kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

cris10    96

a te 60,000 na rozwiniecie małych gospodarstw?

 

Szanse może i by były , jednak jest trochę załatwiania i jest sporo zobowiązań .  Najlepiej podjechać do gościa który robi projekty np na MGR i się dowiedzieć czy masz jakieś większe szanse bo sytuacji zbyt nie znamy jaką masz i ciężko stwierdzić . Poszukaj trochę bo są artykuły na ten temat i sam możesz dowiedzieć sie czy masz szansę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

Wyliczyłem sobie punkty jakie dostane i trochę mi brakuje do 12. 

- powierzchnia ponad średnio wojewódzką 1,5 pkt

- uprawa roślin wysokobiałkowych 2 pkt

- szkolenia 2 pkt

- plan nawozowy 2 pkt

- różnica wieku przekazującego przekazywanemu 2 pkt

- za maszyny dużo nie dostane bo planuje zakup: prasy, pługu, agregat i siewnik czyli max 1 pkt

Wszystko łącznie daje mi 10 - 10,5 pkt. I tu pytanie do osób bardziej obeznanych w tym temacie czym w prosty sposób można sobie "dobić" punktów? Dodam tylko że wykształcenie rolnicze będę miał pod koniec czerwca. Punkty za przekazanie całości też raczej odpadają bo 3/4 dostane ja 1/4 brat którą i tak mi to wydzierżawi ale punkty dają chyba jak całe gospodarstwo jest przepisane na własność. Czytałem już te rozporządzenie ze trzy razy ale prostej metody na zdobycie brakujących punktów nie znalazłem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dwa punkty za postęp biologiczny i za organizację produkcji. Dodatkowy punkt za przygotowanie do sprzedaży. Tyle na szybko bez głębszej analizy w specyfikę gospodarstwa.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

Profil gospodarstwa to produkcja roślinna + bydło opasowa (zakup cielaków z zewnątrz). Też widziałem te punkty co wymieniłeś tylko średnio rozumiem ich sens, na czym miała by polegać ich realizacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bedi    0

Witam,

za wykształcenie wyższe (inżynierskie) nie rolnicze otrzymuję 5 pkt. ? 

z góry dzięki za odp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem, że mam tunele foliowe z ogórkami. I teraz jaką powierzchnię mam brać do wyliczeń SO, całkowitą włącznie z odstępami między tunelami czy tylko czystą powierzchnię w tunelach.

Sprawa wygląda tak, że mam 5 tuneli o wymiarach 30x7 oraz odstępy między nimi po 2m

Licząc całość wychodzi 13,5ara a samą powierzchnię pod tunelami 10,5ara

 

może ktoś mi to wyjaśnić jak to zrobić, żeby było dobrze policzone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0987    13

Witam,

za wykształcenie wyższe (inżynierskie) nie rolnicze otrzymuję 5 pkt. ?

z góry dzięki za odp.

Jeżeli masz trzy lata stażu w rolnictwie

Czyli jak byłeś ubezpieczony jako domownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomson402    29

Witam niedawno dopiero złozyłem wniosek o płatność pierwszej raty na Mr i mam pytanie czy musze czekać na wypłątę pierwszej raty czy moge kupić sprzęt . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Czy kwalifikacyjny kurs zawodowy R3 wystarczy do młodego rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

A świadectwo liceum ogólnokształcącego? Lub dyplom ze studiów ?

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

tak wystarczy swiadectwo z liceum ;)
oczywiscie musisz miec zdany egzamin zawodowy po kursie r3 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

na własność wymagane jest 70% średniej powierzchni wojewódzkiej tam gdzie średnia jest mniejsza niż krajowa? czyli w mazowieckim 5,99?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Najkrótszy 8-9 miesięcy.

Co znaczy najkrótszy? To jest możliwość wyboru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Zależy od szkoły, na kurs r3 określa się konkretną ilość godzin, gdybyś miał zajęcia 24h na dobę to skończyłbyś w miesiac, i stąd różnice że jedne szkoły robią to w 3 semestry, inne 2 itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Patr
zgadza się , 1,5 roku to zjazd pewnie co 2 weekend, 9 mcy w moim przypadku to zjazd co tydzień.


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

pomawiam pytanie.
czy punkty za roznice wieku sa przyznawane zawsze czy tylko przy przekazaniu calego gosp ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

A ile tych godzin na tym r3 jest ? Bo tak racjonalnie to max 5h mógłbym poświęcić na dzień. 

 

 

Szkoły przeważnie sa zaoczne , sobota , niedziela .

 

Mniej więcej 9 miesięcy x 4 tyg w jednym =36 weekendów x 20h= 720 h + 40h "praktyk".


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

Witam. Koledzy mam do Was takie pytanie otóż mój znajomy chciałby składać wniosek na MR w najbliższym naborze jednak jest w takiej sytuacji że gospodarstwo w całości posiada na siebie już od września 2016 bo jego mama przechodziła na emeryturę  jednak w kwietniu 2015 zmarł jego ojciec. Czy czas od kiedy liczone jest te 18 miesięcy co można prowadzić gospodarstwo będzie liczony od śmierci ojca tzn. jest już ponad 18 miesięcy i nie może składać na MR czy może jednak od września 2016 i jeszcze może składać wniosek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj