adamo_89

Members
  • Ilość treści

    589
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez adamo_89


  1. Dnia 18.03.2018 o 19:45, kamyxxx napisał:

    Witam! 
    Podczas pracy przestał mi działać górny wyświetlacz, świeci się ale nic nie pokazuje. Są to podobne zegary jak w caseach czy new hollandach 
    Teraz nie wiem czyja to może być wina, czy samego wyświetlacza? czy może jakiegoś sterownika? a moze jakis kabel?
    Czy ktoś może spotkał się z czymś takim? 
    Podsyłam zdjęcia jak to wygląda 
    Pozdrawiam

    Cześć mam teraz taki sam problem z takimi samymi zegarami i z tym samym wyświetlaczem. Udało Ci sie to zrobić? Jeśli tak to podpowiedz mi coś bo nie ma pojęcia co z tym zrobić 


  2. Dnia 20.11.2019 o 09:41, Zenonim napisał:

     

    A co inspektor może to pionek u gry ma najwięcej do roboty + niejeden ma własne gospodarstwo jeszcze. Zbiera bure od dyrekcji i od rolników. W werbowicach powtarzam jak nie zmieni się dyrektor + jeden Pan wraz z małżonką którzy jadą nas na procentach to cukrownia za kilka lat do kasacji będzie.

    Beata12596 w moim regionie prawie każda plantacja była zarazona chwoscikiem najgorsza plantacja koleś posial pierwszy raz już w lipcu był chwoscik na burakach, a miał polaryzacja ponad 16 u mnie buraki zielone 15.9 u innych nawet 14. 

     

    Mój region w tym roku przeszedł z Werbkowic do Krasnystawu i każdy platator widzi roznice w polaryzacji i zanieczyszczeniu.... buraki wizualnie brudniejsze niż w tamtym roku a średnia według Krasnystawu 3% mniejsza niż według Werbkowic w tamtym roku czyszczejszych.

    Miał taki inny wynik niż wszyscy dlatego że pole nie widziało dawno albo nigdy buraków, zobaczysz czy takie będzie miał wyniki jak będzie platatorem chociaż przez kilka lat.


  3. No tak a mi się wzięło 79t/ha buraka i 18,5 cukru z powietrza👍 Niech będzie Was fosfor jest lepszy niż mój.... mój sposób się sprawdza i przy nim zostanę.


    miwigos napisał:

    Na III KL. żeby mowić coś o wymywani musi spaść 600-700 mm ,a to opad dwuletni,lepiej w buraku żeby azot był na 50 cm niż na 5-10  cm

    Azot jeszcze się ulatnia, a będąc 5- 10 cm jest mu znacznie łatwiej to zrobić...


  4. To jak uważasz że azot nie zostanie wypłukany do wiosny to jeszcze chyba mało wiesz o azocie. A po co mi teraz który fosfor jest lepiej przyswajalny .... dla mnie ważniejsze jest to że w tej postaci jest tańszy i będzie już przyswajalny na wiosnę dla buraków. A azot pójdzie oddzielnie na wiosnę.


  5. miwigos napisał:

    DAP lepszy i corncali

    Ale po co dawać azot na zime?? I ile go zostanie na wiosnę?? Wydaje mi sie ze pod pług najlepiej dać fosfor i potas i nic więcej. Corncali może i dobry ale sól ma więcej potasu w czystym składniku a siare lepiej dać pogłownie. Nie wiem jak to cenowo wychodzi bo nigdy nie porównywałem, ja tak robię co roku i jestem zadowolony.


  6. adamgaleon napisał:

    koledzy mam zamiar zasiać buraki na dzierżawie i zrobione mam badania gleby i wyszło mi że mam niską zawartość fosforu i potasu, doradźcie czym sypnąć aby podnieść wartości, chcę to zrobić teraz pod orkę  dodam tylko że poszło 40 ton obornika więc parametry trochę powinny się poprawić

    Najlepiej jest dać sól potasową i fosdar 40, a w jakiej ilości to już zależy od Ciebie, bo dawałeś obornik ale myślę że powinieneś dać po 150kg jednego i drugiego. Ja co roku pod buraki daje po 300kg ale bez obornika.


  7. Dokładnie bobik się sieje tak wcześnie jak się tylko da wjechać na pole. Bobik potrafi wytrzymać -8 stopni. Ciekawe tylko jak oprysk od chwastu sobie poradzi na początku marca.


  8. Dnia 16.04.2018 o 22:14, ravoj napisał:

    Dlatego ja tego nawet nie oglądam i nie kupuję, bo mi jakoś to nie pasuje a tanie przecież nie jest.

    Podobnie jak dziś dziadek przede mną kupił  w sumie 100 litrów Suplo  Mikro Z, gdzie głównie azot jest, bańka kosztuje sporo a cynku, miedzi i manganu po 8 g w litrze a reszty mikro po pół grama, mocznik w wodzie, bo inaczej tego nie nazwę. Jak to zobaczyłem lekko się uśmiechnąłem a on na mnie dziwnie spojrzał. Żeby to miało sens trzeba całe 20 litrów na hektar wylać, to pszenica to jakoś odczuje w razie niedoborów. Ale pieniądz musi być w ruchu i pan sprzedawca się cieszy i rolnik zadowolony, bo pszenice  będzie miał najpiękniejszą,  tylko zdjęcia do ulotek nawozowych robić. 

    SUPLO mikro Z cynku ma 13,6g/l miedź 6,8g/l mangan 25,9 g/l magnez 27,3g/l siarka 68,2g/l bór 2g/l żelazo 13,6gl molibden 0,2g/l azot 204g/l. Więc nie wiem skąd Ty wziąłeś taki skład.

    Ja Suplo pryskam od 5 lat i jestem zadowolony ale nie pryskam samym mikro Z tylko daje przykładowo w pszenicy ok. 2,5kg/ha NPK 13-52-7 .  2,5l/ha mikro Z . 1l/ha mono Mn . 0,5l/ha mono Cu. 1l/ha mono Zm ok. 7kg/ha siarczamu magnezu i ok. 10kg/ha mocznik. Efekty są na prawdę zadowalające, też na początku byłem nastawiony negatywnie ale postanowiłem spróbować co z tego będzie, efekty mi się spodobały i tak zostałem przy suplo a to wszystko wychodzi mi ok. 70zł/ha . Pomału coraz więcej ludzi w moim regionie przekonuję się do tych odżywek.


  9.  

    Witam Panowie. Potrzebuje informacji, posiadam rozsiewacz brzeg mx 850 NO 39/4  2004r.. Chciałbym wysiać 400kg/ha saletrosanu na rzepak i 150kg/ha na pszenice, wie możne ktoś jak ustawić takowy rozsiewacz pod saletrosan??? Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc .

     

    Pozdrawiam. 

     


  10. Witam Panowie. Potrzebuje informacji, posiadam rozsiewacz brzeg mx 850 NO 39/4  2004r.. Chciałbym wysiać 400kg/ha saletrosanu na rzepak i 150kg/ha na pszenice, wie możne ktoś jak ustawić takowy rozsiewacz pod saletrosan??? Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc .

     

    Pozdrawiam. 


  11. tak kolego wiem o tym ale one się różnią z tymi co miałem, gdzieś mi się zapodziały czy gdzieś zgubiłem nie wiem nie mogę nigdzie znaleźć. Ja potrzebuje z 2004 roku a tam są podajże z 2010r ,już nie pamiętam


  12. Z kim normalnym gadam to każdy mówi ze w tym roku są słabsze zbiory w rzepaku i trzeba się cieszyć jak sypnie max 4,5t/ha a mam tu u okolicy dwóch takich bajkopisarzy co i tu na forum wypisują ze im sypnął 4,6- 4,9t/ha. Pogratulować wyobraźni i rekordowych zbiorów... :D


  13. No tak było rok temu w tym roku zapowiada się mokro i deszczowo wiec warto zostawić samosiew i za dwa trzy tygodnie z talerzować i tak zostawić do orki na sianie. Ja w ubiegłym roku zrobiłem tak samo jak teraz pisze i się dobrze orało i za duży nie urósł i ładnie skrywało w czasie orki a widzę kolego ze jesteśmy z tych samych okolic.

     

    W tym roku kiepsko rzepak wychodzi i wagowo a o cenie juz nie wspomnie;/ W ubiegłym roku z kolumba wyciemniałem 4,9t/ha a w tym 4t/ha :/ i wszystko toczka w toczkę tak samo było nawożone i pryskane co w ubiegłym roku a nawet ciut lepiej więcej i lepszymi opryskami i d*pa blada z tego wyszła... tylko w tym roku ucierpiał bardziej z winy przymrozków i gradobicia i możne to zadecydowało o takim nieciekawym finale :/


  14. Mam pytanko: jak dokarmianie dolistne pszenicy po przekwitnięciu wpływa na jakość ziarna? Otóż biję się z myślami, czy pchać się na dniach jeszcze raz w zimówkę z: mocznikiem + siarczan magnezu + Mn + Cu, żeby zlikwidować oznaki niedoborów składników, czy zostawić sobie towar na przyszły rok?

    Po kwitnieniu w zbożach nie wykonuje się już praktycznie żadnych zabiegów agrotechnicznych. Nawozy dolistne nie są już w stanie efektywnie zadziałać. Mogą nawet zaszkodzić,gdyż niepotrzebnie przedłużają wzrost wegetatywny źdźbła.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj