lukas155

Members
  • Ilość treści

    25
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez lukas155


  1. Witam, planuje zakup ciężkiej talerzówki Euro-Masz z zabezpieczeniem sprężynowym o szerokości 3m z talerzami 610mm. Chciałbym wykorzystać tą maszynę do uprawy bezorkowej, czy nie będzie się zapychać po kukurydzy, czy praca będzie podobna do Lemken Rubin 9, jak z wałem Packera w mokrych warunkach ? Niestety nie mogę znaleźć żadnych opinii na temat tego modelu, jedyne co znalazłem to 1 filmik na YouTube.
    Za wszelkie informację z góry dziękuję.
    http://euro-masz.eu/brony/brona-talerzowa-ciezka-z-zab-sprezynowym/


  2. Czy mógłby ktoś zrobić dokładne zdjęcia jak są oryginalnie mocowane cięgła zapobiegające bujaniu się na boki tylnego TUZa w wersji 4WS ? Ponieważ danie dłuższych tych cięgieł(w miejscu gdzie jest ten otwór bliżej Euro haka) jest niebezpieczne po włączeniu tylnych kół skrętnych. Może ktoś już dorabiał te cięgła ?


  3. Przewód który idzie do kontrolki(wzbudzenie) może dotykać gdzieś masy, miałem tak w JCB 3CX, chyba z 4 regulatory tak rozwaliłem, aż w końcu pociągnąłem nowy przewód bezpośrednio z alternatora pod kontrolkę i do dziś spokój :)


  4. Dokładnie TMki to były maszyny, wracając do tematu to teraz jaki byś nie wybrał to i tak nie masz pewności że nie będzie miał jakiejś awarii fabrycznej (kiedyś ciągniki miały prostsza budowę więc i ryzyko było niższe a i części były tańsze). Najlepiej każdym się przejedz i zobaczysz jak chodzi a najlepiej jakby w pracy można go sprawdzić, na hamowni pewnie nie można sprawdzać u dealera :D tak przy okazji bo dziś to rzadkość, które nowe ciągniki mają oddzielny obieg oleju hydrauliki? Wiem że chyba wszystkie valtry prócz skrzyń ht i pewnie ciągle fendt, a reszta?

     

    Co do oleju to oddzielny olej na hydraulikę mają ciągniki JCB, szkoda, że aktualnie moc tych ciągników zaczyna się od 160 KM.

    Uważam, że JCB spokojnie dorównuje pod względem jakości wykonania marce Fendt.


  5. Kujawsko-pomorskie wczoraj od 17 mimo jesiennej pogody udało skosić się 9t rzepaku, chociaż przedwczoraj wiczorem padał deszcz, to wilgotność tylko 10% :)


  6. Witam. Poradziłem sobie z opisanymi problemami sam, kupując instrukcję do Fastraca 2155/2170. Jest to nowszy model ale prawie wszystko jest tak samo.

    1. 3 Zbiorniczki z płynem hamulcowym znajdują się koło akumulatora :)
    2. Żeby wejść w ustawienia jednostek i czasu to trzeba trzymać przycisk Setup w momencie przekręcania stacyjki. Impwidth jest to szerokość maszyny.

    3. Ten traktorek ze strzałkami to jest tzw. kontrola poślizgu kół, jak to się włączy to niby mniej paliwa zużywa.

     

    Tylko nie mogę jeszcze rozgryźć panelu 4WS, czy da się zmienić tryb jazdy np. na dwie osie podczas odpalenia, bo za nic nie chce mi się zmienić, muszę zgasić i na włączonym kluczyku nacisnąć kłódkę i wybrany tryb. Po odpaleniu i przejechaniu kawałek tylne koła skręcają :) Jednak zauważyłem, że traktor mi go raz samoczynnie wyłączył z powrotem na 2WS.


  7. Jest właśnie mój, tylko nic nie wiem co w nim jak :(

    1. Gdzie jest płyn hamulcowy, ponieważ podczas przyjazdu zapaliła się kontrolka od hamulców. Prawdopodobnie myślę, że mało płynu.

    2. Jak dokładnie ustawić te imp/met, po przytrzymaniu Setup są tylko dwie nazwy, jedna w tłumaczeniu znaczy przyciemnienie, które ustawia się od 10-100, a druga to impwidth, nie wiem co tym się steruję, ale mam ustawione na 21,1.

    3. Co oznacza ten traktorek ze strzałkami na małym wyświetlaczu ? Jak się jedzie to coś pokazuje jakby jakieś procenty. Jest również ten symbol na przycisku po prawej, do czego to ?

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/60b902eba05b40ed.html

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7c9adaa896bddf5e.html


  8. To nie wiem jak mógł takie informacje wymyślać, myślał jeszcze, że te zakresy na rewersie to regulator agresywności :P
    A czy da się te wskazania na liczniku z mil/h zmienić na km/h ? Ciągnik niby sprowadzony z Holandii, ale widocznie angielska wersja.


  9. Witam. Dziś byłem oglądać Fastraca 2135 z 2002r, i mam pytania, bo handlowiec nie wiedział jak i co ma w nim działać.
    1. Jakie są wersję w tych ciągnikach skrzyń biegów ?
    2. Co oznaczają te litery(chyba: L, H i I) na rewersie, czy odnoszą się do biegów, czy do łagodności ruszenia ?

    3. Do czego służą te 3 przyciski na konsoli ? http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6ba8e171ab5f0ede.html

    4. Był to model 4WS, czyi ma 2 osie skrętne, co trzeba zrobić, żeby zmienić tryb skrętu ? Bo żeby wbił dany tryb, to trzeba było wyłączyć silnik i wtedy wybrać tryb skrętu osi.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj