Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Jaki byście mi polecili agregat podorywkowy.Mam MTZ 82,możę się to zmieni na coś w okolicach 100-110KM.

Myślę o agragacie AGRO-MASZ-u lub AGRO-FACTORY. Zabezpieczenie NON-STOP. Raczej 5łap bo z 6 MTZ by prędzej zdechł.

http://moto.allegro....1757388982.html

lub

http://moto.allegro....1753836747.html

 

A może kupić coś używanego na ten rok a po zmianie ciągnika na większy zakupić odpowiedni do niego 6łapowy agregat?

Edytowane przez Eryko
Opublikowano

Troche się naczytałem ale nigdzie tego nie wyczytałem otóż takie info z mojej strony : Mandam Kus nie ma zabezpieczonych talerzy obrysowych w żaden sposób :huh: i regulacja głębokości na wale jest troche nie dopracowana , ramiona od wału w miejscu przechodzenia przez te ramiona z dziurkami na sworznie regulujące przechodzi pod skosem a rozstaw tych otworów jest zrobiony w równym odstępie na przemian patrząc prostopadle do ramy a jak wspominałem wyżej ramiona od wału nie przechodzą prostopadle czyli przekładając sworzeń o jeden otwór niżej ( w sensie jedno postąpienie , nie jeden otwór niżej bo one są w dwóch rzędach) to nie uzyskujemy równego postąpienia tylko tak jakby 1/3 niżej i następne postąpienie 2/3 niżej . Troche to skomplikowanie wytłumaczyłem , brawa dla tego kto to zrozumie.

Opublikowano

koledzy czy ktos ma agregat ścierniskowy Skotarek??? ja w swoim zauwazylem strasznie nie rowna prace podcinaczy. zostaja w ziemi duze garby..czyli podcinacze nie sa poziome wzgledem czuba. dodam ze redlice sa typu lemken .

Opublikowano

bez podcinaczy to nie wiem ale z podcinaczami to jak chcesz solidnie z dużą prędkością to 2.6m czyli 6 grządzieli, ewentualnie 3 metry - 7 grządzieli ale jak masz górki to już troszkę mała moc wg mnie będzie. pozdrawiam.

Opublikowano

to czego chcesz się więcej dowiedzieć ???? skoro wiesz ??? bez podcinaczy kup sobie taką samą szerokość jak z podcinaczami kup 3 metry i git będzie jak Ci w siedmiu grządzielach dobrze ,, chodził".

Opublikowano

JAki Gruber do Ciągnika 95KM ile łap i jaka szerokość ? Z wałem czy talerzówką ? I jakiej firmy? Łapy najlepiej te zwykłe (podwójne strzałki) Nie chce gęsiej stopki

Opublikowano

witam też mam dylemat jaki gruber wybrać farmer321 dlaczego gęsia stopa nie widzi ci się ,ja właśnie taki mam zamiar kupić łapy z podcinaczami t.z gęsia stopa , talerze niwelujące , wał , tylko nie wiem jaka firmę wybrać chodzi mi o krajowych producentów bomet ,agro masz ,brodnica ,staltech , batyra ,banrol ,dziekan,agro-mix ,agregat o szer 2,2 m rozglądałem się za używką ale to co przywożą bez wału albo popękany na ramie elementy robocze do wymiany a cena niekiedy wygórowana skompletować aby miało to ręce i nogi to wyjdzie nie wiele mniej jak nowy ,a trafić coś dobrego w przystępnej cenie trudno , który polecacie z polskich firm

Opublikowano

u gościa który handluje używanymi maszynami widziałem kongskilde vibro flex był lub jeszcze jest 2 łapy urwane pewnie z ceny by opuścił , do mojego traktora jest nawet odpowiedni i cena była by mniejsza jak za nowy w sumie to na 2,3 dni w roku roboty nim jest ,a pługiem do systemu podorywek nie chciał bym już wracać, KrzysztofJ tylko nie widzi mi się taki gruber na takich łapach jak vibro flex w ścierniskach są przecież chwasty czasami więcej słomy na położonym zostaje czy to nie będzie się ciągnąć i czy międzi łapami wszystko zerwie ,a z tyłu nie ma żadnego wału ,na takich łapach z podcinaczami t.z gęsio stopy ściernisko jest podcięte na całej szerokości talerze niwelują i mieszają ziemie wał dogniecie i łapy nie są tak gęsto ,na razie jestem nastawiony na taki od polskich producentów

Opublikowano

zobacz zdjęcia i opis na stronie Kongskilde. Nowe maszyny mogą mieć podcinacze i wał docinający. VF raczej nie polecam na ciężkie suche gleby. Zęby sprężynujące doskonale sprawdzają sie przy zachwaszczonych ścierniskach oraz do wymieszania słomy z glebą.

Opublikowano

Mam na oku gruber Lemken ACHAT 70 za 2500 bez wału. Stan oceniam na bdb. Zastanawiam się czy do mojego ciągnika tj. MF 690 bez napędu będzie odpowiedni. Dodam że mam trochę górek i średnio ciężkie ziemie. Myślicie że cena jest dobra? Chyba że wie ktoś gdzie w podkarpackim lub lubelskim można jakieś grubery kupić za rozsądne pieniądze.

Opublikowano

Izydor 9 łap a moc ciągnika około 80KM. Możesz podać namiary zawsze można się spytać. Wały mogę przełożyć z agregatu uprawowego 2.4 m trochę były by szersze ale to chyba by nie przeszkadzało co najwyżej przy miedzach.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez grzyb430
      Witam, czy ktoś przerabiał lub zakładał inne przyrządy robocze do tego typu maszyn? Chodzi mi o to, że mogę po prostu odkręcić skrzydełka jednak będzie mi gleba niszczyla podstawę grzadzieli. Może ktoś wie od czego można dobrać węższe odkładniczki oraz dzioby. Czy w ogóle to ma sens do głębszej uprawy czy musi być sierpowata slupica. Oglądając lemkena karta on też ma grzadziel pod kątem prostym podobnie jak u mnie. Chciałem zmienić grAdziele od Mandama spec HD, grubość pasuje jednak rozstaw otworów i typ mocowania już nie ;/. Nie chciałbym kupować nowej maszyny bo tą nam od nowego i jest ok. Pozdrawiam 
    • Przez pala92
      Witam mam kosa i lżejsze ziemie jade bezorkowo nim na ok 20cm. Ale chciałbym nim ogarniac też cięższe gleby. Myslałem o wymianie el roboczych na takie 
      https://allegro.pl/oferta/redlica-kos-unia-aw-267-13242538373
       Chce też wyrzucić podcinacze i osłone redlicy i zakręcić tylko tę redlice. 
      Czy to zda egzamin? Czy maszyna będzie się zagłębiać na te 25-28cm? Czy sprężyny nie będą ustępować? 
      Myślałem o zakupie typowego trzybelkowca ale szkoda mi kasy na te kombinacje pod dopłaty tymbardziej że do tutaj mam siewnik poplonów i bym sobie ogarniał siew okrywy na zimę za jednym przejazdem
      Dodam że o ramę się nie boje bo to wersja pancerna rzemieślnika wzorowana na UG więc jest też sporo cięższy.
      Ta redlica od Amazone też ciekawie wygląga może taką?
    • Przez micgal39533
      Witam Mam oferty na agregat runner z agro masz i rolex kbl szerokość 2,5/2,6m może ktoś użytkuje i podzieli się opinią lub coś innego zaproponuje
    • Gość
      Przez Gość
      Jestem w trakcie zakupu brony talerzowej agro lift - POWER DISC z wałem daszkowym 60cm. Pytanie brać 2.7m czy 3m? Ciągnik renault 103 14 z turem.
    • Przez stillgottheblues
      Cześć, jak ocenianie pracę półzawieszanych bron catros w najnowszej wersji?
      Myślę o zakupie wersji 4003-2TS lub 5003-2TS na ciężkim wale gumowym.
      Maszyna typowo do likwidacji ścierniska, poplonu, wymieszania obornika z glebą.
      Jak wygląda temat "podskakiwania" / nierównomiernej pracy - oś transportowa unoszona aż nad talerze nie generuje wspomnianego problemu?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v