Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cena zboż wzrośnie jest to spowodowane przez spekulantów ktorzy lokują kapitał jaki im pozostal w surowcach których cena jest w miare stabilna i nie traci na wartości 90% i dosyć ciężko je "namnożyć" tak jak waluty akcje obligacje itp. to takie złoto dla ubogich..

Opublikowano

danield28

23 październik 2011 - 15:33 | Bezpośredni odnośnik: #6

Nominalna 120 KM w ISO... Co do ceny to lekko ponad 250 tys. netto razem z ładowaczem... Sprzęt będzie pracował na 26 ha... Pozdrawiam

 

danield28

Napisano 31 grudzień 2011 - 10:20

 

silva

Ale nowy sprzęt to nie jest dobrobyt ale sprzęt do pracy.

 

 

Jasne bo jak uprawiasz ziemie John Deere'em to zdecydowanie lepiej urośnie pszenica jakbyś uprawiał to Belarusem... Rozbawiłeś mnie gościu... :lol: Pozdrawiam :lol:

 

pozdrawiam to ja ciebie gościu zastanów się co piszesz 25 ha wg innych możesz uprawiać c-330 a ty 120km?? a czepiasz się wypowiedzi silvy hahaha

Opublikowano

jestem aż zdziwiony dzisiejszą sesją na giełdzie rzepak wzrost aż o 7% cena na styczeń 450 euro pszenica już o 5 % do góry już 211 euro to musi się przekładać na ceny u nas

Opublikowano

jestem aż zdziwiony dzisiejszą sesją na giełdzie rzepak wzrost aż o 7% cena na styczeń 450 euro pszenica już o 5 % do góry już 211 euro to musi się przekładać na ceny u nas

 

nie myl proszę wzrostu procentowego z tym wyrażonym w euro, brzmi to zbyt optymistycznie - jutro około południa zbadam ceny w okolicy i odniosę je do tych sprzed dwóch tygodni, zobaczymy czy młyny są zbilansowane

Opublikowano (edytowane)
danield28

23 październik 2011 - 15:33 | Bezpośredni odnośnik: #6

Nominalna 120 KM w ISO... Co do ceny to lekko ponad 250 tys. netto razem z ładowaczem... Sprzęt będzie pracował na 26 ha... Pozdrawiam

 

danield28

Napisano 31 grudzień 2011 - 10:20

 

silva

Ale nowy sprzęt to nie jest dobrobyt ale sprzęt do pracy.

 

 

Jasne bo jak uprawiasz ziemie John Deere'em to zdecydowanie lepiej urośnie pszenica jakbyś uprawiał to Belarusem... Rozbawiłeś mnie gościu... Pozdrawiam

 

pozdrawiam to ja ciebie gościu zastanów się co piszesz 25 ha wg innych możesz uprawiać c-330 a ty 120km?? a czepiasz się wypowiedzi silvy hahaha

 

Drogi kolego, kolega @silva twierdził, że w rolnictwie jest coraz gorzej, następny forumowicz napisał że jednak na wsi nie jest tak źle, ponieważ widać inwestycje, następnie kolega @silva napisał, że sprzęt jest do pracy a nie jako przyjemność...

 

Jasne bo jak uprawiasz ziemie John Deere'em to zdecydowanie lepiej urośnie pszenica jakbyś uprawiał to Belarusem... Rozbawiłeś mnie gościu... Pozdrawiam

 

Pisząc to chodziło mi o ludzi, którzy narzekają, że nie mają pieniędzy ale John Deere musi być jak kogoś nie stać to niech kupi sobie Belarus'a i nie będzie narzekał, że ma duży kredyt...

 

Po drugie, doczytaj pozostałe komentarze pod tym zdjęciem i zobaczymy jak sobie wyobrażasz uprawę ziemi na Żuławach c-330 przy jednoczesnej hodowli bydła mlecznego... Na pewno pociągnę nim aktywny 3 m agregat uprawowo-siewny, gruber 3 m czy może pług 4 skibowy... :lol: Co do samego ciągnika to co mam ci powiedzieć niektórych stać na taki sprzęt, bez kredytów i bez narzekania na brak kasy... ;) Pozdrawiam

 

Ps. Przepraszam za nie pisanie na temat ale udzielam odpowiedzi...

Edytowane przez danield28
Opublikowano

pszenica kons. max 790zł brutto rejon Nysa- Prudnik a firma z okolic Namysłowa po 800zł juz od dłuższego czasu ,tylko nie wiem czy to netto czy brutto

Opublikowano

wiecie jak na rynku rzepaku? Widziałem kilka postów wcześniej że na matifie w górę ładnie drgnął. Jak myślicie można się spodziewać ceny typu 2,5tyś zł? Nadal zastanawiamy się czy sprzedać czy trzymać? Znacie jakieś firmy pewne które przechowują rzepak?

Opublikowano

aktualna cena rzepaku jest bardzo dobra, co prawda korzystniej było sprzedać nasiona prosto z pola, ale raczej nie spodziewałbym się dużych wzrostów (o ile nie będzie ostrej korekty), złoty jest niedoszacowany i to kurs walutowy będzie znacząco ważył na zmianach cen;

 

odnośnie do cen pszenicy konsumpcyjnej (150t) na skupach nic się nie dzieje (nic nie kupują - więc ceny są niskie) 800zł/t, na młynach do 850zł/t czyli na gospodarstwie 815-820zł/t, pszenica paszowa 740zł/t na gospodarstwie (ilości całosamochodowe)

Opublikowano

kolego to sa chyba ceny netto bo AGROAS placi po 720 +vat za paszowke

 

 

802z/t brutto za konsumpcje z 31 grudnia

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą kształtować się ceny paliw w tym roku? Minął rok od wyborów- kiedy politycy obiecywali obniżki cen paliw, tymczasem hurt w ostatnim czasie pnie się w górę

      Zamawialiście już paliwo w tym roku? Jakie ceny?
      Temat jest kontynuacją zeszłorocznej dyskusji:
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/301695-ceny-paliw-2024/
       
    • Przez yacenty
      Zapraszamy do dyskusji na temat cen rzepaku w roku kalendarzowym 2025.
      Poniżej zamieszczam listę najpopularniejszych pytań dotyczących cen rzepaku, które były zadane w poprzednich latach.
      Ile będzie kosztować tona rzepaku w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku w 2025 roku? Czy cena rzepaku wzrośnie w 2025 roku? Czy rzepak będzie droższy w 2025 roku? Dlaczego rzepak tanieje lub drożeje w 2025 roku? Kiedy rzepak podrożeje w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku na giełdzie w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku na Matif w 2025 roku? Ile będzie kosztować rzepak na skupie w 2025 roku? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w tym temacie.
      Zapraszamy do dyskusji i prosimy o merytoryczną i kulturalną dyskusję. Rozmawiamy o meritum sprawy, nie wyzywajmy się, szanujmy zdanie innych osób. Życzymy miłej i owocnej wymiany zdań.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Gość
      Przez Gość
      Cena węgla ostro w górę, ekogroszek 1300-1500 zł za tonę i kopalnie wstrzymują sprzedaż, też przez gaz do góry, czy robią z nas durni?
    • Przez benio1967
      w tej telewizji to zawsze mówią że tanieją,a podają że owies 650 zł tona tylko ciekawe gdzie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v