Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maciek1425    3

siema mam w swoim stadzie krowe simental ma nie całe 8 lat jest bardzo dobra, spokojna szkoda mi jej było bardzo gdybym musiał ją odwieźć do rzeźni. problem polega w tym że nie chce zostać cielna była zacielana 3 razy ale za 4 albo 5 się udało minęło nie całe 3 miesiące i poroniła potem została zacielona około miesiąc temu i przedwczoraj pokazał się śluz na ogonie ale zachowanie jej nie wskazywało na to że ma ruję co robić prosze o odpowiedź dodam jeszcze tylko że wszystkie zacielenia były robione sztucznie

Edytowano przez maciek1425

nikolas29    168

a skad ty jestes? masz gzies nie daleko premixy firmy dolfos/ tam jest szeroki asortynet na te sprawy. ja polecam ci wlew do pyska na bazie betakarotenu,nazywa sie to dolżel ruja. za 10 dni powturz i spróbuj zacielac.troche pomaga. a ile mleka ci daje???

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

maciek1425    3

dzięki chłopaki za odpowiedź nikolas jestem z podkarpacia nie daleko przeworska daje teraz nie wiele ponad 12 l zapytam weterynarza on też może będzie wiedział jaki środek podać a rmiecz mógł byś to konkretniej napisać o co ci chodzi z tą synchronizacją ?

nikolas29    168

na pw. wejdz to ci napisze jak zapytasz o szczegol jakis

Edytowano przez nikolas29

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

kyllee    14

lepiej niech sprawdzi ja na cielnosc bo moze byc cielna a tylko manifestuje ruje a miala po kilku dniach po rui krew na ogonie albo na sromie lub w kanale ? jakmiala to mozesz robic jak rmiecz pisze mozesz ja ustawic na 3 receptal genestal receptal albo na 3 dni przed podac oestrophan tylko tak jak pisal jak jest cielna to cielak poplynie po tym tak ze musisz byc pewien

Karol2121    4

Witam, mam taki problem moje krowa młoda bo 3,5 letnia, miała być cielna na czerwiec ale 3 tyg temu miała ruje, weterynarz sprawdził i okazało się że nie cielna a miała ruje to ją unasiennił teraz po 3 tyg znowu się latowała, czy jest szansa że zostanie jeszcze cielna ? bardzo mi na niej zależy

Karol2121    4

Nie mówię że będę czekał 9 miesięcy wtedy poprostu nie wydawała przez 7 miesięcy żadnej objawy rui teraz jeśli za 3 tyg nic nie wykaże to po miesiącu zrobię USG tylko moje pytanie czy ktoś miał taki przypadek i czy została cielna krowa ?

tay29    25

u mnie kiedys jalowka tak zrobila a ze paszy bylo duzo to sie ja zostawilo zacielilo i jest do dzisiaj

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Bartekj1994
      Witam. Chciałbym wiosną dostawić do obory drugą. Tzn postawić jedną scianę i przedłużyć dach. Mam nadzieję że jasno piszę. Długość obory to 20. Myślę że pomieszczę tam 18 stanowisk. Jaką szerokość radzicie zrobić tak zeby wszedł ciągnik i Jaki byłby koszt takiej obory.
    • Przez PatryczekKkol
      witam chce sie zajac hodowla cielat mieszanych miesne i hf kupujac od gospodarzy cielaki tygodniowe i trzymac je do wagi ok.150kg co myslicie o tym?
    • Przez Agrar
      Witam was Agrofowicze

Zamierzam rozpocząć remont obory uwięziowej jednakże termin jego rozpoczęcia oddala się. Jest to spowodowane tym, że nie mam gdzie doić 30 sztuk bydła. Mam kilka koncepcji jak z tym problemem sobie poradzić, ale chciałbym najpierw dowiedzieć się czy macie jakieś wypróbowane już sposoby i najważniejsze czy ktoś z czytających ten temat z województwa pomorskiego dysponuje dojarnią łąkową którą z chęcią by udostępnił na okres 3/4 tygodni?
    • Przez Mateusz2121
      Witam serdecznie wszystkich ze względu na to, że niedługo przejmuje gospodarstwo po tacie i chciałbym sie nastawić na produkcje bydła opasowego moje pytanie brzmi posiadam 9ha 3 klasy ziemi, ok. 5 ha ziem klasy 4 i 5 gdzie nie gdzieś trafi się 3 klasa i 1,60 kl 6 do tego dochodzi 2 ha łąk (oczywiście dojdą łąki kolejne), z których zbieram 2 pokosy łąki będą przeznaczane na sianokiszonke i najważniejsze ile bym dał rady na takim areale utrzymać sztuk bydła opasowego?
    • Przez vygi
      - poprawi wydajność mleczną
      - poprawi zawartość tłuszczu
      - poprawi płodność córek