Wituś

Members
  • Ilość treści

    272
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez Wituś


  1. Południowy wschód zachodiopomorskiego nie padało 2 tygodnie w polu rob się bardzo sucho. Wszyscy liczyli na zbiory zboż jarych ze względu na bardzo duże straty w zbożach ozimych niestety wygląda na to że będzie bardzo ciężko.


  2. Osobiście proponuje Ci pronara. Po pierwsze ma bardzo dobre podzespoły i sprawdzone w innych markach. Po drugie kupując polski ciągnik dajesz prace naszym rodakom i poprawiasz sytuacje gospodarczą naszego kraju. Wspomni ostatnie protesty rolników spowodowane złą sytuacją na rynku wieprzowiny wywołaną przez import taniego mięsa z Niemiec. I pomyśl czy nie jest to śmieszne że większość rolników kupując sprzęt mówi że jest wolny rynek i może kupić obojętnie jaki sprzęt a jak sytuacją jest odwrotna to wtedy krzyczą i mówią że trzeba kupować polskie. A wtedy należało by im powiedzieć że wygrywa ten co produkuje taniej i lepiej i że jest wolny rynek.


  3. U nas też doprze padało przed miesiącem w połowie kwietnia przez jeden poranek popadało i nic więcej. Ogólnie załamka. Najwyraźniej będzie powtórka z przed roku. W prognozach też nic optymistycznego nie widać. Jednym słowem masakra.


  4. Ja polecić mogę z czystym sumieniem sprzęt polskiej produkcji a mianowicie marki CELMA. Moich dwóch wujków już kilka lat posiada szlifierki tej marki i mówią że sprzęt nie do zajeżdżenia. Również jak kupiłem szlifierkę tej marki 180mm. Przez mój warsztat przewinęły sie takie marki jak PERLES i EINHEL. Perlesa mam wiertarkę i niech ją szlak trafi był w niej wymieniony już wirnik dwa razy szczotki rozsypał sie udar i uchwyt też jest do wymiany ogólnie szajs. Z einhela miałem myjkę w trakcie pierwszego mycia pociekła pompa i zabrali ją do serwisu do niemiec i narazie czekam bo gość nie jeździ teraz po towar do niemiec. Ogólnie teraz będę kupował sprzęt tylko z celmy. Lepiej dać polakom zarobić. Moim zdaniem o swoje trzeba dbać bo nikt nam o to nie zadba.


  5. Nie zgodze sie z tobą bo Bizon jak by nic nie modernizował to by do końca produkował zo56 a tak mieliśmy Rekorda BS Dynamick Sampo. Czyli sie starali i gdyby nie ta sipma która okradała Bizona mieli byśmy nadal polską marke kombajnów zbożowych a tak nie mamy nic.


  6. Ja kupiłem moncznik po 1090zł za tone ale niestety już od sprzedawcy słyszałem że wskoczył na 1100zł. Dodam że nawóz jest polski.

    P.S. Pamiętam jak urząd do spraw konkurencji sprawdzał ceny nawozów w podejrzeniu o zmowe cenową oczywiście nic nie wykryli bo niby ceny były uzasadnione a teraz jakoś szybko ceny zmalały ale ceny gazu nadal na tym samym poziomie.


  7. A więc tak nawóz pochodzi z zakładów azotowych Kędzieżyn Koźle. Był zamawiany w firmie Tomar http://www.tomar-lotyn.pl/contact.html ( firma zaopatruje bardzo dużo rolników w moim regionie również tych największych i dlatego napewno udało im sie wynegocjować taką cene). Ceny dokładnej jeszcze nie znam ponieważ nie doszła do mnie faktura ale na jak zamawiałem nawóz to była mowa o cenie około 1100zł/tone. Jeżeli jakieś informacjie uklgną zmianie natychmiast będe edytował mój post.


  8. Posiadam talerzówke 2m i do niej jest zamocowany wał strunowy tej firmy jak narazie ok. Zobaczymy jak będzie dalej. Z pracy tego zestawu jestem zadowolony na 100% pole elegancko jest zrobione.


  9. Crystal orion 13 wersja 4 silnik Deutz euro3 moc 133km skrzynia ZF 24/8 3 połówki hydraulika Bosch. Cena 207tyś brutto.

    Crystal orion 17 Silnik Deutz 6cylindrów euro3 moc 160km skrzynia ZF 24/24 4połówki, hydraulika bosch. Cena 267tyś brutto.


  10. Moim zdaniem jest to dobry ciagnik zbudowany w pelni z zachodnich podzespołów(nie ma tam podzespołów z starych ursusów i zetorów i nie opowiadajcie głupot). Jedyna wada tej konstrukcji to bardzo mała długość bedzie problem z utrzymaniem równowagi po podniesieniu ciężkich maszyn.


  11. Młody19 moim zdanie to nie wina siowników tylko masz albo za mały przekruj węży albo masz dlawik powstawiane. U mojego znajomego tak bylo z talerzowką za wolno sie podnosiły koła a jak wymienił węże na grubsze toteraz śmiga.


  12. Szkoda, że nasz polski bizon nie przetrwał. Czytałem w książce poświęconej produkcji kombajnów zbożowych, że bizon około roku 1997 miał w planach wprowadzenie nowych kabin (to udało się zrealizować) i w przyszłości nowych modeli o znacznie większej wydajności. Niestety fabrykę przeją koncern CNH i skończyło się życie polskiego wspaniałego BIZONA.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj