Zaloguj się, aby obserwować  
tommy66692

Nie równe obroty

Polecane posty

tommy66692    263

Siemanko :)

Mam taki problemik-otóż zetorek pracuje nie rowno i nie wazne czy na rogrzanym czy nie, dodam ze nie potrzebuje bardzo duzego obciazenia zeby zadymić. Ciągnik w sobote jedzie do mechanika ale z innego powodu wiec jakbyscie powiedzieli co moze byc to byśmy sie za to zabrali.

Moim zdaniem wtryski albo cos z pompą.

andrzej2110    535

bardzo możliwe ze wtryski leio. sprawdź je oraz luzy na zaworach.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Wiadomość z agroFakt.pl

Hinco    0

Ale jak nierówno? Falują obroty czy poprostu słychać że jeden cylinder 'odstaje' od reszty. Mi dymi i idzie dymek z jednegoo cylindra i mam zamiar sprawdzić wtrysk, luzy zaworowe, ale jeszcze nie udało mi się go zlokalizować :)

Warto pompe wyregulować ewentualnie regenerowac, potrafi to wiele zmienić..

strzymek    17

u mnie też są nierówne obroty co ciekawe na aparatach nic nie wykazuje (w warsztacie) domyślam sie że to wina regulatora obrotów

mirasek    11

Tak jakby sam sobie gazu dodaje? :) A jak mu depniesz do spodu to jakie ma najwyższe oborty? Kopci przy przegazówce? Coś powoduje zakłócenia w dawkowaniu paliwa, przyczyny mogą być różne - regulator, zużycie pompy (zjechane krzywki, zawieszanie sie tłoczka, itp.), kulawy wtrysk/wtryski.

Najsampierw :) sprawdziłbym wtryski (rozpylanie, ciśnienie). Nie stuka/cyka Ci przypadkiem w okolicy któregoś cylindra jak przystawisz z góry ucho?

tommy66692    263

Te obroty falują. Maksymalne obroty to 2100obr, przy przygazówce lubi przykopcic, nic nie stuka.

Tak jak pisałem wcześniej, nie musi byc duze obciązenie zeby puscił dyma-mocy nie traci w tym momencie.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A może jest zapowietrzony? Wtedy silnik chodzi jak chce. Ewentualnie wtryski źle rozpylają albo regulator obrotów w pompie.

Co do falujących obrotów to przyjrzałem się Lambo 55 które jeździ po Politechnice Gdańskiej i zauważyłem, że obroty jałowe falują dosyć mocno, tak na ucho to o jakieś 50-100 rpm. Dziwne żeby takie rzeczy działy się w nowym ciągniku :) .

DarekD    69

często po wymianie kompletów naprawczych (tzn. tłoki +tuleje ) ,szczególnie na podróbki , silniki , nie tylko zetorowskie,mają takie objawy i nie pomoże tu żadna regulacja czegokolwiek , a na pewno regulatora obrotów , dlaczego ??????? :)

nowy

tommy66692    263

Zapowietrzony nie jest napewno, wtryski sprawdzimy na początku jesli nie pomoze to wezmiemy sie za regulatro obrotow ale wtedy trzeba wykrecać pompe wtryskową.

@DarekD zetor chodzi na orginalnym silniku, nie wymieniane były komplety naprawcze.

mirasek    11

To raczej coś z pompą/regulatorem, ale wtryski też możesz sprawdzić jak jest przyrząd (nie wiele to roboty). Wiesz jaka to jest diagnostyka przez internet :)

strzymek    17

u mnie pompa byla sprawdzana na stole i niby wszystko w porządku ale obroty nadal falują mechanik powiedział że stół powinien wykazać jak byłoby cos nie tak z regulatorem a wedlug niego jest wszystko w porządku już zrezygnowałem z szukania chyba zostanie tak jak jest]

zorzyk2    54
u mnie pompa byla sprawdzana na stole i niby wszystko w porządku ale obroty nadal falują mechanik powiedział że stół powinien wykazać jak byłoby cos nie tak z regulatorem a wedlug niego jest wszystko w porządku już zrezygnowałem z szukania chyba zostanie tak jak jest]

Jakby go rozebrał i pomierzył zużycie, luzy itp w/g danych fabrycznych, wyregulował, to moze coś by wyszło. Nie przyłożył się fachowiec, ustawią wydatek, początek wtrysku i wydaje się że to wszystko.

sebe1033    307

u mnie jak da się najniższe obr tylko by nie zgasł po pyrka-nierówne obroty z 20-30 s i ciut se zwiększy (sam) i chodzi równo

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Treys
      Witam po raz pierwszy.
      Ostatnimi czasy oddałem pompę do regeneracji bo nie odpalany był traktor długi czas ( mniejsza z tym czemu ) - siadła pompa oczywiście została zregenerowana i działa.
      Problem pojawił się, że leje się z tego miejsca paliwo

Zdaje mi się, że śrubka która jest zamontowana nie jest oryginalna ponieważ przepuszcza paliwo

Jestem laikiem w tych sprawach i nie wiem czy taka była zamontowana czy ktoś inny grzebał....w każdym bądź razie ucieka z tego miejsca paliwo i się sączy jakby nie było szczelne.
    • Przez ziooober88
      Witam, jakiś czas temu robiłem remont Zetora 7211. Dzisiaj pracował z głęboszem 1-pazur. Miał trochę ciężko. Chłodnica jest zalana płynem do połowy tego górnego węża. Z wężyka tego co jest pod korkiem chłodnicy założyłem wężyk, który włożyłem do butelki. No i gdy sprawdziłem czy coś naleciało do tej butelki to było jakieś 0,7l.
      Termostat był wymieniony w zeszłym roku. Silnik ma temperaturę pracy w granicach 90 stopni.
      Kiedy silnik ostygł odkręciłem korek chłodnicy i słychać było zasysanie powietrza. W momencie odpalenia ciągnika płyn w chłodnicy zachowuje się stabilnie.

Czy takie zachowanie pod dużym obciążeniem (czasami traktor prawie zgasł - jeżdżone było na szybkiej jedynce) jest normalne? Może wtedy wywalać delikatnie płyn? W chłodnicy zostało płynu tyle, że dotykał dolnej krawędzi tego węża górnego.
    • Przez sylwek1999
      Witam zetor na zimnym silniku lub ciepłym na obrotach jałowych dymi nie na niebiesko-bialy dym. Jakie mogą być przyczyny od czego zacząć?
    • Przez Matin2o
      Witam mam problem zrobiłem remont generalny silnika w zetor 7211 i ciśnienie jest za niskie.Na wolnych obrotach i nierozgrzanym silniku wynosi 2 atm,a na większych obrotach i nierozgrzanym silniku 3,5 atm.Mam zamiar wymienić bąka na wymienny filtr oleju, czy to coś da?Mam nowy licznik.Co zrobić aby ciśnienie było większe?

P.S 
      Jakie powinno byc ciśnienie?
    • Przez m3tysek
      Witam, dwie głowice są wilgotne na wydechu albo olej lub paliwo wymienione pierścienie i tuleje dotarły głowice po remoncie nowe wtryskiwacze, została tylko stara pompa. Głowice 1czeska 2 Chełmna i tu jest zagadka gdzie nie przykrece głowicy czeskiej jest sucha tylko w zamiennik jest mokry, nie mam pojęcia dlaczego poprzedni właściciel zamienił głowice. Pompą wtryskową też przyspieszałem i opóźnialem zapłon nic to nie daję, wtryskiwacze dwa podtoczone żeby były głębiej nic nie dało już brak pomysłu

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj