Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Roxer    126

Soja, pszenica, jęczmień, gryka próbowane w identyczny sposób zawsze powyżej 90% mi dawało :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bortys2001    42
15 minut temu, Agrest napisał:

Sprawdź w piasku drugą próbę.

Mi zawsze na papierze czy wodzie kiepsko wychodzi

dokładnie, mam nasiona swoje oraz kwalifikat na ręcznku kwalifikat ok moj średnio, dałem do doniczki i pięknie sie zazieleniła

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25682

W Facelii bardzo łatwo nadziać się na minę. Duże firmy niby sprawdzają parametry od dostawców, ale wielu handlarzy ma to w nosie. Kwalifikat z papierem to pewno około 40zł/ kg kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

No to mogłem się nadziać. Ja za ten "kwalifikat" bez papieru dałem 17zł/kg. Zrobię w piachu/ziemi tak jak mówicie.

Ile sztuk kiełkujących na metrze siejecie z przeznaczeniem na zbiór? Bo wszędzie tylko wg wagi wysiew 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25682

Siałem raz według wagi ale miałem dobre kiełkowanie. Chyba niecałe 8kg i wyszło lux.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonio85    12

350sztuk na metr kwadratowy to wychodzi 8 kg przy zdolności kiełkowania 95%


na słabszych glebach 450 sztuk


MTN 2.2g


na słabszych glebach 450 sztuk siejemy to około 10 kg


przy sile kiełkowania 33% trzeba wysiać 23 kg na hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

A ta próba kiełkowania jest robiona beż dostępu do światła? Facelia ma mieć ciemno bo inaczej słabo wschodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter1908    7

Prawda. Robiłem próbę na wacie i prawie zero wschodów. Wsypałem do dolniczki z ziemią i piękne wschody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bortys2001    42

Jakie stosujecie nawożenie, dam 200kg polifoska 6, troszkę azotowego, pytanie czy dajecie siarkę oraz dolistne mikro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

my sialismy ok 7 kg, na nasiona, kontraktowalismy. zrezygnowalem bo placili mniej niz na olx, a platnosc w marcu. ciagle cos bylo nie tak, cigle doczyszczli, a my to petkusem czyscilismy. dziwna firma. seradele to w maju zaplacili, choc we wrzesniu zawiozlem. byla wyczyszczona, pole bez chwastow. nie chcieli wziac,bo zbytu nie mieli. mialem kontrakt !!! jak wzieli to urwali 120 kg 😮 bo brudna, zaplacili po 4.5 , gdzie na olx po 5.5. to bylo tak absurdalne, ze az kontraktator dzwonil do firmy, bo to jest chore. zaplacili z laska, po roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126
2 godziny temu, karbex napisał:

A ta próba kiełkowania jest robiona beż dostępu do światła? Facelia ma mieć ciemno bo inaczej słabo wschodzi

Na parapecie, także słońca full. Druga próba już w ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

pierwszy raz zasialem na swierzokupionym polu. susza byla, sialem w popiół. licha ta facelia byla, z 1 ha to nic nie wzeszlo. wydlala 300 kg/ ha. jak by odliczyl ten nieyluzytek ,to moze z 350.w nast roku, na dobrej ziemi,piekna , padalo, wyrosla do pasa,pochylila sie. plon ok 200 kg . faceli lubi rzadki siew, cieplo, nie lubi deszczu, nie moze wybujac. u nas troche tego siali. potem skupujacy zaczal leciec w ch...a i po facelii. w okresie kwitnienia nie moze byc deszczu, musi byc cieplo, by pszczoly lataly. lepiej opoznic siew, aby kwiat nie wypadl w chlodny maj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126
Dnia 5.11.2023 o 12:25, Roxer napisał:

Panowie zakupiłem nasiona faceli, wg opisu materiał C1. Worek zaszyty ładnie, ale bez etykiety materiału siewnego co trochę zaniepokoiło.

Zrobiłem test i zdolność kiełkowania 33%. To normalne w faceli? Czy mnie oszukali? Sklep internetowy WIK-TOR

Próba nr 2, tym razem jak mówiliście w ziemi. Po 6 dniach z 200 ziarenek wyszło 152 rośliny, także do kwalifikatu dalej daleko ale porównując do wcześniejszej próby o niebo lepiej. ZK = 76% 

Chyba zrobię jeszcze raz żeby być na bank pewnym :D

IMG_20231111_154524.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

Akurat w przypadku facelii to nie jest zły wynik. Facelia dojrzewa nierównomiernie i nawet jak młuce to zdarzają się nie dojrzałe ziarnka (białe) I w takim przypadku nie ma szans żeby ono doszło i wzeszło po siewie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    153

Podpytam w tym temacie może ktoś sprzedał i ma jakiś namiar gdzie obecnie mogą kupić ilości powiedzmy hurtowe?

Mam 600kg i niestety nie ma gdzie sprzedać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Mi  zostało 150 kg.   -liczę na pszczelarzy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    153

Możesz zdradzić gdzie poszła?

Pszczelarze ok ale to ilości kilka kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Miałem około  500 kg.  poszło w detalu  po 30-40 kg.  na ekoschematy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
5 godzin temu, Szymi40 napisał:

Miałem około  500 kg.  poszło w detalu  po 30-40 kg.  na ekoschematy....

Po ile cenisz?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek90DSW    0

Dzień dobry wszystkim. To mój pierwszy post, chociaż AF obserwuję od kilku lat. W zeszłym roku pierwszy raz siałem facelie dla znajomego pszczelarza i na samym oborniku bez żadnych oprysków skosiłem późno po terminie około 100kg z 60 arów. Około. Głównym celem był pożytek dla pszczół a zebrane nasiona i dopłaty to tylko dodatkowy bonus dla mnie. Nasiona kupił pszczelarz i zapłacił tak jak za zboże, które miało tam być. I tu pojawia się pytanie: czy siejąc facelie wchodzicie w układ z pszczelarzami, którzy przywożą swoje ule i pozyskują miód? Chodzi mi o realne stawki za 1ha uprawy facelii i możliwość wstawienia tam uli. Będę wdzięczny za każdą informację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

Cześć,

Ja jestem i pszczelarzem i uprawiającym facelie i wg mnie to jest taka transakcja że obydwie strony na tym zyskują i ja jak kogoś wpuszczam na pole to nie pobieram żadnych opłat tylko się cieszę że pszczoły latają bo to podnosi plon nasion - zwykle od pszczelarza dostaje kilka słoików miodu.

Jak masz wielu chętnych i ładny kawałek pola to może I można negocjować ale jak dla mnie to tak jak napisałem wyżej wystarcza sama obecność pszczół 😀

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krencus90
      Witam Forumowiczów,
       
      Piszę z prośbą o doradzenie w kwestii uprawy facelii, a mianowicie, chciałbym na glebie po ugorze posiać facelię na nasiona. Z racji tego, że jeszcze nigdy (w tamtym roku ale w poplonie) nie siałem tej roślinki na nasiona, więc potrzebuje troche pomocy w tej uprawie. 
      Na powierzchni ok. 10 ha chciałbym posiać ta facelie, jak już pisałem na tej ziemii był ugór, klasa tej ziemi- V.
      I teraz pytania, jakie opryski proponujecie na ta uprawe i kiedy je wykonać oraz jak z nawożeniem pod ta roślinke?
      Za każdą pomocną odpowiedź serdecznie dziękuje
    • Przez kosma
      Witam.
       
      Bardzo chętnie nawiążę współpracę z rolnikami, plantatorami czy leśnikami.
      Szukam miejsc i roślin dla swoich pszczół.
      Rośliny letnie typu:GRYKA, FACELIA,AKACJA, LIPA.
      Mogę postawić ok. 100 szt uli.
      Oferuję za to pyszny miód oraz inne produkty pszczele z mojej pasieki.
      Szukam miejsc w województwach:POMORSKIM, KUJAWSKO-POMORSKIM LUB WARMIŃSKO-MAZURSKIM.
       
      Zapraszam i proszę o kontakt wszystkich chętnych i doceniających działalność pszczół.
      Mój tel. 698 537 643 lub mail: swan.malb@wp.pl

    • Przez DawidSakowski
      Mam na sprzedanie 70kg facelii błękitnej na kilogramy odmiany Stala. 
      Zbiór 2016,nie pryskana na dojrzewanie,wschody ok.95%
      Możliwość wysyłki za pobraniem jak i odbioru osobistego
      Dla zainteresowanych więcej w ogłoszeniu.
      https://www.olx.pl/oferta/facelia-blekitna-stala-na-kilogramy-CID757-IDjJtRt.html
    • Przez Dubne
      Kupie nasiona faceli - do 120 km od Krakowa. Wiadomość na meila:  tomasz68@op.pl
    • Przez niuniofon1
      Wywioze pszczoły na różne uprawy miarodajne rzepak, facelia, gryka,itp.Szukam także miejsca pod pasiekę ugór,łąka, sad,las,ogród, itp. Nawiąże współpracę z rolnikami.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj