Polecane posty

ZELKOW    1295
Kurs euro też ma spore znaczenie u nas, bo rzepak od nas to łakomy kąsek dla europy przy tym kursie, a co do ceny rzepaku to napewno skoczy ale na wzrosty rzędu 300zł nie ma co liczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
no 1900 to już raczej nie przejdzie ale do 1800 mogło by dobić
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Każdy scenariusz jest realny, dopiero po żniwach się okaże ile towaru jest, będzie spore rozczarowanie plonami, kilka lat wstecz w żniwa brać zboża nie chcieli po kosztach bo tyle było przed zimą już się zabijali o zmiotki

Kto chce może przechowywać i czekać, 20-30 % w suchym po podwyżkach jest kuszące i warte ryzyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najpierw trzeby mieć co przechowywać bo dużo jest takich rzepaków co kosztów nie pokryje B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Wilmar Żórawina 1580 netto ,wczoraj było 1540 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
14 godzin temu, renovoltage napisał:

Kto chce może przechowywać i czekać, 20-30 % w suchym po podwyżkach jest kuszące i warte ryzyka

Zeszły rok też miał być słaby i zimą miała być extra cena a co było ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

No i nadal mam stary rzepak w tym dosypie świeżego i będę czekał, w najgorszym wypadku wyjdę na zero, jeśli ceny drgną otworzę szampana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1546

u mnie przyjechali dzisiaj szacować straty po majowym gradzie. Byli już drugi raz. Stwierdzili 2-3% strat. Śmiech na sali, takie szacowanie to mogą sobie w d*pę wsadzić, szkoda tylko czasu

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

XTRO napisał:

u mnie przyjechali dzisiaj szacować straty po majowym gradzie. Byli już drugi raz. Stwierdzili 2-3% strat. Śmiech na sali, takie szacowanie to mogą sobie w d*pę wsadzić, szkoda tylko czasu

Z pustego i Salomon nie naleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272
23 minuty temu, XTRO napisał:

Concordia

Czemu tam? 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, XTRO napisał:

Concordia

No Concordia ostatnio wyszkoliła swoich likwidatorów też miałem z nimim przepyhanki po przymrozkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja planuje w czwarte, może tira uzbieram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z 8ha, mam nadzieję że 26- 28t ustukam,ale jak ktoś pisał rzepak jak wygląda to nie plonuje. u mnie wygląda na 4t. Ale jak będzie 3,5 to też płakać nie będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
@NewVario, a gdzie Ty tam widzisz takie ceny dla Lubelskiego bo ja widzę max 1470

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65
daj znac ile dalo ..ja mam 6 ha i wiosna wygladal pieknie ale puzniej juz stracil swoje piekno ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Dzisiaj daleki sąsiad wyjechał w rzepak.Mniej wiecej z 2 ha ukosił cos kolo 6 ton może troche mniej.Ale dobre i to bo zasiał mieszańca drugi raz i zrobił się  taki jakiś dziwny ziarko drobne.Dodam że z nawozem nie szaleje.Lubelskie

Edytowano przez hardkor113

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj