Skocz do zawartości

ŻakowskiSławomir

Members
  • Postów

    3043
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ŻakowskiSławomir

  1. Tak jak wspomniałem 90% instalacji nowe, więc od wymiany stacyjki zacząłem
  2. Potas wysoko prawie wszędzie, gorzej z potasem?😂 Ceny myślę że nie najgorsze, raczej wieloskładnik magicznie nie stanieje, a napewno nie na tyle żeby ryzykować.
  3. jaki wieloskładnik i w jakiej cenie?
  4. kolego nie musisz mi tłumaczyć bo w c330m mam świeżo zamontowany alternator, jestem bardzo zadowolony, mocowanie wszystko pasowało, za alternator płaciłem coś w okolicach 350 zł więc śmieszne pieniądze. c330 z oryginalną prądnicą więc nic pomieszane nie jest , mam też c330m w której zakładałem alternator zamiast prądnicy więc temat mi znajomy. Problem jest nie tyle z prądnicą co z instalacją jako całość, sam alternator można zamontować, ale ciągnik jak jest odpalony to pracuje 9h bez przerwy, a później stoi 1,5 mies. Więc póki co będzie na prądnicy, do czasu aż nie dojdę do ładu z instalacją
  5. jak mf 255 zachowuje się przy pełnej 600? Przy 800 dałby radę? chociaż u ciebie będzie bardziej stabilny bo tur jest z przodu
  6. Czytając tutaj posty to są ludzie którzy jeszcze nie zaopatrują się w azot? Czy już każdy kupił chociaż coś?😂
  7. prądnica została stara i to nie z nią jest problem. nie warto mi tego przerabiać bo ciągnik docelowo pracuje tylko przy turze, nie pracuje w nocy więc nie ma gdzie wyładować tych akumulatorów. Nie upieram się przy prądnicy, jak dojde to ładu z tą instalacją to zawsze można wstawić alternator, wtedy przy instalacji nie ma już dużych zmian.
  8. Wielkopolskie to kipi od towaru. Dosłownie i w przenośni, cielaki na zapisy, część ludzi co miała likwidować wróciła do hodowli. Przywożą nawet jakieś zdechlaki z mazur co to kipnie za 3 dni, ale ważne że jest towar. Są nawet tacy odważni co prosto ze świń weszli w bydło. Obstawiam że na ziarno kukurydzy to nic nie będę zbierał bo jak idzie dostać od 6-7,5 tyś za ha kukurydzy na kiszonkę to nie ma co się oglądać. Tutaj ziemia po 3,5 tyś to nic dziwnego, Mówię o PJA,PKR , PWR
  9. spokojnie, kombajn szybko weryfikuje, rzepaki też zapowiadały się bardzo dobrze i co? 2 tygodnie wystarczyły żeby część wyglądała tragicznie, a część poszła do likwidacji. Mało to zbóż wygląda a nie sypie? A nawet jakby sypało to uśmiech po wyjeździe z pola zniknie na skupie po zobaczeniu cennika.
  10. Ja nie mam na tyle bydła żeby od tego zależało to czy będę jadł chleb suchy czy nie, ale jak widzę ceny cieląt mniejszych lub większych to łapie się za głowę. Sytuacja zmienia się tak szybko[ nie wspomnę o tych wszystkich chorobach itp.] że nie wiadomo co będzie po żniwach, a gdzie za 20-25 miesięcy jak ten byk czy jałówka urośnie. Podziwiam tych ludzi - albo są odważni albo głupi.
  11. podciągnij chociaż do tych 100 kg N. Wiem że po strączkach ale obornika zero, więc bilans ogólny szałowy też nie wyjdzie- jeszcze pytanie co w glebie.Większość tutaj ci napisze że to i tak za mało bo obserwując wpisy to nawożenie tutaj to 120-170 kg N/ha. Najważniejsza sprawa to obserwacja, jak będziesz miał wodę to możesz i 150kg N sypać, a może przyjść taka susza że nie dasz nawet 2 dawki bo się nie rozpuści-w kryzysowej sytuacji jeszcze narobisz szkodę.
  12. a za te 2-3 lata jak przyjdzie do sprzedaży i przyjdzie mocny dołek[ miejmy nadzieję że nie] to sprzeda byka za niewiele więcej jak kupił odsadka. Nie ma co się czarować, wiecznie po 17 zł [ na żywą[ byki nie będą. Pomijając fakt że ludzie nawstawiali towaru, chyba że tylko ja to zaobserwowałem.
  13. jaki tam masz zawór, ciągle jest 12 bar tzn jak tylko włączysz oprysk to zwiększa się na te 12? nie reaguje na jakiekolwiek kręcenie zaworem? Wiecej informacji potrzeba
  14. Witam, tak jak w temacie poszukuję osoby która zna bardzo dokładnie instalację w ursusie c330- na prądnicy a nie alternatorze. Próba reanimacji starej na nic się zdała, niestety po wymianie w 90% nie można dojść do ładu z nową, Dzieją się cuda od problemów z odpalaniem- napięciem na obu przewodach, po całkowity brak prądu itp itd. Zaznaczam że wszystkie dotychczasowe opcje już sprawdziłem, schemat przejrzany x razy. Więc proszę o kontakt osoby która ma wiedzę i jest w stanie mi pomóc na podstawie zdjęć, Proszę o wiadomość, odezwę się na priv :]
  15. Kwestia odmiany i pogody, ale jak postoi zdecydowanie za długo to zaczną spadać U mnie miało iść pszenżyto na pasze a jęczmień cały na sprzedaż, ale jak nie będzie 700 w żniwa to biorę całość na pasze. Tak jak mówisz, zwierzęta przerobią
  16. Tyle to ja wiem 😉 chodzi mi o koszty poniesione na uprawę i to jaka cenę można dostać po przechowaniu
  17. Za 600 zł przy tych kosztach produkcji to trzeba się rozglądać za jakimś magazynem, 3 miesiące temu szło dostać bez problemu 840 brutto
  18. No przecież pisze przed cenami 🤦
  19. Można pv? miałbym kilka pytań
  20. po takiej ilości przepuszczonej przez opryskiwacz wydaje mi się że powinno być już ok, jak byś przepłukał raz i to słabo to rozumiem ale myślę że przy takim przepuszczeniu cieczy nie powinno być problemów Wjeżdżacie już z miedzią na chwościka? buraki zakryły rzędy, ale dosyć mocno oberwały ostatnią pogodą. Myślę żeby za jakieś 4-5 dni[ jak będzie możliwość wjazdu] zastosować miedź+ molibden+basfoliar+coś na robala
  21. A po jakim czasie było widać pierwsze efekty oprysku? Dzięki za odpowiedź
  22. Wie ktoś może czy skuteczność zabiegu nie zmniejszy się jeżeli wystąpił ulewny deszcz (35l) 10-12 h po zabiegu? Pryskane było tezosar box+rimmel
  23. Nie wiem bo nie jestem producentem. Ja stosuję, robię badania gleby i działa, więc czego mam oczekiwać więcej? Cena towaru zależy od jakości. Za 230 złoty też kupisz, tylko że 60% towaru to będzie pył 😉 więc nie każde wapno sypkie idzie poddać granulacji.
  24. 260-450 w zależności jakie wapno. Przy cenię sypkiego 180-230 za tonę wychodzi mi zawsze plus minus 100 zł różnicy. Ja sypkiego też się trochę w życiu nasialem. I na ile lat to masz? Czyli nie rosło nic na polu i w pierwszym roku kukurydza dała 10? Dobrze rozumiem? Zwiększ dawki leków, albo całkowicie je zmień
  25. Ale nie wychodzi drogo, u mnie różnica jest śmieszna. Jeżeli kupujesz po 70 zł tone sypkiego to jeszcze. Ale u mnie kwota za sypkie to razy dwa albo 2,5. Za granulowane płace nie wiele więcej. trzeba umieć szukać, a jeszcze jak dolicze transport z kopalni to nie wiem czy mnie granula taniej nie wyjdzie 😂 ale jak mówiłem, kwestia preferencji i lokalizacji. Co do dzierżawy to brać takie działki to wogole ryzyko, no chyba że cena naprawdę atrakcyjna.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v