Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mati10    9

Co sądzicie o polskich buhajach Wołosaty i Robot.

 Po Wołosaty czekam na poród na połowę kwietnia. Po Robocie mam byczka, krowa sama urodziła (zwykle ciągnęliśmy) , apetyt ma, ładnie przyrasta, spokojny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witold19861    6

HF nie są przeżytkiem.ja zauważyłem wprost że jest ich coraz więcej. Mój kumpel hoduje tylko HF i ma dużo mleka. A te 7 tys na laktacje to nie jest zadowalający wynik. Może za mało dostawały.a ja osobiście myślę że simental jest lepszy od HF ale w mleku jest różnica. Mam też 2 krowy rasy jersey i na nie też słowa złego nie mogę powiedzieć. Bardzo mocne mleko dają ok 5,0 białko ale niestety mleka dają dużo mniej od simentalek.

 

białka tyle dają to chyba coś nie tak szybciej bym powiedział ze tłuszczu w co tez nie wierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SimFan    10

Jestem zainteresowany zakupem jałówki cielnej simental mleczny. Najchętniej z woj.świetokrzyskiego ewentualnie z województwa sąsiednich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

Ocieliła mi się krówka sm zapłodniona buhajem Wołosaty. Ma jałóweczkę, trochę trzeba było pomóc, bo cielak spory. Jest "temperamenta", zaczyna już powoli interesować się starterem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati10    9

Ocieliła mi się krówka sm zapłodniona buhajem Wołosaty. Ma jałóweczkę, trochę trzeba było pomóc, bo cielak spory. Jest "temperamenta", zaczyna już powoli interesować się starterem.

 

Po Wołosaty jest bardzo temperamentna. Ostro goni nawet starsze sztuki na pastuchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nismo    7

U mnie po Wołosatym krowa ma się cielić na wiosnę, zobaczymy co będzie,ale na pewno zostanie niezależnie od płci.

A jak to jest z tymi procentami czystości rasy, owa krowa jest krzyżówką czerwonej polskiej z simentalem (powiedzmy że 50/50) to potomstwo ile będzie mieć? 75%? pewnie nie pytałbym ale gdzieś czytałem że coś ponad 60% jest w następnym pokoleniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SimFan    10

Jeśli krowa ma 50% rasy SM a buhaj 100% to ich potomstwo będzie mało 75% SM. 50% po ojcu 25 po matce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boprin    0

Czy ktoś zna sposób na odróżnienie cielaka mięsnego od mlecznego? Chcę kupić kilka, ale nie chcę sobie dać wcisnąć mlecznych. Mowa oczywiście o Simentalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

raczej bedzie trudno......mleczne sa delikatniejszej budowy..mniejsze łby ale bedzie trudno odruznic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek410    0

Witam, nie chce zaśmiecać forum zakładając nowy temat dlatego napisze tutaj. Obecnie moje stado liczy około 30 krów w 80℅ czysty simental reszta mieszanka z hf. Zamierzam dokupić 15 jałowek cielnych ale mam dylemat co do rasy. Na sima nie można narzekać ale słaba wydajność (średnio 6000kg). Zalezy mi na wydajnosci, stosunkowo długowieczności i wysokiej zawartości białka (kazeiny). Czy kierować się w dobrego hf-a (tylko wydajność) czy może inna rasa?? Może Brown swiss ?? Norweska czerwona?? A może simental bawarski połączy pozadane cechy?? Ktoś podpowie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Montbeliard to krzyżówka sima z hf-em , poprawi Ci mleko , ma gen kazeinowy [bB] i jeszcze cielaki na opas dobrze sprzedasz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariaci    6

Przeglądaj ogłoszenia na olx tam jest jakaś firma z siemiatycz zajmująca się handlem bydła, jeżeli dobrze pamietam to oni właśnie mieli tę rasę w swojej ofercie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2Reebok    0

Witam, jestem tu nowy i nie wiem czy takie pytanie już było, ale...kto pyta nie błądzi. Czy krzyżówka simenatal z Brown swiss to dobry wybór ? Mam w stadzie dwie krowy rasy SM jedna biao-czarna druga biao-siwa krówki idealne jak dla mnie pod względem mleka ok 30l na dobę. Polecacie unasienić je buhajem rasy Brown swiss ? Jakiej maści mogą wyjść cielaki i czy wydajność pod względem mleka będzie dobra ? A może ma ktoś takie krzyżówki i wie jak z mlekiem u nich ? Za wszystkie odpowiedzi będę bardzo wdzieczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14121

 Kupiłem w tamtym tygodniu 10 simentali. Cztery sztuki są wycielone i zbytnio wydajnością nie powalają, no ale póki co tylko siano i woda według zaleceń pośrednika. Była trochę obsuwa z transportem i krowy ruszyły z austri w piątek wieczorem ,a do nas dotarły w niedzielę rano. Wczoraj krówki w miarę odreagowały i wrócił im apetyt. 

Wydajność 3 ,7, 8 i 10 litrów na dój to nie jakiś kosmos ale myśle że się poprawi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W jakiej cenie kupiłeś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

mysle ze wydajnosc sie na pewno poprawi..jeśli masz kiszonki bo bez tego to lipa ..dlaczego wybrales sima?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek410    0

Kolego wydajnosc mozesz poprawic chociaż na samym sianie niewiele zwojujesz max 6k kg przy zbilansowanej dawce. Nie zapominaj o paszach tresciwych i odpowiednim karmieniu minimum 3 tyg przed wycieleniem, inaczej moga byc problemy typu ketoza i zacielenia. Simy z importu są juz genetycznie całkiem nieźle podciagniete i w wiekszości maja mozliwosci ok 9k na laktacje jednak wymagaja wiecej uwagi i lepszego zywienia jesli chcesz miec wydajność z górnej półki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14121

Pomału zaczynam dawać treściwe i kiszonkę z kukurydzy ale niezbyt im podchodzi, muszę czekać aż zjedzą kuku i wtedy dostają siana lub sianokiszonki. Sugerując się tym co jest napisane w rodowodach to mogą być ciekawe sztuki. Simentala wybrałem ze względu na to że jak znów rypną ceny mleka to łatwiej na mięsne przejść ,a poza tym budowa ich mi się podoba. Myślałem jeszcze o montbeliardach ale nie mogłem znaleźć ofert które by mnie jakoś do siebie przekonały. Konrad niby sprowadza ale za dużo się o nich nasłuchałem i nie chcę. Montagro od dłuższego czasu nie sprzedaje jałówek ,a od jakichś dziwnych handlarzy nie chciałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABOR    1

kolego jak tam te simy się aklimatyzują czy gawęcki je ci ściągał mi nie dał rady na tej aukcji z lutego i teraz w marcu ma być 10 jałówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinBelarus
      Witam. Mam ursusa 1012 i chce założyć mu z przodu opony na balonie, tzn. małe a szerokie takie jak przy rozrzutniku przykładowo.
       
      Jeśłi ktoś robi taką zamianke niech napisze jaki koszt i co potrzebne do zrobienia tego.
       
       
       
      Druga sprawa, jest taka iż chce zalożyć bliźniaki z tyłu, same opony przykręcane odpowiednimi uchwytami do felgi. Zakładał ktoś samą opone czy z felgami tylko?
       
       
       
       
      Pozdrawiam.
    • Przez maciek1425
      siema mam w swoim stadzie krowe simental ma nie całe 8 lat jest bardzo dobra, spokojna szkoda mi jej było bardzo gdybym musiał ją odwieźć do rzeźni. problem polega w tym że nie chce zostać cielna była zacielana 3 razy ale za 4 albo 5 się udało minęło nie całe 3 miesiące i poroniła potem została zacielona około miesiąc temu i przedwczoraj pokazał się śluz na ogonie ale zachowanie jej nie wskazywało na to że ma ruję co robić prosze o odpowiedź dodam jeszcze tylko że wszystkie zacielenia były robione sztucznie
    • Przez tupac12
      Witam pytanie jak w temacie jak trzymacie krowy z cielakami?Krowy na uwięzi a cielaki luzem czy może krowy i cielaki luzem proszę o doradzenie które rozwiązanie będzie waszym zdaniem lepsze.Pozdrawiam
    • Przez BarteX100
      Witam jestem w trakcie przebudowy stada chciałbym zwiekszyc zdrowotnosc krów przy dobrej wydajnosci mleka. Interesują mnie simentale mleczne tzw bawarki i montbeliardy. Czy jest mozliwosc zakupu cielnych jałówek z polskich hodowli, czy tylko dostepne sa z hodowli zagranicznych np z Czech?
      Prosze o podzialenie sie przez was wiedza ktora macie na temat tych 2 ras
    • Przez lukasz47a
      Witam . Dostałem w 2011 r 75tys na MR . Zobowiązałem sie w ciagu 3 lat uzupelnic wykształcenie . Ukonczyłem szkole policealna 2 letnia bez Egzaminu potw kwalfikacje zawodowe . Mam wykształcenie srednie z wczesniejszej szkoly , mature plus wlasnie swiadectwo ukonczenia szkoly policealnej profil agrobiznes (na swiadectwie sa oceny z przedmiotow typowo z tego kierunku , praktyki ukonczone w banku i zakadzie przetworstwa spoz z ktorych tez jest ocena na swiadectwie ) czy to wystarczy ? czy musze przystapic do egzaminu ? Prowadze rowniez firme a wiem ze ten egzamin nie jest latwo zdac jak mature i potrzeba czasu na przygotowanie do niego . Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj