szarywilk

Members
  • Ilość treści

    502
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez szarywilk


  1. 1 godzinę temu, ws71 napisał:

    Dowcipny jesteś 40 tys😅 za szt, najlepsze warunki były  ok 2008 roku ok 20 tys szt [2 MW, niezależnie od ilości wyprodukowanej en elektrycznej] , obecnie wiekszość umów ma  dzierzawy  zależne od ilosci wyprodukowanej energii , dla umów pow 2014 r

    W sumie to dowcipny stówka mu uciekła aktualnie 140+ tys lub udział w procent produkcji  .


  2.  

    Czy zakup nowego rozsiewacza nawozu/opryskiwacza, który posiada możliwość zmiennego nawożenia na podstawie przygotowanych map aplikacyjnych kwalifikuje się do wsparcia? 

    Tak, o ile posiada możliwość wymiany danych bezprzewodowo w obu kierunkach. Jeśli ciągnik jest wyposażony w komunikację bezprzewodową to wystarczy komunikacja przewodowa z ciągnikiem. Maszyny aby kwalifikować się do wsparcia muszą współpracować z systemami wspomagania decyzji/systemem zarządzania gospodarstwem posiadanym w gospodarstwie lub nabytym w ramach przedsięwzięcia.

    6. Czy mogę zakupić  dwa zestawy ( posiadam 2 ciągniki rolnicze) prowadzenia równoległego tj. Antena GPS, przygotowanie ciągnika do prowadzenia równoległego i wyświetlacz wraz z wykupioną licencją  prowadzenia równoległego i kontrolą sekcji?

    Systemy prowadzenia równoległego to rolnictwo precyzje, a nie rolnictwo 4.0 chyba, że moduł umożliwia pracę autonomiczną albo jest wyposażony w możliwość bezprzewodowej wymiany danych z innymi systemami, szczególnie systemami zarzadzania gospodarstwem.

    No niewiem czy ja nie potrafię czytać ? Czy ktoś narobił nadziei rolnikom ………..

    • Haha 1

  3. Moduł dwukierunkowej komunikacji bezprzewodowej - wg ciebie pendrive jest komunikacją bezprzewodową ? Nie , tu chodzi o systemy jak opertioncenter od John Deere i innych które wysyłają i na bierząco sterują dawkami nawozów i robią loga z wykonanej pracy, rozsiewacze tak ale z kamerami ndvi (yara n sensor itp) opryskiwacze tak samo , żadna nawigacja chyba że z telemetrią do systemu zarządzania  , żaden rozsiewacz z kontrolą sekcji  , żaden opryskiwacz z kontrolą sekcji to jest rolnictwo  precyzyjne, a nie 4.0 poczytajcie ze zrozumieniem stronę pytań i odpowiedzi. Jakieś 5 % wniosków ma szansę na realizację . 


  4. 9 cukrowni zostalo zamkniętych przez ksc  polski cukier  - koncern państwowy , Po co ci linie lotnicze państwowe ? Myślisz że prąd z państwowej elektrowni jest tańszy jak z prywatnej ? Marża tauronu w 2021 2022 na prądzie wzrosła  o300 procent , właściciel kopalni i elektrowni to ta sama firma nie kupowali tego węgla , a cena pięknie wysoka, szkopuł w tym że to koncern państwowy i to był dodatkowy podatek ,   Myślisz że w prywatnej jako dyrektor pracuje ktoś bez wiedzy a z nadania politycznego ? Myślisz że prywatna spółka energetyczna wysyła propagand partyjną w rachunkach? I obniża cenę prądu przed wyborami okradając klientów przez cały rok ? Ta reopolonizacjo koncentracja pozwala doić Polaków jak idiotow , zeszły rok cena paliwa cały grudzień o VAT za wysoka żeby nie było widać różnicy 1 stycznia , naprawdę prywatne gorsze ?

    lata 80 78 cukrowni państwowych kartki na cukier 

    lata obecne 18 cukrowni produkcja cukru większa o 20 procent jak w latach 80 kartek nie ma ;)

    • Like 7

  5. No tak piękna propaganda , a ile nie wolna prokuratura wniosła spraw do wolnych sądów ? A co do sprzedaży niech podniesie rękę ten kto woli prywatny Orlen , a kto państwowy? To samo z telewizją , energetyka która kroi za prąd 200 % cen hurtowych , grupa Azoty państwowa też dała popis w ostatnim roku , prawda że Polska i działa na rzecz Polaków "… no bez jaj naprawdę traktowanie cen nawozów jako podatku od rolnika to super pomysł.

    • Like 4
    • Thanks 1

  6. Jedno jest kupowanie taniego zboża a drugie to oszustwo celno-skarbowe ( w deklaracji celnej wpisywane inne przeznaczenie towaru ) kara do 720 stawek dziennych i kara więzienia dotyczy to zarówno tranzytu deklaracji tranzytu(brak badań) jak i deklaracji przeznaczenia na cele niespożywcze .nie ma znaczenie czy bezpośrednio importowane czy czyszczone przez pośredników - jak z vatem odpowiadają do końca - kwestia dlaczego problem chcą rozwiązać pieniędzmi  budżetu a nie kodeksem karnym. 


  7. Nie rozumiem problemu, wystarczyła by konferencja premiera - informacja ze bedzie powszechna kontrola spożytkowania zboża technicznego , każdy kto nie przeznaczył do tej pory na biogaz albo wkład do współspalanie kara w wysokości wartości zboża, i 2 lata więzienia. Chyba ze pokaże faktury sprzedaży na cele techniczne całego importu. Bardzo szybko skupia z rynku odpowiednia ilość i przekażą do utylizacji. Zejdzie nadmiar z rynku kto spowodował problem za to zapłaci . No chyba ze to koledzy rządzących zarobili miliony za które budżet zapłaci miliardy. 

    • Like 1
    • Thanks 1

  8. Co to jest hurt 1000 ton luzem czy 20 worków po 15 kg ? Za luz dobra cena w worku niespecjalnie ,na belgapomie 265 euro i drożeją . Kwestia parametrów ziemniaka , poza tym  troszkę wcześnie na kopanie inovatora. 


  9. 1600 sadzeniak ? 3400 uprawa sadzenie ochrona nawożenie i kopanie ? Podziwiam, naprawdę chętnie zobaczyłbym technologie,mi niecałe 3000 wychodzi sama chemia (zaprawa plus opryski i desykacja) z kosztem użycia opryskiwacza … chyba ze sprzęt masz za darmo, części zamienne tez -a robią w polu krasnoludki opłacane pierniczkami…i policzyłeś tylko chemię i cześć nawozów jako koszt.wtedy zazdroszczę bajki.. 


  10. Hmmm, tak dlatego dwie firmy w Polsce nie chcą podnosić cen na ziemniaki chipsowe…….bo powiedziały EDece ,  ze maja rolników którzy są debilami i będą dokładać, wiec im surowiec nie podrożeje. Ale troszkę się rozczarowali………a rozczarują bardziej


  11. I właśnie na taką postawę liczy przemysł, koszty sprzętu nawozów i chemii podrożały nawet bardziej jak praca i paliwo. Tak każdy podejmuje decyzje sam, ale po,co dotować własnymi pieniędzmi przemysł i handel który mam rolnika od lat za nic. Żaden z przetwórców nie będzie dokładał do rolnika, mało tego i tak podniosą ceny swoich produktów . Klient zapłaci więcej bo przecież większe koszty produkcji inflacja itp. Rolnik dołoży, im zostanie więcej, zużyjesz ten drogi sprzęt, na nowy ci nie zostanie. Ciekawe czy prezes zakładu dał sobie podwyżkę, czy pracuje za darmo bo przecież ma zakład na utrzymaniu? A wzrosły koszty energii i pracy……….panowie to jedyny moment na wywalczenie racjonalnych cen za płody rolne od 30 lat, nie było istotnych podwyżek , 30 lat temu za równowartość tony ziemniaka dało się przeżyć miesiąc ,teraz sam sobie odpowiedz. Dlaczego sklepy maja często 200 marży , bo klient może zapłacić tyle a rolnik tanio sprzedaje. Ale każdy musi sam sobie odpowiedzieć, czy opłaca mu się produkować ziemniaka na zero ,czy lepiej wydzierżawić ziemie za 2 tysiące. 

    • Thanks 3

  12. Duzi maja drogi sprzęt i raty leasingu, ale oni jeszcze szybciej zrezygnują, bo dokładanie z kredytu na ziemniaki naprawdę nie ma sensu i kończy się piękna katastrofą….. ziemniak od 30 lat kosztuje tyle samo….. przepraszam rolnik dostaje tyle samo za niego , bo konsument to już inna bajka. Rozumiem ze dopłaty są po to żeby ceny żywności były niskie ale, nie absurdalne . Ziemniak ze względu na ryzyko pracochłonność i kapitałowe chłonność  powinien kosztować tyle co pszenica , albo historycznie saletra.  Defacto konsument często płaci po 2,5 za kg i jakoś się nie przejmuje . Stal mogła zdrożeć 200 %płyty osb i maszyny też ,to dlaczego skorobia, frytki i chipsy nie podrożeją bo  o 200% podrożał surowiec…….. ???


  13. Ceny wykończą rolników, rolnicy przestaną sadzić ziemniaki ..........  :) ludzie ziemniak był po 50groszt 30 lat temu - ziemia wtedy za Ha kosztowała mniej jak teraz hektar dzierżawy rocznie ..... 

    A rolnicy dalej wierzą że będzie dobry rok i odrobią straty - nie nie będzie dobrze .... pensja z 600 zl wzrosła do 6000 zl a ziemniak dalej tyle samo. Ziemniak powinien kosztować 10 zł za kg żeby była opłacalność jak 30 lat temu :) i co ciekawe konsument za miesiąc pracy kupiłby tyle samo ziemniaka co 30 lat temu ..... 

     

     

    Bez nazwy.png

     

    • Like 1
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj