Zaloguj się, aby obserwować  
black08

NH 6050 range command czy MF 5465 dyna4

Polecane posty

black08    4

Mam pytanie głownie do włascicieli tych maszyn jakie wady i zalety co wychodzi w praniu jak zachowuje sie serwis.

Nadmieniam ze cena identyczna co do złotowki obie maszyny w wyposazeniu standart.


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4
według mnie bierz mf dyna 4 to jest porządna rzecz. Pali 4l/mth przy lekkiej pracy.

 

sprawdzałes? czy słyszałes ze tyle pali?

bo przy 6 garach 4l mth to wynik jak marzenie


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

tak tylko że mth robi w 30min :o ja mam 5455 i jakos wcale mało nie pali, raczej przeciętnie 8-10l/h, a nie na mth, bo te ciągniki liczą godziny...

 

 

@black08 czyli wniosek przeszedł??? :o a miałbyc zetor... jakie ma wyposażenie nh w tej cenie???czasami w takim dylemacie lepiej skupić się na kolorze ciągnika, niż myslec który lepszy, bo jeśli kiedyś coś tam z nim będzie nie tak, to przynajmniej kolor będzie miał odpowiedni... :) bierzesz coś jeszcze oprócz ciągnika???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

wiec wniosek ok pare poprawek mozliwe zmiany wiec zdecydowałem sie na cosik lepszego + brona aktywna, wiec mf to wiesz co i jak dodali mu tylko common rail , maske, zmienili os, tłumnik, i ma moc booster na 3 i 4 zakresie i na wom takze dobija do 140km, zato w nh masz 125 + booster dobija do 136 silniki podobne Nm prawie to samo pojemnosc tez w mf wydatki pompy hydr mniejsze , i NH ma ten bajer ze masz biegi jak w dyna 2 wiecej, + mozliwosc programowania w trybie automat, masz system zarzadzania na uwrociach z mozliwoascia programowania 2 wyjsc na hydr czyli klikasz raz i robi sekwencje ehr i 2X obieg zewnetrzny, nh ma oponki wieksze ale zato mniej zwrotny nawet z ta lepsza osia, głownie za mf przemawia wykonanie ale za nh wiecej bajerow zwiazanyhch z hydr i badz tu mądry a decyzja musi byc podjeta do piatku a i NH cena w PLN a MF eurasy czyli w tym zamieszaniu nie wiadomo jak wyjdzie.

ogolnie jak by było rok temu to bym skakał z radosci a wtym przy tych cenach to juz mam watpliwosci. oby przez to wszystko tylko nie zostało mni to ze bede na vacie.pozdr

a roznica miedzy zetorem a mf ok40 tys / na 2 to sam sobie odp czy warto brac zetora

 

Nie cytuj poprzedniego postu!!

Edytowano przez robertbara

kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

to ile kosztuje teraz taki MF czy NH???można coś jeszcze z tych cen urwać???jak to jest z tym boosterem, można oszukać ciągnik i jeździć na włączonym wałku wom żeby uzyskać większą moc przy niższej prędkości, np. przy pługu???

 

co do cen to w tym roku na niczym nie dadzą zarobić, choć podobno kontraktowana gorczyce kupowali po 5zł-ale kto wiedział...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

miałem gorczyce ale jakos 5 zł nie płacili wiec lezy na magazynie i drozeje. ok 180tysi netto cena po negocjacjach 177NH, udało mi sie znalesc 6465 z dyna 6 i speedshift za 53tys euroi jest dylemat bo cena jak za 5465 tyle ze 64 z 2006 roku ale nie uzywana ale juz 24 biegi plus troche bajerów masywniejszy most tylni mocniejszy podnosnik. booster to troche zabieg marketingowy

w rzeczywistosci to masz moc na + chwilowo nie da sie jezdzic na stałe i jak orzesz i wł wom to i tak ci on nic nie da poprostu mysle ze jest pomyslane tak ze dyrastychnie spada ci Nm to przez chwile dostaje kopa na wyronanie i odczowasz to jako przyrost mocy bardziej elastyczny silnik i tyle wiec najlepiej podchodzic do tego z rezerwa jedna firma to wymysliła i wszystkie to kopija bo nie hca byc gorsze a pozatym nowe silniki pozwalaja na takie gmeranie w regulacji przacy układu zasilania, aa ps znalazłem firme ktora chipuje MF z 12okm robia 143 a z 500Nm 560Nm cena 4 tys

 

Nie cytuj poprzedniego postu!!

Edytowano przez robertbara

kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

Rolnas podobno tyle płacił i prosto z pola zabierali...gdybym miał teraz kupować ciagnik to na pewno miałby resorowaną oś, kabinę i przedni TUZ do obciążnika :o no ale chyba już wybrałeś bo dziś sobota :o


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

no wiec mimo checi zakupu MF wygrał NH obym nie załował decyzji. pozdro szkoda ze mało ludzi wypowiedziało sie na ten temat pomimo ze duzo niby posiada i MF i NH. PS do kupna długa droga ale mam nadzieje ze bedzie OK.

 

Kolejny raz zwracam uwagę..nie cytuj poprzedniego postu. Naciskaj ODPOWIEDZ a nie ODPISZ!!

Edytowano przez robertbara

kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj