MrRadziu15

Members
  • Ilość treści

    222
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez MrRadziu15


  1. nowoczesność ma swoje prawa. Za 20 lat będziesz jeździł ciągnikiem z napędem elektrycznym i to rozwiąże Twoje problemy bo będziesz miał dostępny pełen moment obrotowy od samego początku.
    Co do redukcji biegów pod wzniesienia jaką masz prędkość w 3512 a jaką w tym nowym ursusie? Na jakich obrotach jeździsz w polu? Po to jest turbina żeby jeździć na obrotach powiedzmy 1600-1900 a nie do oporu jak w starym ursusie czy zetorze. Zanim zaczniesz krytykować nowe rzeczy najpierw naucz się ich poprawnie użytkować.
    Poprawka Landini, i gwoli ścisłości to nie silniki tylko DPF lub ADBLUE KTÓRE JEST ZAMONTOWANE W UKŁADZIE WYDECHOWYM A NIE W SILNIKU!!!


  2. Śruta sojowa jest chyba najlepszym rozwiązaniem i najdroższym. Nie wiem jak u bydła ale w porównaniu z sruta rzepakową ma wyższe białko lepszy smak energia chyba też jest na większym poziomie choć pewien nie jestem. Z tego co doradca żywieniowy mówił to DDGS ma wysokie stężenie toksyn dlatego np. w trzodzie nie jest polecany nie wiem czy bydło jest na to wrażliwe czy nie.


  3. Jako posiadacz Deutza 6160 powiem że ciągnik waży 6750kg jak to tego dorzucę 850kg obciążnik to z uciągiem nie ma problemu. Traktor raczej oszczędny, wygodny w pracy, kabina dobrze wyciszona, dzięki amortyzacji przedniej osi i kabiny w transporcie płynie nawet po nierównościach. Największą wadą mojego jest Adblue z którym na początku były problemy niby głupota bo chodziło o zagiety wężyk odprowadzajacy nadmiar czynnika, zanim w serwisie doszli o co chodzi to wkurzałem się całą jesień 2014. Poza tym wszystko w porządku, mój jest w podstawowej wersji z ręczną skrzynią biegów co jest mniej wygodne na codzień niż cshit lub to co oferuje NH ale sprzedawałem kiedyś traktor w którym biegi zmienia się na joysticku i 75% kupców miała o to obawy stąd decyzja o manualu. pozdrawiam


  4. No dobrze panowie, co polecicie na glebe IIIb-V siałem Fredro, w ub roku wyglądało najsłabiej, lecz sypało najlepiej i najładniejsze najcięższe ziarno miało. W tym porażka.... Z wiosny wyglądało i nadal wygląda jakby porażone wirusem dodam że materiał z firmy FN GRANUM. Wygląda tak jakby było pomieszane część dobrych nasion z których rosną zdrowe rośliny oraz część ch****ych z których rośnie jakiś odpad :( Ochrona Boogie i Fandango, nawożenie 130N. Termin siewu 22.09.2014r Więc nie ma do czego się przyczepić. Polećcie jeszcze jakąś dobrą firmę produkującą bądź rozprowadzającą nasiona zboż najlepiej prosto z danko czy strzelc itp. Nie wiem czy zaufam Granum po tym co sprzedali mi w tym roku bo w pszenicach też to jest... 


  5. Nie czytałem poprzednich komentarzy ale, u dealerów są jeszcze nówki deutz-fahr' z serii k, do 200 000 powinieneś się wyrobić, a poza tym kilka faktów popierających tą właśnie markę i serię. Ciągniki przede wszystlkim oszczędne, rozróżniają pracę, kiedy mają lekko przy ekonomicznej pracy (niskie obroty wysoki bieg) palą malutko, kiedy ciężko wychodzą jak każdy np. orka z pługiem 4x50cm wyszedł ok. 13l/h. Mam dwa traktory z serii k jeden ma 2000 mtg. drugi, 700mtg, nigdy mnie nie zawiodły, ponadto są bardzo zwrotne i nie posiadają dużo elektroniki, rewers i półbiegi, bardzo ułatwiają pracę szczególnie na krótkich polach czy z ładowaczem. EHR to nic strasznego ;). Pozdrawiam 


  6. Drodzy użytkownicy, jaki siewnik polecicie: Amazone D9 300, Kongskilde ecoline czy Gaspardo Nina? proszę abyście swoje sugestie popierali doświadczeniami z w/w maszynami. Dodam, że jeśli uzytkujecie inne marki możecie dodać opinię również o nich. siewnik ma być na redlicach talerzowych ;)


  7. Witam !

    Zastanawiam się nad żywieniem trzody na mokro i zainteresowały mnie dwie firmy weda i pellon. NA targach rozmawiałem z przedstawicielem Wedy i powiedział że Pellon to technologia z przed 20 lat itp. że system wedy jest bardzo higieniczny. Zaś w Pellonie zachwalali swoje użądzenie mówiąc że w ich systemie wytwarzają się bakterie kwasu mlekowego, ułatwia to świniom trawienie itp. I właśnie to wzbudziło u mnie obawy czy pasza ta nie zacznie kisnąć? Tak więc pytanie do użytkowników jak ksprawują się te systemy ? Jak 


  8. Hmm każdy ma inną teorię co do 'chińskości' JD ;) 5M dostał transmisje które przyjechały z Chin, a nie 5R ;) co do TLS- można go wyłączyć w JD- tzn ustawić w położeniu MAX przez co oś jest twarda, a poza tym pracująca oś nie jest powodem braku przyczepności ;)

     

    Deutza chcesz w wersji P?

     

    Wolę ta zwykłą wersję dodatkowo kabina na resorze i amortyzacja przedniego mostu.

     

     

     

     

    J.D, bardzo dobry produkt z wyższej półki lecz co powiesz ludziom, którzy na mase kupują DF itp wynalazki, że JD jest lepszy? Zjedzą Cię wzrokiem, a to co zostanie rzucą psom do pożarcia...

     

    Ludzie to tak jakby porównywać Daewoo do Mercedesa :) oczywiście tym Mercedesem będzie JD.

     

    Wystarczy spojrzeć jakie maszyny pracują w dużych gospodarstwach, porozmawiać z ludżmi DLACZEGO i odpowiedż dostaniecie sami!

     

    Dlaczego porównujesz df i jd tak jąk daewoo i merca to nwm ;) ale nie mając stycznosci z marką deutz nie pisz takich rzeczy a DLACZEGO jd pracują w dużych gospodarstwach a no dlatego że kiedyś jd robił ciągniki o wyższej mocy niż deutz. I jak ktoś 20 lat temu kupił jd o mocy 250 km i się sprawdzał to brał następne i tak się przyjęło df chyba wtedy największy mial 180-200 km nie jestem pewien.


  9. Dziękuję za wyrażenie swoich opinii ale najprawdopodobniej wybiorę D-F. Argument 1. mam 2 deefy które sprawują się super i są bardzo oszczędne. 2. Na wsi jeżdżą 4 df oprócz moich i wlasciciele nie narzekają ( przebieg znam tylko jednego - 1900 mtg zero awarii) spalanie nie wychodzi duże z tego co wiem ok. 13-14 litrów/godzina w pługu 4x50. 3. Na wsi jest jeden jeleń 6630 premium słyszałem, że miał tylko jedną awarię jakąs centralke, za to spalanie jest o wiele wyższe taki sam pług spalanie 16-17 litrów ;) . 4. Deutz-Fahr ma podnośnik o wwiększym udzwigu, troszeczkę zgrabniejszy jest no i w kabinie ułożenie przelacznikow df ma o sporo przyjemniejsze. 5. John Deere może i ma TLS w standardzie ale nie ma możliwości wyłączenia go i gdy pracujemy na nim w polu przód może tracić przyczepność przez to i siłą rzeczy spalanie idzie do góry.

    Sory ale argumenty typu w teście hamowania przód się urwał czy sprzedaż jd wynosi tyle a df tyle nie przekonują mnie. Dodam że chińskie podzespoly ma tylko seria 5m.

    Pozdrawiam


  10. Zamierzam kupić ciągnik i rozważam różne marki między innymi NH. Mam jedno zasadnicze pytanie na które nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi mianowicie: skrzynia biegów Range Command czy zmiana biegów odbywa się za pomocą lewarka czy też ''naciśnięcie guzika'' na joysticu. Chciałbym również dowiedzieć się o opinie tej skrzyni biegów jak i Power Command jak użytkownicy oceniają ich działanie. W pewnym temacie przeczytałem, iż biegi szarpią podczas przełączania (PowerCommand). Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)


  11. Drodzy forumowicze!

    Od pewnego czasu myślę nad kupnem ciągnika o mocy 150-170 km. Najbardziej pasują mi John deere i deutz-fahr. Prosiłbym o wasze sugestie i opinie na ich temat. Słyszałem o nowych John Deere-ach, że są "mułowate". Nie wiem czy to mit czy to prawda, więc was pytam. Ciągnik ma być na skrzyni powershift, (power quad itp.) nie jakieś, bezstopniówki itp. jest jeszcze jeden ciągnik o którym myśle ale on jest na 3. miejscu, mianowicie New Holland t7.210 co powiecie o nim ? Na końcu dodam, że ciągnik będzie pracował w pługu 4 skiby overum, agregat uprawowo-siewny 3m, agregat pożniwny 4m, głębosz, śrutownik gruber.


  12. Szanowni znawcy tematu

    jeśli ktoś praktykował zakiszanie całego ziarna z QQ prosiłbym o jakieś szczegóły jak dobrze zakonserwować tą kukurydzę czy wystarczy spryskać ziarno kwasami czy też trzeba jeszcze dobrze /szczelnie okryć

    bo perspektywa zakiszenia całego ziarna jest bardzo kusząca i stosunkowo mało kosztochłonna

     

    Zależy czy chcesz kisić czy konserwować jeżeli kisić to rękaw foliowy i kwasem mlekowym bądź jego bakteriami i musi być dokładnie okryte bez powietrza ( bardzo mały koszt w porównaniu do suszenia), jeżeli konserwować to dozownik i kwas propionowy bez okrywania w magazynie (koszt dość wysoki prawie to samo co suszenie). Radziłbym Ci skontaktować się z przedstawicielami Schaumanna oni mają preparaty do konserwacji i kiszenia. Opowiedzą ci co i jak.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj