Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

katator    115

Jaro ja przeważnie sianokiszonki robię na 60-70% zależy jak wilgotny jest materiał. Suchsze mocniej dobijam. Ja jadę w miarę szybko z początku potem jak jest pełna komora czyli zaczyna się zbijanie na wyświetlaczu 2-4% redukuję o bieg a czasem tylko wzmacniacz momentu (zależy jak gruby jest pokos). Jak grube pokosy prasowanie konczę dosyć wolno (nie mam prędkościomierza w ursusie). przy zgniocie 70%jak po alarmie coś tam jeszcze wejdzie do komory i wskaźnik podniesie się na te 72-76% to przy wyrzucaniu spada max na te 70%.

Edytowano przez katator

jaro30    10

No to wychodzi na to że coś jest nie tak z tą prasą panowie .Ale serwis twierdzi że to wina zbieranej zielonki że za wilgotna jak mogła by wilgotna jak leżała 2 dni i na 3 była zbierana przy tem .28 C ,no ale mają to zobaczyc przy następnym pokosie bo 1 już zakończony.KATATOR ty bel zwozisz JD ale na filmiku widac że bela jest twarda bo się nie robią jaja a ja zwoże zetorem więc pompa napewno słabsza to je poprostu gniecie i muszę uważac żeby mocno nie zaciskac.Tata czapko rzuca co ja kupiłem bo Sokółka to przyniej złoto a i mam jeszcze NH T 5060 do odbioru czerwiec, lipiec to mówi że jak ten ciągnik będzie chodził jak ta prasa to pies to j...ł.Sam się zastanawiam czy niebyło lepiej kupi coś droższego ale z drugiej strony te prasy są chwalone no nic mniejmy nadzieję że będzie dobrze.

Edytowano przez jaro30

Wiadomość z agroFakt.pl

pioter03    26

Jaro30. Rodzina ma Brke6090, bele solidne to musi cos byc z prasa, może sterownik żle skalibrowany masz? Cisnij serwis jak sie da bo to ich obowiazek aby ja ustawic. W okolicy sa jeszcze chyba z 3 czy 4 takie i wszyscy zadowoleni a bele po nich są dosc dobrze zageszczone.

mariuszd93    489

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jakie zapotrzebowanie na moc ma prasa jd 572, i jak zbija belki. Link do prasy: http://otomoto.pl/pr...92-A170735.html

Belki zbija bardzo dobrze :) traktor 70 km już da sobie rade bez problemu. Ale moim zdaniem nie warta tych pieniędzy ,wąskie koła ,tylko sznurek brak odrzutnika to powinno kosztować góra25 tys według mnie

rafa007    5

koledzy prosił bym o pomoc. kupuje nową prase i nie wiem na jaką się zdecydować. mianowicie zastanawiam się czy kupić ubogą ale łańcuchową badź taśmową czy może jednak walcową ale troszkę doposarzoną??!!

mariuszd93    489

Zależy do czego głównie ma być? Ja polecałbym pasową zmiennokomorową ma najmniejsze zapotrzebowanie mocy wychodzą bardzo dobrze zbite bele chwale bo taką mam niestety bez rotora i noży a do sianokiszonki by się przydało i jedno i drugie

Edytowano przez mariuszd93

adikpl1    179

Po pierwsze to napisz jaką kwotę możesz wydać orac czy chcesz nową czy używaną?

rafa007    5

prasa ma być nowa mam nadzieje że znaidę jakąś w cenie 50 / 60 tys. pracowała będzie głównie z traktorem 110km jeśli to ma znaczenie Przy czym będzie chodzić?! pewnie przy wszystkim:) słoma troszkę siana i trawa na kiszonkę. Z początku myślałem o walcowej z rotorem ale może lepiej zrezygnować będzie z tego i wziąć pasową bądź łańcuchową??!! stawiał bym też na usługi a zmienno komorowa będzie raczej bardziej zachęcająca:)

qazi    57

za tą cene to nie poszalejesz, kupisz tylko coś z polskich typu sipma classic, warfama i metal fach, pasówki to nawet tych producentów nie dostaniesz w takich pieniadzach

rafa007    5

no właśnie musi być nowa tak poszło w umowie. jeszcze parę złoty mógł bym dołożyć. dostałem propozycje na pasową famarole za 65tys??!! taka pasówka by mi pasowała bo w okolicy jest sporo pracy na usługi a teraz ludzie mają wymagania:):):)

koledzy mam zamiar kupic prese new holland 654 ale mam mały problem stoi fajna cena okazyjna ale jest na gornym zaczepie i niewiem czy dobrze czy zle jak myslicie

rafa007    5

to jednak raczej nie jest to czego bym szukał :) ale oferta bardzo atrakcyjna jak by nie patrzeć.

Górny zaczep to same plusy lżej się prowadzi i podczas pracy nic ci się nie ściąga pod zaczepem głównie w sianie czy słomie

Edytowano przez Marcin91
  • Like 1

reymo    0

Koledzy mam zamiar kupić prasoowijarkę,w grę wchodzą Mchale,Lely i Krone.Prasuję najwięcej sianokiszonki, ale też i słomę i właśnie Mchale i Lely to są walcowe i pytanie do użytkowników nie do sprzedawców ,czy słoma się nie zatrzyma

ysy    32

do słomy to lepiej sprawdzać się będzie łańcuchowa lub pasowa a lepiej zmiennokomorowa to spokojnie pójdą w jednym i w drugim i zgniot porządny

qazi    57

nie przejmuj sie słomą mchale i lely to nie metal fach że w słomie są problemy

reymo    0

dodam jeszcze ,że Krone zmiennokomorowa kosztuje tyle samo co stałokomorowe Mchala i Lely, ciągnik 125KM czy da radę,Krone ma własną pompę więc moc nie musi być tak duża.

ysy    32

te konie spokojnie dają rade z zmienną komorową i na pewno mają lepszy zgniot nisz stało komorowe

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Raptor
      Jestem świeżym właścicielem prasy claas variant 360rc i niepokoi mnie wysoka temperatura elektro-zaworów(zaznaczonych na zdjęciu). Z tego co ustaliłem po wężach zawory te są odpowiedzialne za utrzymywanie ciśnienia na nożach. W zależności czy noże są wyłączone albo włączone grzeje się górny lub dolny zawór. Temperatura jest tak wysoko że nie da się dotknąć zaworu ręką. Jest to normalne??? Proszę o jakieś sugestie.

• Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500zł Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !
      Dodaję filmik z pracy: