Javciak

Members
  • Ilość treści

    7
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez Javciak


  1. Witam, mam zamiar kupić opryskiwacz 24m 4000l, ze skętnym zaczepem, chciałbym poznać wasze opinie na temat zachodnich producentów, bo póki co jestem nastawiony na John deere m740. Opryskiwacz będzie pracował z nawigacją. Chciałbym wiedzieć jak wypadają w porównaniu do tego opryskiwacza inne firmy, m.in jakość wykonania, dostępność części, awaryjność oraz cena.


  2. No wybacz mam Polski siewnik, po dwóch latach komplena regeneracja, opryskiwacz po 3 latach rama do spawania, pług też spawałem ramę w tym roku, rozumiem mam kamienie, i regenerować co jakisz czas ale nie po dóch latach. Drugą sprawą jest serwis, dzwoniłem tydzień temu po częsci, i zero odzewu do dziś gdy sam zadzwoniłem się upomnieć, i co? Nie ma i nie wiadomo kiedy będą. Paranoją przecież to w Polsce składane, powinni mieć tego na pęczki... Wrócmy lepiej do tematu wałów


  3. Witam, poszukuję wałów posiewnych tak do 20tysięcy (nawet trochę więcej jak ma długo służyć). Nieukrywam, że interesuję mnie najbardziej firma vaderstad, a na polski sprzęt nawet nie chcę patrzeć, ale chciałbym posłuvhać opinii na temat innycvh zachodnich firm, ponieważ wały vaderstada ciężko dostać a jak są to na drugim końcu Polski (jestem z Mazur). Posiadam mozaikę ziem, ale priorytetem jest rozkruszyć glinę a jest tego kilkadziesiąt hektarów.

    Wydaje mi się że cambridge będą odpowiednie. Czy szukać z włuką? Może mi ktoś coś napisać o firmię Dal-Bo, bo tego sporo jest na portalach aukcyjnych. Szerokość 6 metrów powinna starczyć (składane hydraulicznie).


  4. To, zależy jakie masz inne kierunki dostępne w okolicy. W TMRze będziesz się również uczył o podstawach rolnictwa, a wiadomo, że teoria teorią a najwięcej nauczysz się poprzez praktykę. W mojej okolicy w tmrze wszyscy szli na praktyki zawodowe do gospodarstw rolnych (co prawda zazwyczaj do siebie, ale ci co nie mieli gospodarstwa szli na praktykę do szkoły, albo po prostu na gospodarstwa rolne obcych.

     

    Po technikum możesz iść na studia o kierunku bardziej sprecyzowanym, wedle twoich zaintersowań. Albo szukać pracy, jak nie w gospodarstwie rolnym to w jakimś zakładzie naprawczym. Zawsze masz więcej możliwości niż po ogólniaku (bo wtedy raczej tylko studia)


  5. Tak też mam z tym problem, od 3 lat, kosz jest tak pospawany, że w tym roku konieczna będzie wymiana na nowy, Jednak nowy to wydatek kilku tysięcy złotych nie chcę skłamać ale chyba około 5tysięcy. z racji tego, ze to na dobrą sprawę są połączone 4 blachy. zastanawiam się czy w zakładzie jakimś mi tego nie zrobią, koszt takiego czegoś to jest kilka stówek, pytanie czy pospawają to tak, że się nie rozpadnie. A co do gum to wymieniam kilka razy w sezonie, bizonowskie też pasują jakby ktoś pytał :)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj