ryki

Members
  • Ilość treści

    232
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Komentarze zdjęć napisane przez ryki


  1. Dnia 25.01.2020 o 08:34, tomek904 napisał:

    ja w maxxumie z prawej strony mogę smarować tylko dolne łożysko bo przy górnym jest czujnik skrętu i niema smarowniczki

    Odkręć to koło, pokręć tak aby korek od spuszczania oleju ze zwolnicy był u góry  i w środku powinna być kalamitka. W Pumie tak mam.


  2. Popatrzcie na wyposażenie, sama nazwa geospread mówi wiele dla kogoś co się trochę tym interesuje. Oszczędności przy takim rozsiewaczu to do 10% rocznie nawozu. Przy wysiewie 100 ton rocznie , to te 10% jest już całkiem sporo. Przy odrobinie szczęścia to spłaci się nawozem zanim zgnije. Fakt cena wysoka, pewnie za wysoka, ale coś za coś. Wiem co piszę bo mam, tylko z kv.


  3. A więc tak. Sprawa jest niezwykle prosta. Przedplonem był łubin, i część po lewej była zostawiona jako efa a część po prawej została potraktowana glifosatem przed zbiorem. Na częśći efa rosły sobie chwasty aż do dnia orki. Więc ewidentny brak wody i brak uprawki pożniwnej. Ten rok wybitnie pokazał jak ważne są szybkie uprawki pożniwne.


  4. 8 godzin temu, RafaKdziela napisał:

    Agregat sieję naprawdę super .Wschody rewelacja nawet na glinie ,gdzie zawsze były problemy ze wschodami i górki były na pół łyse .Wkleję fotkę wieczorem pszenicy i pszenżyta ,to sami ocenicie .Jedynie komputer świruje i ścieżki ,co chwilę przerzuca .Potrafi tak zrobić i ze 3 razy w czasie jednego przejazdu .wysiew bardzo dokładny zgadza się wszystko ,co do kilograma .Regulacja głębokości siewu też dosyć prosta jedynie na piachu potrafi trochę tonąć ,ale to na podnośniku lekko podniosę i jest oki .Waga agregatu z nasionami pełna skrzynia to ok 2,5 tony .Talerze i wał packera dają sporą wagę .

    Znajomy też miał problem z tymi ścieżkami i doczytał w instrukcji że jest jakieś opóźnienie czasowe i jak koło ostrogowe tylko podskoczy to nie zmienia ścieżki a jak podniesie do góry to zmienia.

     

  5. Kverneland Ikarus

          16

    A więc tak Ikarus pojemność 3800 litrów, belka 24 metry, zbiornik dodatkowy 400 litrów, zbiornik do mycia rąk, 9 sekcji, sterowanie sekcjami przez GPS tzn dookoła pola ręcznie włączanie resztę komputer. cena 162 netto. Rozsiewacz poj 2800l z nadstawami (nie ma zdj ale dojadą)podstawowa poj 1500l komp tellus, antena, prowadzenie równoległe, waga,itp (generalnie wszystko robi komp tzn włącza wyłącz wysiew trzeba tylko objechać pole,)cena 67 netto. Czemu KV? bo czerwony. Ogólnie ,serwis, i współpraca z dilerem, mam jeszcze kv u drill, i chodzi na jednym kompie z rozsiewaczem, w sumie opryskiwacz też by mógł ale pracuje z innym ciągnikiem więc z komputerami nie będę biegał.  


  6. Bardzo podoba mi się ten ciągnik, ale mam pytanie do użytkowników, czy wygodnie operuje się dźwignią od hydrauliki zewnętrznej, mam przy innym ciągniku tura którym steruje się właśnie tą dźwignią i nie mam pojęcia czy realne jest przełożenie ładowacza ze starego jd do nowego ursusa.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj