pawelzaza

Members
  • Ilość treści

    274
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez pawelzaza


  1. Ciężka sprawa. Silnik w jelonku ma raczej suche tuleje więc uszczelki na tulejach nie wchodzą w grę. Co do odkręcania misy to też raczej ciężkie do wykonania bo kombajn to nie ciągnik. Skraplanie wody to problem najczęściej spotykany w zimę ale jeśli nie ubywa ci wody w chłodnicy a z oleju robi się masło to może i to. Co do wymiennika ciepła to powiem tak - olej w układzie ma ciśnienie ponad 4at więc jeśli wymiennik byłby nieszczelny to olej pchało by do wody a nie wodę (która ma mniejsze ciśnienie) do oleju. A czy ubywa ci wody w chłodnicy i czy przybywa oleju?? Jaka jest woda (czysta czy raczej taka tłusta)


  2. Co do diagnozy to zdejmujesz pokrywę skrzyni i patrzysz wewnątrz kosza w jakim stanie są satelity, koła koronowe i krzyżaki(sworznie satelitów) i czy nity nie są pościnane. Ja jak rozbierałem w środę to połówki krzyżków leżały na dnie.

    Co do rozbierania to jest tak:

    -zdejmujesz koło do strony rury

    -pokrywę

    -belkę nad skrzynią

    -odkręcasz duże kolo zębate w skrzyni od strony rury

    -wyjmujesz kilka centymetrów półoś

    -wyjmujesz duże koło zębate

    -odkręcasz lewy hamulec ( jak będziesz stał twarzą do skrzyni to ten z prawej strony)

    -wyjmujesz hamulec

    -wyjmujesz obudowę hamulca

    -zbijasz piastę łożyska kosza mechanizmu z prawej strony

    -wyjmujesz kosz mechanizmu

    -rozkręcasz, patrzysz, wymieniasz

    Cena satelitów, krzyżaków, kół koronowych i podkładek nie powinna przekroczyć 500zł

    Jak wszystko będzie ładnie wychodzić to rozbierzesz wszystko w 4 godziny


  3. Jeśli najpierw pedał wpada do podłogi a później szybko drugi raz wciskasz i hamuje to są tarcze hamulcowe zużyte. My mieliśmy tak samo w rok temu wyjeliśmy tarcze i daliśmy do okucia. Teraz pedał wchodzi nawet nie do połowy i hamulce są jak brzytwy

    Co do tych przekaźników to u mnie są inaczej bezpieczniki umieszczone więc Ci nie pomogę


  4. 1. W kombajnie którym ja jeżdżę jest coś podobnego tylko w innym miejscu i służy do blokowania dźwigni od rozdzielacza

    3. Myślę, że zużyty pas. Ja przed wymiana miałem 950 a po 1150.

    4. Zbyt czułe hamulce to chyba nie jest wielki problem, w czasie jazy po drodze wiadomo, że nie używa się hamulców a na polu przy zmianie biegów 1-wsteczny i tak dusi się do oporu. Jak głęboko musisz wcisnąć pedały żeby stanął?? Ja tak do połowy i stoi w miejscu.

    5. Zapchany filterek paliwa w pompce zasilającej(pod zbiornikiem paliwa) Wyjmij go przedmuchaj i przepłucz w ropie. Moim zdaniem to jest to na 99%. Sam to przerabiałem. Sporo nerwów mi to zabrało a później 5 minut roboty i po sprawie.

    6. Co do części to polecałbym oryginalne ze względu na jakość ale są dość drogie a na zamiennikach też będzie działać. Zależy ile chcesz wydawać kasy na części. My zakładamy oryginalne ale to nie jest mój kombajn i nie ja płacę.

    post-9282-0-51362800-1342021422_thumb.jpg


  5. Co do szumu to może być spowodowany dotykaniem łożyska oporowego do docisku ( sprzęgło nie odbija do końca) bo tuleja po której przesuwa się łożysko jest nienasmarowana (np. z powodu przetartego wężyka podającego smar z kalamitki na tuleję łożyska) W czasie żniw wszystko się dociera i luzuje i łożysko zaczyna odbijać poprawnie i szum zanika. Po zimie kiedy wszystko się zastoi problem powraca. Oznaką zużytej tarczy są poślizgi sprzęgła np. przy przejeżdżaniu przez bruzdy albo przy ruszaniu pod górę (kombajn nie chce ruszyć z miejsca) towarzyszy temu bardzo charakterystyczny smród. Pozdr.


  6. Hej, po pierwsze luzujesz i zdejmujesz pas jezdny, następnie odkręcasz całą przystawkę z kołem pasowym i zdejmujesz (wychodzi przystawka z kołem i całe sprzęgło) Odkręcasz docisk (kilka śrub na klucz 17) i masz tarczę na wierzchu. Przy okazji warto sprawdzić łożysko oporowe i ewentualnie wymienić. Po zakupie tarczy koniecznie należy sprawdzić czy wchodzi ona na wałek sprzęgłowy bo wykonanie tarcz pozostawia wiele do życzenia. My musieliśmy poprawiać frezy pilikiem. Przy zakładaniu tarczy trzeba pamiętać aby ustawić ją dokładnie po środku. Później zakładasz całość z powrotem i przykręcasz (pamiętaj żeby włożyć popychacz od wysprzęglika) Następnie zakładasz i naciągasz pas jezdny. Po zmontowaniu regulujesz sprzęgło ustawiając odpowiednio popychacz. Jeśli napisałem coś niejasno to to napisz a postaram się wszystko wytłumaczyć dokładniej. Pozdrawiam


  7. Witam ja jeżdżę 1065 (zdjęcia w mojej galerii)

    Co do awarii to jest tak: jeśli się coś zepsuje a założysz oryginalną część to 20 lat spokoju

    Psuć tam się nie ma za wiele co. W tym którym ja jeżdżę 90% części jest fabrycznych(sita czy klepisko nie mają śladów zużycia)co do łożysk to są bardzo proste w wymianie-ciekawe rozwiązanie Jeśli dobrze przejrzysz przed sezonem w w sezonie powinno być bez awarii

    Co do wydajności to w pszenicy 7t/ha hektar na godzinę (nie chcę przesadzać jak inni którzy piszą ze koszą po 2 hektary na godzinę)

    Spalanie w najcięższej pracy(ze sieczkarnią) 15litrów na godzinę

    Jak na ten areał to w zupełności wystarczy

    Wiadomo im większy tym lepszy ale cena zakupu też większa

    Jeśli chciałbyś się czegoś więcej dowiedzieć na temat tego kombajnu to pisz na PW bo znam ten model od początku do końca Wszystkie wady i zalety :)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj