agrotechir

witam chciałbym dowiedziec sie wszystkiego o krowach mlecznych rasy simental

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agrotechir    1
tak jak w temacie,jestem zainteresowany kupnem krow rasy simental i chcialbym sie dowiedziec czy lepiej isc w simentala czy zostac przy hf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

simental - mniejsza ale wciaz dobra wydajnosc mleczna, lepsze wykorzystanie pasz gorszej jakosci w stosunku do hf lesza zdrowotnosc i dlugowiecznosc 

hf - wyzsza wydajnosc kosztem slabszej zdrowotnosci, to tak najogolniej, ale pewnie to wiedziales, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nikt Ci na takie pytanie nie odpowie(bo i jak), a pewnie jeszcze Cię zjadą za założenie tematu.  

Jak już Cię to interesuje to daj trochę więcej informacji. Czym karmisz, jakie masz ziemie i ile łąk do dyspozycji. Wypasasz czy nie. itp. itd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrotechir    1

mam swoich mleczynch 50 szt hf,co roku wyganiam na pastwisko z bykiem sieje 17ha kukurydzy i mam 20ha łąki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Musisz się liczyć z mniejszą wydajnością, ale zdrowotność większa. Ogólnie lepiej pobierają paszę objętościowe i więcej przybierają na masie. Łatwo je zatłuścić. Simentale w czystej rasie wolniej też rozkręcają się z laktacją. Dopiero po kilku z kolei osiągają szczyt mleczności. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez artur1295
      Witam
      Chciałbym zrobić rolkę docikową pobieracza w swojej prasie fahr gp220 poniewaz słabo mi wciąga siano,słomę.
      Czy mozę już ktoś robił coś takiego i mi podał wymiary jak nisko od ziemi musi to być i jak blisko przy palcach pobieraka. albo jak ktos by mógł zmierzyc w swojej prasie jak to wygląda 
      bylbym wdzięczny 
    • Przez kowalc362
      Witam mam problem z prasa New Holland 268 super hayliner podczas prasowania wiąże ale gdy coś się jej odwidzi przestaje wiązać lub wiąże ale słabo i się kostka rozpada   jeśli wie ktoś co z tym zrobić prosił bym o pomoc 
    • Przez kowalc362
      Witam jaki ciągnik kupić mam 8 ha ale mam zamiar dokupić jeszcze 7 ha i zastanawiam się czy kupić usrusa c360 czy zetora 7211 teraz posiadam  ursusa c335m z turem jeśli by ktoś proponował jakiś  inny ciągnik chce coś kupić do 30 tys 
       
    • Przez Makis2111111
      take jak na zdjeciu sa dobre na ciezke redziny?
      To bedzie jaka cylindryczna?
       
       



    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj