sameSILVER130

Members
  • Ilość treści

    254
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez sameSILVER130


  1. Witam. Mam pytanie co do sposobu odprowadzenia gnojowicy z hali udojowej.

    http://img19.imagesh...19/946/o889.jpg

    Hala udojowa znajduje się na zewnątrz obory. Obora jest na płytką ściółkę, na poczekalni przewidziano podłogę szczelinową. Jaki jest Waszym zdaniem lepszy sposób odprowadzania gnojowicy, czy:

    a ) zrobić kanały cyrkulacyjne pod poczekalnią i tam składować gnojowicę

    b )pod rusztami na środku poczekalni poprowadzić kanał podłużny do którego będzie spływała gnojowica. Nad kanałem podłużnym będą znajdowały się progi, części stałe odchodów będą spływały do kanału podłużnego po poduszce wodnej. W kanale podłużnym odchody również będą się przemieszczać na poduszce wodnej do kanału zbiorczego- punkt A. W kanale zbiorczym będą odprowadzane razem gnojówka i gnojowica do zbiornika znajdującego się na zewnątrz.

    c ) pod rusztami na środku poczekalni poprowadzić 4 kanały podłużne zakończone progiem, kanał poprzeczny będzie odprowadzał ścieki do kanału zbiorczego-punkt A. Gnojówka i gnojowica będą się mieszały.

     

    Rozwiązanie c ) wydaje mi się być najbardziej odpowiednie. Jednak może być problem ze spływem gnojowicy z kanałów znajdujących się za halą udojową. Zapewne od czasu do czasu trzeba będzie przemyć je wodą.

    Czy macie może jeszcze inne pomysły. Za odpowiedzi z góry dziękuję :)


  2. U mnie ostatnio też była wykonywana korekcja racic. U paru krów wyszło że są one zarażone jakimiś bakteriami beztlenowymi. Nie pamiętam dokładnie nazwy, choroba ta się nazywa zamachcica czy jakoś podobnie. Objawia się tym że część kopyta nad racicą jest miękka, krowa nie da rade stać pełnym ciężarem na całym kopycie. Czy ktoś z was miał taki przypadek, wiecie jakie można stosować leki, zastrzyki ? Pytam się bo niespełna 2 tygodnie po korekcji u jednej sztuki zarażonej tymi bakteriami nastąpiła poprawa na jednym kopycie, lecz na drugim wystąpiło pogorszenie, wystąpiła opuchlizna, podejrzewam że spowodowana również tymi bakteriami.


  3. Sąsiaf kupił 6400 z turem jakieś 5 lat temu, na liczniku miał 6000h podobno, i z tego co obserwuję to co rok ma jakąś poważniejszą awarię, głównie silnika- uszczelkę wysadza pod głowicą. Kupując starszy ciągnik trzeba być przygotowanym na różne rzeczy. Jendak mimo to nie przekreślałbym jd-ra , sporo ich jeździ w okolicy (chodzi mi o używane).


  4. W jaki sposób wyliczacie ile % została przekroczona póla na dane województwo? Pare stron wcześniej był post na jaką łączną ilość pieniędzy złożyło dane województwo, a na początku tematu(chyba 3 strona) ilość wniosków przypadająca na dane województwo przy max zwrocie. Na przykładzie podlasia: mamy wstępnie określone 575 wniosków, więc 575*600000=345000000. A rolnicy w sumie złożyli wnioski na sumę 3494585030663,34zl. Czyli dzieląc 3494585030663,34 przez 345000000 powinno nam wyjść ile % została wykorzystana póla na dane województwo przy uwzględnieniu że każdy bieże na maxa ( w tym przypadku podlaskie), ale wynik wychodzi nie za bardzo realny. W którym miejscu sie pomyliłem?


  5. Ja sie zastanawiam nad welger 245-17noży a class rollant 250. Cenowo wychodzi podobnie. Chociaż podobno class ciężejszy jest na ciągnik. Ojciec się upiera że jak weźmie welgera to myśli że w słomie bez noży to zetor6340 będzie chodził, ale mi się za bardzo nie chce wierzyć, bo sama waga 3t też robi swoje i te 18 walcow. W clasie jest MPS więc podejżewam że po rollancie bele mogą być troszke cięższe. Narazie by by chodził w niej same130km ale za rok może coś mniejszego około 100 km. Jakimi ciągnikami robicie tymi prasami? Z góry dzięki :rolleyes:


  6. Hej a jak to jest z używanymi maszynami. Teraz na początku stycznia składamy kompletny wniosek z ofertami. Czyli powinien on zawierajć m.in ofertę jak w moim przypadku używanego sprzętu od konkretnego sprzedawcy, tak? Jeśli mój wniosek zostałby pozytywnie rozpatrzony to jednak nie koniecznie muszę być zobowiązany kupić tą maszynę u określonego sprzedawcy ? Mogę kupić u innego, byle w przypadku gdy jest to ciągnik , to musi mieć on zbliżoną moc ( jak było 100km to ma być tyle samo)?

    Jeszcze jedno pytanie: jak to jest z ładowarkami gdy składałem np 7m to muszę brać koniecznie 7m, czy kryterium dotyczy tylko mocy??

    I jeszcze jedno: gdy cena maszyny była we wnisku np 200 tys to brany przeze mnie sprzęt nie może być droższy? Jeśli może być tańszy to jest może określony jakiś próg wahania ceny o ile % może być cena mniejsza od wyjściowej ?


  7. Bierz ten, który będzie w lepszym stanie. Myślę, że z tych marek co podałem będziesz zadowolony, obojętnie na który się zdecydujesz.

    akurat jeśli chodzi o stan to wszystkie będą w dobrym ;) Ale jakbym brał kreverlandy na resorze to pewnie od razu będę musiał dorzucić pare piór tak jak teraz w polskich,Kuhn i kreverland cenowo stoją podobnie? czy jednak kreverland jest droższy? Chodzi mi o nsh i em-y


  8. Myślę że V&N też fajny pług za małą kase ^^

    Warto też pomyśleć nad GB,Poettinger,Kver i Overum tylko to już droższe :lol:

    Masz zamiar doczepić do niego jakiś packomat,jaka ma być jego szer. robocza?

    nic nie będę doczepiać ;] ibisem w 3-kach było na 48cm , w 4-kach na 36 bodajże. Także myślę że będzie to szerokość w granicach 160cm. Kreverland eg raczej też odpada bo waga chyba też koło 1,5t


  9. Hej przymierzam sie do zmiany pługa. Miałby to być pług na zabezpieczeniach resor lub hydrauliczne raczej 4-ki, cena do 65k, ziemie bardzo zmienne-od gliny po kamieniste. Teraz mam 4 ibisa na resorze ale nie jestem z nich zadowolony, na niektórych kawałkach musiałem 4-ty korpus odkręcać bo były problemy. Troszke przeglądając oferty zatrzymałem się na kuhn nsh, tylko że jego masa też nie jest mała 1300 kg w porównaniu do polskich 1500 kg. W polskich bez dociążania przodu trzeba przyznać żę buja troche traktorem-same 130 km. Zabezpieczenia hydrauliczne są z regóły cięższe od resorowych? Czekam na propozycje ;]


  10. Otóż przymierzam się do zakupu wycinaka, cena ok. 5 tys. . Interesuje mnie model trioliet mullos zk 145. Wycinak ma pracować przy zetorze 6340. Przeglądając trochę internet natknąłem się na model triolet 170. Czym ten model rożni się od 145 czymś oprócz szerokości, czy jest dużo cięższy??

    Mieliście styczność z tymi wycinakami? A może macie jeszcze inne propozycje? Wycinak ma być z windą.


  11. To poczekaj i zapisz się od razu na B i T .Zapłacisz raz za zaświadczenie lekarskie,będziesz miał testy razem na B i T .Urwiesz troche kasy bo jak się zapisujesz na kurs to zpłacisz minimum 2-2,5 tysiaka.Możesz się targować. ^^

    zawsze można B+E ;]-daje więcej uprawnień


  12. Jeżeli chodzi o zgarniacz hydrauliczny to już go miałem-pojechał na złom-poprostu łyżka tłocząca sie połamała i siłownik poszedł bokiem... Teraz mam linowy wyciąg. Jeżeli chodzi o ruszta to by było najprościej,tylko że właśnie przeraża mnie odór jaki idzie od sąsiada obory-na rusztach. U mnie nie ma problemu ze słomą, także bym raczej zostawał przy oborniku. A jak wygląda sprawa turem? Bo jeśli miałby być właśnie tur, to raczej by odpadałlo zrobienie kanału- szerokość pewnie około3m-zetor z turem w każdym bądź razie przejedzie. A jak by wyglądała sprawa stanowisk w przypadku wypychania turem?? Bo chyba są takie typy stanowisk, w których elementy konstrukcji nie wystają w stronę kanału. Widziałem u sąsiada zatrzaskowe, ale to chyba inna bajka, bo u niego jałówki chodziły głównie luzem- tylko do zadawania paszy je zamykał. Chociaż chyba w tych stanowiskach jest możliwość otworzenia ew. zamknięcia zatrzasku dla pojedyńczej sztuki, poprawcie mnie jeśli się mylę

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj