Skocz do zawartości
pati

Składanki z papieru

Polecane posty

pati    10

Na Czeskich stronach można znaleźć wiele siatek do składania modeli zarówno ciężarówek, tirów, aut strażackich,osobowych jak i maszyn rolniczych. Niestety najczęściej w skali 1:100, ale zdarzają się modele 1:32. Tak np. wczoraj znalazłam składankę Zetora 8145. Bardzo fajny modelik, szkoda tylko, że instrukcja po "czeskiemu" ale da się przeżyć.

Jak znaleźliście jakieś modele do składania (szczególnie 1:32) to zapodajcie tutaj.

Tutaj macie Zetorka: http://www.agrominibox.webgarden.cz/modely-1-32 W dziale AGRObox1:100 są super maszynki np. Solitair, Lexion itp. ;)

pati    10

http://allegro.pl/item528126013_fortschift...jn_zbozowy.html ostatnio na allegro był taki Forszaj do składania. Osoba co to licytowała do chyba @adams ale się wycofał. Mnie osobiście nie rajcują takie składanki, wolę metal, ale myślę, że na stare maszyny typu ZTSy, Ursusy, Fortschritty i inne maszyny z czasów NRD, RFN i Czechosłowacji, byłoby zapotrzebowanie. ;) Ile pieniędzy to trudno powiedzieć. ;)

Oblookam co na to inni i dam znać jakie ceny interesują.

dawid12    10

Ja myślałem nawet o tym żeby to wydrukowac i sobie złożyc ale jakoś mi przeszło:)

Jeżeli Longina_2007 to @adams to ja od niego kupiłem swój rozsiewacz..........

przemek11441    132

Panie Jacenty- popyt na modele Zetorów Crystali, ZTS-ów, Forszai, Bizonów i innego sprzętu (głównie Polskiego)byłby ogromny. Zapotrzebowanie jest jeszcze większe, ale jak na razie zostaje nam tylko robić samemu. Produkcji jak na razie nikt się nie podjął, bo po pierwsze jest ogromny wkład finansowy (gdzieś czytałem, że wtryskarka do produkcji kubków plastikowych kosztuje bagatela 10-15 000 zł..., to ile musi do modeli..) a po drugie nie wiadomo jaki był zbyt. Ja sam bym się szarpnął na model mojego ulubionego Zetora Crystala 16145, ale jak na razie nikt takiego nie robi, więc sam musiałem go zrobić.

Oczywiście jest jeszcze 2-ga opcja, a mianowicie konwersje. Na przykładzie świata modelarstwa kolejowego wytłumaczę to tak: kupujemy na allegro model lokomotywy, o podwoziu najbardziej pasującym do lokomotywy którą chcemy mieć (np.: podwozie od BR290 żeby mieć SM42), po czym gdy mamy już model, zdejmujemy oryginalne pudło i na tym dajemy swoje, zrobione z kartony lub z blach trawionych (są osoby które się zajmują tym prawie zawodowo, i też ci którzy chcą mieć polski tabor, a nie chcą wydać tych 7-8 000 zł na model firmy Tololoko) pasujące do podwozia. To samo można by zrobić z modelami rolniczymi- kupujemy np.: model JD 6920 od Siku i robimy z niego ZTS-a 16245.

Tak więc ja to widzę...

Co do składanek- to najlepiej brać te najlepiej odwzorowane.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się