Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Odnośnie EHR... kostka przy alternatorze i przed kabiną ;) spadło napięcie na ułamek sekundy i EHR odłączony... rok temu to przerabiałem własnie jak trzeba było jechać kosić ;)

 

Jak udało Ci się nałożyć koło zębate to sprawdź oporność czujnika... 450 ohm choc to podobno nie przesądza o tym czy jest sprawny.

Są jeszcze inne metody na uruchomienie WOM po za kompem no ale różnie o tym piszą a w zasadzie efektach podpinania cewki WOM wprost pod akumulator

Edytowane przez lukbold
Opublikowano

Dokładnie nie wiem (nie rozbierałem) ale przyczyny bym upatrywał w wyjmowaniu wałka, tym bardziej że pisał że dzwignia chodzi inaczej, pewnie coś nie tak złożył, tym bardziej jak ma 4 predkości wałka.

@lukbold o jakiej kostce przy alternatorze piszesz? (dzięki za podpowiedz). Właśnie próbowałem podmienić alternator, sporo tam grzebałem i jakoś wróciło do normy i chodzi na tym samym altku, tylko nie wiem gdzie przyczyna ale wskazywało właśnie na zanik zasilania, tylko nie wiem jak to idzie z altka na EHR.

Opublikowano (edytowane)

Po prostu spadek napięcia poniżej 14V czy coś takiego odłącza EHR... tak samo jak uruchomienie EHR wymaga przegazówki aby zgasło ładowanie (przynajmniej u mnie). Styki zaśniedziałe przy alternatorze albo dalej... nie wiem gdzie te grube brązowe biegną. U mnie był problem własnie z tymi brązowymi w kostce alternatora... zresztą mam je podjarane przy kabinie ;/

Ja sobie podłączył woltomierz do gniazdka na słupku i doszedł do tego spadku napięcia

 

Heh teraz mam spadki napięcia na radiu... bez ładowania głośniej nie posłuchasz bo się wyłączy

Edytowane przez lukbold
Opublikowano

wałek możesz wymienić na 1000 obr ale nie o tym rzecz...

Podłącz sobie prąd do  2 cewki od góry i sprawdź czy ruszy..... będziesz wiedział czy to wina mechaniki lub hydrauliki albo elektryki

Opublikowano (edytowane)

"Cewka prad dostaje. Dzis rano dzialal wom idealnie teraz znow nie dziala:( prad na cewke dostaje sprawdzane miernikiem. Kontrolka nie mruga tylko swieci" . 

 

 

Dobra działa wszystko nie wiem samo się naprawiło czy co , porozpinałem wszystko ładnie teraz załącza się. Takie pytanie z innej beczki zmieniłem olej wcześniej jakiś agrol coś tam 10w30 , w sklepie gdzie kupowałem elektrozawór itp powiedzieli żeby to wylać i zalałem olejem z granitu OTTU czy jakoś tak skrzynia ciszej i płynniej pracuje ale to nie oto w sumie chciałem zapytać :) . Gdzie sprawdzić stan oleju w przednim moście ? I ewentualnie co dolać lub kupić ?

Edytowane przez malek360

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez sznajdik
      Jak w temacie wie ktoś jak fachowo ustawić prawidłowy kąt wtrysku tu akurat mf 3060
    • Przez manik
      Witam
      Problem leży w pompie Lucas, wycieka paliwo na zaznaczonym na zdjęciu elemencie.
      Jak zniwelować ten wyciek? Czy tą śrubę z talerzem można wykręcić samemu (i jaką spełnia funkcję?) czy niezbędny będzie mechanik/pompiarz? Podejrzewam że jest tam jakiś oring który przepuszcza paliwo?

    • Przez marcin80wlkp
      Mam wyciek z pompy paliwowej z elementu zaznaczonego na zdjęciu na żółto. Można tym obracać dookoła i wtedy paliwo wylatuje mniej lub bardziej. Za co jest on odpowiedzialny? Czy dostanę gdzieś coś takiego, nowego? Czy można to ewentualnie wykręcić i zaślepić? Z góry dziękuję za pomoc.


    • Przez KamilMF
      Kupował ktoś z użytkowników forum dokumentację od tego sprzedającego ? Chciałbym wiedzieć czy te tłumaczenia są dobre. https://www.olx.pl/d/oferta/massey-ferguson-serii-5400-serwisowa-instrukcja-napraw-j-pol-CID751-IDJOmxl.html
    • Przez Danioboss
      Cześć. Mam problem z Fergusonem 3610. Podczas przełączania na zająca czuć jakby bieg był załączony ale nie jedzie na żółwiu jedzie prawidłowo czasami nie chce ruszyć na 1 biegu. Elektrozawór sprawny. Wymieniony czujnik żółw zajac. Kontrolki świeca się prawidłowo. Cisnienie na gniazdach diagnostycznych w normie. Rok temu zalany nowy olej wraz z filtrem. Wszystko w miarę chodziło.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v