NhBartek

Members
  • Ilość treści

    315
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez NhBartek


  1. Z tym zabieraniem gwarancji za brudny filtr powietrza to też jest niezła śćiema. Układ dolotowy jest wyposażony w czujnik i kontrolkę w desce rozdzielczej. Na zdrowy rozum jeżeli kontrolka nie wskazuje nadmiernego zanieczyszczenia filtra to serwis nie ma żadnych podstaw żeby gwarancję zabierać. Proste. 


  2. Ja zmieniałem zawsze dolny filtr bez spuszczania oleju. Max litr wylał sie zawsze do miski. Nowy filtr ma plastikowe zaślepki. Przy ich cwanym wykorzystaniu łatwo podmienisz filtry i mało co się wyleje. Najlepiej wymieniać ten filtr na zimno wtedy olej gęstszy i tak nie leci.


  3. Ten udzwig w ursusie to jest czysta teoria bo te podnosniki wysiadają nawet przy siewnikach do nawozów to jest poroniona konstrukcja a jak nie ma siłowników wspomagających to już całkiem. To się nadaje do kosiarki albo jakiegos kultywatora lekkiego a zapnij mu atlasa 4 skiby i po zawodach podniesie do góry zatnie się i kombinuj potem. W Baranowie w kombinacie dwa lata to przerabiałem na ursusie 1224.


  4. I to jest bardzo dobre pytanie bo jak wytłumaczyć to że w jednym egzemplarzu sprzęgło mimo braku smarowania tulei daje się wcisnąć ręką i chodzi 500 mth na jednej lince a w drugim nawet smarowana tuleja nie pomaga. Najlepsze rozwiązanie to by była pompka i wysprzeglik hydrauliczny moim zdaniem.


  5. @Ursusc385 skoro twierdzisz ze FT to takie dziadostwo, serwis do niczego się nie nadaje to mógłbyś racjonalnie wytłumaczyć dlaczego kupiłeś drugiego po takich problemach z tym pierwszym?


  6. Co innego jak łożysko jest zanurzone w oleju a co innego jak tylko jest smarowane rozbryzgowo. Pozatym nie raz miałem okazje wymieniać te łożyska i czasem się zdarzało ze oryginalnie były zamontowane łożyska ''MADE IN POLAND'' . W ogóle nie ma potrzeby kupować tych łożysk w farmtracu za jakieś chyba dwie stówki o ile dobrze pamiętam bo to są typowe łożyska dostepne w każdym grene czy agromie po jakieś 30 zł. 


  7. Tam jest oring ale wcale nie jest tak łatwo tego odkrecic... Są 2 wyjscia albo odkrecic pompe i odsunac ja do tyłu albo odkrecic zaworek przy pompie wtryskowej ktory uniemozliwia dojscie do jednej ze srób imbusowych w głowce tego przewodu.


  8. Jeżeli tuleja sprzęgła cięzko chodzi to nie ma co juz kombinowac. Bez rozpołowienia nic nie wskórasz niestety.

     

    Wrzuce zdjęcie jak zakładałem z kolegą smarowanie tulei sprzęgła w 690 jeżeli uda mi się je odnalezc na kompie.


  9. dobry serwis to podstawa ,nawet ważniejsze od marki ciagnika,żeby trzeba było bawic sie w protokoły płacac taka kase to juz przesada

     

    Kiedyś jak woziłem maszyny rolnicze pojechałem do rolnika po John Deer'a takiego sporo ponad 200 KM zeby zabrac go do serwisu bo skrzynia padła a było to jakos w kwietniu. Załadowałem ten traktor , daje gościowi protokół do podpisania a on do mnie:

    -Panie co pan mi tutaj dajesz , mi jest traktor potrzebny a nie jakieś papiery :)


  10. Przed wypuszczeniem oleju ze skrzyni unieś ładowacz na maksa do góry , chwytak lub łyzke takze. jak zgasisz silnik opusc najpierw do polowy chwytak nastepnie opusc ladowacz do samej ziemi w ten sposób prawie caly olej z ładowacza wróci do skrzyni i bedziesz mógł go wypuscic. fakt faktem w ładowaczu zostanie moze ze 2 litry oleju moze ale to juz nie robi wiekszej roznicy mozna smialo zalewac nowy:)


  11. A fabryczny nie będzie najlepszy,cały pic w ładowaczach jest wzmocnienie dolnej części środka ciągnika ,żeby uniknąć pęknięcia ciągnika. Zdjęcie zapożyczone z podobnego typu cięgnika jak FT 675 DT

    Załączone miniaturkipost-2041-0-35783400-1358986972_thumb.jpg

    • post-2041-0-37112800-1358986691_thumb.jpg

     

    widziałem identyczny przypadek. Co ciekawe 675 był bez ładowacza.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj