Skocz do zawartości
BlarAndi

PŁUG LEMKEN OPAL pomocy!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Lemken
BlarAndi    0

Witam.
Kupiłem pług obrotowy lemken opal.
Problem polega na tym że gdy chcę go podnieść wyżej aby obrócić to pług wchodzi w tylną szybę.
Gdyby podniósł na maxa to by kabine wywalił.
Wiecie może jak go odsunąć od ciągnika.
Z góry dzięki za odp.

ovi    47

czym go podnosisz, na którym otworze jest łącznik przy ciągniku? jeżeli jest na najnizszym tak właśnie będzie się działo jeżeli pług jest krótki

AlaCapone    5003

Ciągnik to zapewne Zetor? :D

Wydłuż ramiona dolne a pług oddali się od kabiny.

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Wiadomość z agroFakt.pl

tomek73    258

Obetnij kawałem kabiny.

Obracaj tyko jak przodem wjedziesz do rowu.

Sprzedaj pług.

Zmień ciągnik.

Masz 4 propozycje którą wybierasz.

Co do pierwszej nie śmiać się bo widziałem na własne oczy w 914 pod Bolesławcem.

W drugiej znajomy tak robił w 1224, potem pług sprzedał.

Tomasz78    667

lepszych porad nie otrzymasz, jedyne co mogę dodac od siebie to zmiast przerabiac ramiona ,możesz wydłużyć mocowania pługa aby nie zwiększać ciężaru przy innych maszynach .

Pług obracany mechanicznie czy hydraulicznie?

AlaCapone    5003

Obetnij kawałem kabiny.

Obracaj tyko jak przodem wjedziesz do rowu.

Sprzedaj pług.

Zmień ciągnik.

Masz 4 propozycje którą wybierasz.

Co do pierwszej nie śmiać się bo widziałem na własne oczy w 914 pod Bolesławcem.

W drugiej znajomy tak robił w 1224, potem pług sprzedał.

Podoba mi się ta pierwsza opcja - chciałbym to zobaczyć. :D :D  :D 

Nie mogłem oprzeć się, bo śmiech niemal rozwalił mi przeponę.

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Tomasz78    667

to dziwne :blink:   aby obrócić hydrałliczniy nie potrzeba podnosic  na max,  przy mechanicznym ok rozumiem bo niektóre obracały sie słupicami do dołu ,na pole dojezdzasz więc jest ponad gruntem wiec w czym problem ?

lukbold    552

A masz Lemken? ja w 5314 jakoś dużo miejsca przy obrocie nie mam... kółko haczy... w Mf3060 to często sobie podciagam na przyciskach od hitcha co by przy obrocie kółko nie zawadziło... wieszaków już nie skróce

Tomasz78    667

hmm no fakt kółko ,a 5314 czym sie rożni od 7745 kabina podobna  i tam z ramionami nie ma problemu ,,

BlarAndi    0

Panowie dzięki za odp. Udało się ustawić je tak że obyło się bez wycinania kabiny hahah :D
Tylko troszkę ciężko idą, w 4 zagonowych problemu nie było a tu już troszkę ma na 1 biegu ciężko.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Piter333
      Witam 
      Koledzy mam problem z obrotem pługa lemken 2+1 siłownik na sprężynach.sprezyny są napięte a siłownik nie chce się złożyć. Jak naprawić albo co jest przyczyną. Pracował przy ciągniku ursus c 385. Proszę i pomoc
    • Przez Kuba284
      Witam czy warto jest kupić pług kverneland na resorach?
      Czy na glinie nie będzie wychodzić?
      Jak często się psują resory i jaki tego koszt?
    • Przez MatiTM
      Witam ponownie. Sprzedałem Akpila i kupiłem pług firmy Kołaszewski. Nie wiem czemu ale cały czas mam problem z jedną rzeczą, mianowicie pług nie idzie w osi z ciągnikiem. Jak  nie zapnę odciągu to pcha się w lewo że odciąg aż po oponie idzie. Ciągnik idzie lekko i równo nie ściąga go. Przypomną że ciągnik kupiłem od sąsiada i on też ma pług firmy kołaszewski i nie miał żadnych problemów z orką. Nie miał wg odciągów i pług szedł równiutko za ciągnikiem. Po kupnie ciągnika wymieniałem uszczelniacze na mierniku impulsów i może tam coś przestawiłem? Wspawałem też nowe końcówki ramion dolnych by zminimalizować luzy. 
    • Przez Berpaw
      Witam. Montował ktoś lub ma krój w pługu euromasz?
    • Przez kamil5421
      Witam . Słuchajcie mam pytanie , może ktoś z was wie gdzie można dostać zamienniki ażurów do pługa Unia Ibis XXL S z 2010r. .. Niby Polska maszyna a jest z tym problem.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.