Doradcy_Agraves

FIRMA
  • Ilość treści

    16
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez Doradcy_Agraves


  1. Podpisując umowę z ARiMR na Różnicowanie wnioskodawca zobowiązuje się do świadczenia usług objętych wspartym kodem PKD (np. 01.61.Z) i z tego może być zgodnie z umową rozliczany.

     

    Wnioskodawca może ponadto prowadzić inne działalności, w tym transportową! Nie ma żadnego zakazu wynikającego z Ustawy o PROW, Rozporządzenia czy Umowy z wnioskodawcą. Natomiast wszelkie "uczulenia Agencji na transport" czy inne podobne historie można sobie między bajki włożyć, nawet jeśli wypowiadają je pracownicy ARiMR!


  2. większym problemem jest to, że wg tego projektu osoby które się teraz nie załapią (będą na białej liście) automatycznie dostają decyzje odmowne i nie mogą liczyć na to że ktoś zrezygnuje a oni awansują na zieloną

     

    Tak, to jest największy problem.

    W związku z tym zgłosiliśmy oficjalnie sprzeciw wobec tego zapisu w projektowanym Rozporządzeniu, ale na razie jesteśmy w naszym stanowisku osamotnieni. Izbom, kółkom i innym "obrońcom" polskiej wsi wszystko jedno ...


  3. Czy ktoś mi moze wytłumaczyc gdzie w podanym linku http://bip.minrol.go...PositionId=2383 znajde informacje dotyczace wzrostu srodków w małopolsce? Otwieram te pliki pdf ale nie moge sie z nich rozczytac.

     

    Jest to projekt Rozporządzenia, w którym masz nowy podział środków w euro - wzrost w Twoim województwie to różnica pomiędzy tym projektem, a zmienianym podziałem.

     

    Szacowany wzrost środków wg zmienianego Rozporządzenia:

    Łódzkie - ok. 320-350 dodatkowych wniosków

    Małopolskie - ok. 130-150 dodatkowych wniosków

     

    Uwaga! Są to dane szacunkowe uzależnione od m.in. kwoty dotacji w poszczególnych wnioskach, kursu euro itp.


  4. Należy pamiętać, że Komisja europejska nadal nie zatwierdziła jeszcze tego przeniesienia środków. Projektu zmian wciąż nie ma, więc temat jest otwarty. Tym bardziej, że Minister swoich zapowiedzi nie odwołał.


  5. Chodzi o działanie PROW 2007-2013 "Ułatwianie startu młodym rolnikom" - tzw. premia dla młodych rolników. Na dzień 04.10.2013 r. łączna wartość wszystkich wydanych w ramach działania decyzji o przyznaniu pomocy stanowi równowartość 92% dostępnego budżetu w ramach PROW 2007-2013. Niewykorzystane środki to ok. 122 mln zł. Należy przypuszczać, iż tak znaczna kwota pozwalająca sfinansować jeszcze 1 626 dotacji, każe ARiMR uruchomić w II poł. 2013 r. lub w I poł. 2014 r. dodatkowy nabór wniosków.

     

    Trzeba przyznać, że sytuacja wymaga dodatkowego rozstrzygnięcia. Kwota pieniędzy jest przecież wysoka, więc trudno byłoby tych pieniędzy w ogóle nie wykorzystać i na nic nie przeznaczyć. Jednakże, gdy przeliczy się otrzymaną z wniosku kwotę, okazuje się, że nie jest ona już taka, dla rolnika, imponująca. W 2011 r. wpłynęło 8 600 wniosków. Dodatkowo, ciekawe jest, na co czeka Minister Stanisław Kalemba - obiecał szczegółowe informacje w tej sprawie po żniwach. Rolnicy już dawno tę pracę mają za sobą, a w Ministerstwie wciąż cisza...

    Tematy połączone


  6.  

    piszecie interpretacje dla wszystkich izb skarbowych? nie polecam dyskusji z samym sobą na żadnym forum, gdyż taka natarczywość niesamowicie odpycha klienta

     

    Niestety Izby Skarbowe piszą sobie interpretacje same :P Tutaj na forum jest tak miło, że aż trudno niczego nie pisać :D a że mamy doświadczenie w doradztwie rolniczym i finansowym - to się chętnie nim dzielimy! :)

     

    Wrzucam skan pisma z ARIMR i prosze Panów doradców którzy tu nam sie wyłonili o ich interpretacje. Przy standardowych kodac PKD czyli usługi rolnicze w produkcji roslinnej i wynajem maszyn. Dla mnie sens pisma jest jeden czyli nie wolno uzywac maszyny poza działalnoscia gospodarcza

     

    Slaba jakosc ale w szarosciach nie miesci sie w limicie 500kb

     

    Skoro się wyłoniliśmy to służymy dalej! :D

    Agencja w załączonym piśmie definiuje wykonywanie działalności gospodarczej jako odpłatne świadczenie usług, wskazuje tym samym, że za wykonywanie działalności gospodarczej nie można rozumieć pracy tylko u siebie, natomiast nie pisze przecież, że poza wykonywaniem działalności, nie można używać maszyn na własnym gospodarstwie.

    Celem tego pisma jest uświadomienie rolnikowi, czym jest działalność gospodarcza, a nie jest na pewno celem zakaz użytkowania maszyn na własnym gospodarstwie, co wynika wprost z tego pisma.


  7. Witam, mam kilka pytań:

    - moja koleżanka piecze domowe ciasta i ma na nie zbyt w lokalnej restauracji. chciałaby założyć działalność gospodarczą i z Tworzenia starać się o dofinansowanie na zakup sprzętu np. mikser, patery do ciast itp.czy to że są to w sumie niedrogie sprzęty ma jakieś znaczenie?? i czy jeśli będzie prowadziła biznes w domu musi do tego celu przystosować jakieś pomieszczenie??

    - ja z kolei razem z mężem sezonowo handluje przywożonymi z Holandii cebulkami tulipanów (narazie w niedużych ilościach) czy mogłabym założyć działalność w tym zakresie, a z Tworzenia starać się np. na budowę szklarni, żeby na wiosnę sprzedawać też kwiaty do kwiaciarni??? czy muszę wykazać że działalność będzie prowadzona cały rok??

    Liczy się wartość inwestycji łącznie. Jeśli chodzi o pomieszczenie to do tego są inne regulacje prawne np. Sanepid.

    Działalność nie musi być całoroczna, może być sezonowa.


  8. Ja też miałem nie brać. Ale jak nowy PROW ruszy za min. 2 lata to szkoda tego tracić jeśli mam kilkanaście pozycji do zielonej listy na różnicowanie. Nie wiem jak to zrobić niby to nie są jakieś olbrzymie pieniądze ale coś by się kupiło. Pytanie czy warto ryzykować dla problemów z fiskusem, z tego co tu piszecie. Mój wniosek jest na maszyny na wypożyczanie, bez usług. Doradźcie coś..

     

    Problemów z fiskusem nie musisz się bać - w naszej firmie 3 miesiące rachunkowości gratis! :D

     

    Następne nabory wniosków pewnie za 2 lata (o ile w ogóle wg zmian będziesz mógł składać wniosek), więc zapewne maszyny kupisz za 3. Prawda jest taka, że jeśli chcesz wnioskować o maksymalną kwotę 100 tys. to się to na pewno opłaca.


  9. Zna ktoś odpowiedż na moje pytanie? Czy agencja weryfikuje stan motogodzin z tymi wystawionymi na fakturze?

    Jeśli chodzi o motogodziny to Agencja ma prawo je sprawdzić, ale mimo to nie może wyciągnąć żadnych konsekwencji.

     

    I dodatkowo było zdanie coś w stylu " przypominamy że maszyn i urzadeń zakupionych z dofinasowaniem nie można używac na potrzeby włąsnego gospodarstwa "!!!!!!!!!!

    To nie tak, bo jak najbardziej wszystkich maszyn można używać na potrzeby własnego gospodarstwo.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj