewien że dobrze zrobiłem kupując Kubotę.

Pozdrawiam i do zobaczenia na przeglądzie!(czareczek85 jeśli się nie mylę to się znamy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Witam samex69 nie mylisz się znamy się. Też tak myślę że Kubota to jedna z najlepszych marek traktorów oferowana na rynku za samo działanie rewersu jest warta każdych pieniędzy a zmiana biegów w M128X to jest bajka szkoda tylko że nie ma trzech prędkości wom. Najbardziej mi się podoba jak ten ponad 6 litrowy silnik wchodzi na obroty. A co do Danexu to jest wyższy szczebel wśród dealerów. A śmieją się ze mnie koledzy z powiatu łomża co użytkują DF i inne traktory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Ze mnie też gnili, a teraz dowiaduje się, że w gminie druga kubota się pojawiła a w powiecie już też jest kilka. Nawet sprzedaja już je w Augustowie :rolleyes: . U państawa Piekarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

A ja też będe brał Kubotke M8540! Bezapelacyjnie jestem już zdecydowany :D

Czekam tylko na ARiMR żeby rozpatrzyli ten wniosek na różnicowanie(strasznie długo to idzie) ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Jeździłem kubotą 6040 chyba to ta co ma 66koni. Super sprzęt tylko trochę za drogi. Szkoda że niema wersji mechanicznych tak jak w NH, JD czy SDF. Wtedy może by kosztowałtaki 80-90koni około 140-150tys. a tak ten 66konny to tyle kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest masa takiej M8540 ze wszystkimi obciążnikami? Nie skacze jej przodek z cięższymi maszynkami? Mnie z wozem paszowym Danex zawiódł... ale może się zrehabilitują.

 

@Czareczek85 składałeś na obecny MGR?

Edytowano przez FarmerF10244C1

KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

W jakim sensie zawiódł?

3305- waga samego ciągnika

470 - obciążniki przednie

200 - obciążniki tylne ( nie jestem pewien czy 200)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

do FarmerF10244C1

składałem na MGR byłem 29 na liście po weryfikacji jestem 34 wiec może dostanę czemu Danex cię zawiódł? Wydaje mi się że mają chyba dobre wozy mi też proponują takowy. A co do wagi kuboty to zawsze możesz ją dociążyć np płynem w kołach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od połowy grudnia do połowy lutego staraliśmy sie o wóz na testy, wcześniej sami dzwonili ale jak sie dowiedzieli, że na jesień kupujemy to temat ucichł. Nie to nie. :) Wóz może i dobry, ale to tylko takie prospektowe spekulacje. Tak też właśnie myślałem, że to Ty, moja mama rozmawiała z Tobą w ODR, fajną kwotę masz. :D


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

z wozem nie ma problemu chyba bo mi chcą dać na testy. Planujesz kupić kubotę mi m128x dali w ekstra cenie zadatkowałem nawet już ją nawet całkiem nieźle się ją prowadzisuper diler z nich i za***isty serwis mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini87    0

Ja tez ostatni wspulpracoje z ta firma mam od nich zamiar wziasc kilka maszyn i morze traktor no i tez zastanawiam sie nad ta kubota , mozna wiedziec jaka cene ci zaproponowali ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

do martini87

Cena to moja mała tajemnica ale powiem tak w tych pieniądzach co ja mi dali to troche wiecej mnie wyjdzie jak np za zetora forterre 125 a komfort nieporuwnywalny i ten rewers działa wspaniale poprostu bajka KUBOTA MADE IN JAPAN a to już coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanuszM6040    3

Witam wszystkich. Właśnie zostałem właścicielem kuboty M6040 W związku z tym że wybierając markę ciągnika brałem pod uwagę opinie na forum

postanowiłem podzielić się z innymi swoimi spostrzeżeniami. Traktor posiadam dopiero kilka dni więc nie mogę o nim za wiele powiedzieć.

Ale pierwsze wrażenia z jazdy są pozytywne.Traktorek bardzo zwrotny przyjemny, w czasie jazdy trochę podskakuje mu tył ale to wina dużych obciążników z przodu , podczepienie jakiejś maszyny niweluje ten mankament.Już niedługo wiosna więc i prace polowe, po testach w polu opiszę jak się sprawuje i ile pali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofJ    0

Dobrze wybrałeś jak zadbasz o niego odpowiednio to pojeździ 10000 godz. bez remontu. w zimę pali na dotyk. Szkoda, że oryginalny japoński ciągnik przegrywa w wyborze ze składakami. W 2010 roku sprzedaż to ok 160 szt ciągników rolniczych w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mało jest tych ciągników w moich okolicach jeszcze nie widziałem.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Dobrze wybrałeś jak zadbasz o niego odpowiednio to pojeździ 10000 godz. bez remontu. w zimę pali na dotyk. Szkoda, że oryginalny japoński ciągnik przegrywa w wyborze ze składakami. W 2010 roku sprzedaż to ok 160 szt ciągników rolniczych w Polsce.

 

A nie jest on po prostu ciut przydrogi w stosunku do tego co oferuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
    • Przez TymonMasa
      Witam posiadam Kubote M108S i mam pytanie do użytkowników tego modelu jak sprawuje sie u Was podnośnik? Jaka jes predkośc z jaką podnosi? Jak z czułością regulacji itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj