Polecane posty

Kubek378    12
Agrest napisał:

U mnie się super sprawdziło a ponoć 2,5l bez szkód stosują.

Znajomy ma rzepak po facelii. Niszczona 3 razy po żniwach. 2x herbicyd jesienią. Spore mrozy przez 2 dni bez śniegu. Poprawka herbicydem na wiosnę. Rośnie razem z rzepakiem. Ma około 20cm.

Każdy ma swoje przepisy. Moze w przyszłym roku spróbuje 2l/ha ja Ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
14 godzin temu, Agrest napisał:

U mnie się super sprawdziło a ponoć 2,5l bez szkód stosują.

Znajomy ma rzepak po facelii. Niszczona 3 razy po żniwach. 2x herbicyd jesienią. Spore mrozy przez 2 dni bez śniegu. Poprawka herbicydem na wiosnę. Rośnie razem z rzepakiem. Ma około 20cm.

zawsze tak jest jak chcesz zniszczyć to nie zniszczysz, a jakbys takimi samymi opryskami potraktował facelie na nasiona to spaliłbyś


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucekk    11
3 godziny temu, tomek1974 napisał:

afalon 

Właśnie pryskalem przedwschodowo i puścił a dawka maksymalna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ma3ciej    3

Witam. Posiałem facelię po gryce i teraz mam dużo samosiewów gryki czym ja zwalczyć ??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539
12 godzin temu, lucekk napisał:

Właśnie pryskalem przedwschodowo i puścił a dawka maksymalna 

nie pryskaj po siewie  tylko jak będzie miała około 10 cm wysokości można też pryskać aż dostanie pąki ,ja lałem 0,5 L i czyściło wszystko oprócz rdesu ptasiego  

Edytowano przez tomek1974

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vegrin    1
tomek1974 napisał:

12 godzin temu, lucekk napisał:

Właśnie pryskalem przedwschodowo i puścił a dawka maksymalna 

nie pryskaj po siewie  tylko jak będzie miała około 10 cm wysokości można też pryskać aż dostanie pąki ,ja lałem 0,5 L i czyściło wszystko oprócz rdesu ptasiego  

gdzie to można jeszcze kupić? przecież to już szmat czasu wycofane , jakieś zamienniki? ja siałem teraz facelie po łąkach i poszedł CTU ale oczywiście nie dał rady i bd musiał czymś poprawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucekk    11
Dnia 29.04.2022 o 10:14, tomek1974 napisał:

nie pryskaj po siewie  tylko jak będzie miała około 10 cm wysokości można też pryskać aż dostanie pąki ,ja lałem 0,5 L i czyściło wszystko oprócz rdesu ptasiego  

No to jeżeli dawałem przed wschodami 1.3 l bodajże to teraz jak będzie miała 10 cm mogę dołożyć 1 l i ruszy te samosiewy? Chyba innych substancji nie ma? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Ale że co, afalon powschodowo? w dawce 0,5l!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrobak    18
Dnia 3.05.2021 o 15:30, Agrest napisał:

Gdyby ktoś kiedyś chciał spróbować dff +ctu w facelii to odradzam.

Za krótko na poprzeczniaku wypychałem oprysk i na pierwsze 8m jeszcze poszło sporo mieszanki z dff. Na chwilę obecną 99% siewek wypaliło.

Znaczy facelię w łubinie przy pomocy def skasuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

Koledzy a na ognicho coś doradzicie. Pryskałem dogłębowodnej ale sucho było i oprysk nie zadziałał. Powsvhodowo to już chyba nie bardzo jest czym powalczyć ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539
2 godziny temu, karbex napisał:

Koledzy a na ognicho coś doradzicie. Pryskałem dogłębowodnej ale sucho było i oprysk nie zadziałał. Powsvhodowo to już chyba nie bardzo jest czym powalczyć ...

afalon 0,5l na ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam. jestem tu nowy. posiałem w tym roku facelie ziemia od 3do5klasy siałem ręcznie 30kg na 1,2ha. zastanawiam się jakiego oprysku użyć większość chwastów to zwykła trawa. facelia miała być tylko dla pszczół na miód ale cena wysoka i pasowało by ją wykosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539
10 godzin temu, choinkiroztocze napisał:

witam. jestem tu nowy. posiałem w tym roku facelie ziemia od 3do5klasy siałem ręcznie 30kg na 1,2ha. zastanawiam się jakiego oprysku użyć większość chwastów to zwykła trawa. facelia miała być tylko dla pszczół na miód ale cena wysoka i pasowało by ją wykosić.

na trawe to selekt 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vegrin    1
tomek1974 napisał:

10 godzin temu, choinkiroztocze napisał:

witam. jestem tu nowy. posiałem w tym roku facelie ziemia od 3do5klasy siałem ręcznie 30kg na 1,2ha. zastanawiam się jakiego oprysku użyć większość chwastów to zwykła trawa. facelia miała być tylko dla pszczół na miód ale cena wysoka i pasowało by ją wykosić.

na trawe to selekt 

tym selektem nie zrobi krzywdy facelii? do jakiej fazy ewentualnie pryskać? mam facelie po łąkach więc CTU nie zrobił cudów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co można zastosować na dwuliścienne gdzie facelia już powoli chce zakrywać rzędy? Po siewie opryskałem lentipur, ale było mokro i trochę chwastów powychodziło. 

IMG_20220509_113134.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chicken84    0

Doradźcie coś na Łobode. 

Facelia była pryskana po siewie lentipurem w dawce 1.5l na ha.

Bezpośrednio po siewie. Na wilgotna glebę. Ale było sucho i oprysk słabo podziałał. 

Teraz facelia ma około 2 liścia właściwego i niestety widzę na polu mnóstwo siewek lobody, nie wiem czy zdąży facelia zagluszyv to towarzystwo.

Czym teraz prysnac jak facelia podrośnie do około 10-15cm ?

Lontrel 100ml/ha

Gala ?

 

Czy cos innego.

 

Zawsze pryskalem afalonem, alebardzo vie,ko go dostać, pryskalem też lentipurem q.5l/ha bo to na moje ziemię była górna dawka, więcej potrafiło spalić facelię. 

A  w tym roku niestety w kwietniu było sucho i nie spadł deszcz po siewie. 

16525158714646229489656223048093.jpg

16525158873732343501278551791180.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krencus90
      Witam Forumowiczów,
       
      Piszę z prośbą o doradzenie w kwestii uprawy facelii, a mianowicie, chciałbym na glebie po ugorze posiać facelię na nasiona. Z racji tego, że jeszcze nigdy (w tamtym roku ale w poplonie) nie siałem tej roślinki na nasiona, więc potrzebuje troche pomocy w tej uprawie. 
      Na powierzchni ok. 10 ha chciałbym posiać ta facelie, jak już pisałem na tej ziemii był ugór, klasa tej ziemi- V.
      I teraz pytania, jakie opryski proponujecie na ta uprawe i kiedy je wykonać oraz jak z nawożeniem pod ta roślinke?
      Za każdą pomocną odpowiedź serdecznie dziękuje
    • Przez kosma
      Witam.
       
      Bardzo chętnie nawiążę współpracę z rolnikami, plantatorami czy leśnikami.
      Szukam miejsc i roślin dla swoich pszczół.
      Rośliny letnie typu:GRYKA, FACELIA,AKACJA, LIPA.
      Mogę postawić ok. 100 szt uli.
      Oferuję za to pyszny miód oraz inne produkty pszczele z mojej pasieki.
      Szukam miejsc w województwach:POMORSKIM, KUJAWSKO-POMORSKIM LUB WARMIŃSKO-MAZURSKIM.
       
      Zapraszam i proszę o kontakt wszystkich chętnych i doceniających działalność pszczół.
      Mój tel. 698 537 643 lub mail: swan.malb@wp.pl

    • Przez DawidSakowski
      Mam na sprzedanie 70kg facelii błękitnej na kilogramy odmiany Stala. 
      Zbiór 2016,nie pryskana na dojrzewanie,wschody ok.95%
      Możliwość wysyłki za pobraniem jak i odbioru osobistego
      Dla zainteresowanych więcej w ogłoszeniu.
      https://www.olx.pl/oferta/facelia-blekitna-stala-na-kilogramy-CID757-IDjJtRt.html
    • Przez Dubne
      Kupie nasiona faceli - do 120 km od Krakowa. Wiadomość na meila:  tomasz68@op.pl
    • Przez niuniofon1
      Wywioze pszczoły na różne uprawy miarodajne rzepak, facelia, gryka,itp.Szukam także miejsca pod pasiekę ugór,łąka, sad,las,ogród, itp. Nawiąże współpracę z rolnikami.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj