armi95

Members
  • Ilość treści

    261
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez armi95


  1. To teraz z innej beczki, jaki jest powód niemożności wyłączenia WOM-u w 4514? Sprzęgło jest ok, po naciśnięciu sprzęgła WOM staje ale dalej nie da się go wyłączyć. Dzwignia nie da się przestawić nawet gdy silnik jest zgaszony. Ktoś zna ten problem?

     


  2. Ok sprawdzę

     

    Sprawdziłem i tam jest wszystko OK. Wszystkie chodzą i nie popękały. Czy możliwe jest że to pompa wtryskowa padła? Trudno było go odpalić po zimie jak nigdy.


  3. Witam mam problem z bizonem Z058 który po pierwszym odpaleniu po zimie zaczął bardzo dymić na czarno co mu się nigdy nie zdarzało. Regulowałem zapłon tymi dwoma śrubkami lecz nadal dymi tyle że na biało lub szaro lub czarno. Do tego słychać klekot pod pokrywą zaworów gdy dymi na czarno. Nigdy nie puszcza niebieskiego dymu co mnie dziwi. Silnik nie bierze oleju i jest w dobrej kondycji. Jak dokładnie wyregulować ustawienie zapłonu? Czy to może być wina źle ustawionych zaworów?


  4. Jak dla mnie to po pierwsze przebieg 660 mtg dla 8 letniego ciągnika jest nierealny. Nie znam budowy tego sprzęgła ale Pronar to nie jest cud techniki i pewnie musisz tarczę popuścić na śrubach jeśli jest jeszcze gwint. Po ośmiu latach eksploatacji to możliwe że sprzęgło jest do roboty zakładając normalny przebieg.


  5. Witam,

    ja skończyłem TRiL na UR w Krakowie, specjalność Techniki Komputerowe w Gospodarce Żywnościowej, był jeszcze do wyboru Inżynieria i Logistyka Obszarów Wiejskich i Inżynieria czegoś tam, teraz zrobili specjalności " Technika i energetyka" i "Techniki informatyczne w gospodarce żywnościowe" więc jak widać z rolnictwem nie ma to dużo wspólnego.

     

    Ja miałem głownie przedmioty inżynierskie, takie jak Mechanika i wytrzymałość materiałów, materiałoznastwo, matma, fiza, technika cieplna, podstawy projektowania, różne analizy komp, rolnicywo prezycyjne, maszyny rolnicze, mechanika maszyn itp. z racji specjalności sporo przedmiotów informatycznych jak programowanie, grafika komp, i dotyczących przetwórstwa żywnośći np.wybrane technologie w przetwóstwie spożywczym, maszynoznastwo przemysłu rolno- spożyw, były też przedmioty rolnicze, podstawy prod zwierzęcej, podst prod roślinnej i pare innych któych nazw nie pamiętam- ale to podstawy.

     

    Cóż mogę powiedzieć.... na mojej specjalności zaczynało ponad 80 osób - 4 grupy po 20, skończyło ok 25 ( nie pamiętam dokładnie). sporo osób odpadło właśnie na przedmiotach ścisłych- pierwszy sprzesiew był na matmie- 3 semestry jak dobrze pamiętam i po każdym ktoś odpadał, wytrzymałość materiałów też przesiała ekipę, technika cieplna itp, ale jak się przeszło przez te przedmioty które " odsiewaly" to z resztą był luz... Z osób które skończyły chyba każdy ma pracę ( inna sprawa że tylko parę osób chciało mieć coś wspólnego z ronictwem po studiach) i tak: ze 3-4 osoby zostały na doktoracie, 1 kumpel został programistą w jakieść dobrej firmie w krk i kokosy zbija, pare osób dostao roboty w instytucjach państwowych ( urzędy gminy itp) pare osob swoje firmy założyło (nie związane z rolnictwem). Mi osobiście TRiL otworzyła drzwi do dalszej "kariery" :) zrobiłem uprawnienia na doradcę rolnego (uczelnia zorganizowała szkolenie i egzamin za free), potem na inspektora gosp ekologicznych, teraz będę robił uprawnienia rolnośrodowiskoe, pracę mam spoko ( taka jak chciałem- nienormowalny czas pracy, kasa dobra i robię to co lubię :) Rolnikem nie zostałem bo za mało ha (ok 5 w tym 2,5 porzeczki czarnej) ale to bardziej tacie pomagam bo każdy pracuje w domu i to jest "dodatkowe źródło dochodu".

     

    Prawda jest taka, jeżeli ktoś prowadzi gospodarstwo to TRiL nic mu nie pomoże, jeżeli ktoś będzie chciał pracować w instytucjach związanych z rolnictwem to kierunek raczej dobry, można sporo podstaw się nauczyć i odnaleźć w wielu dziedzinach. Jeżeli ktoś chce coś więcej osiągnąć to po studiach dopiero zaczyna się nauka i zdobywanie uprawnień (ale to chyba po każdych studiach tak jest... po prawie aplikacje, po medycynie specjalizacje, po budownictwie uprawnienia budowlane itp ).

     

    Reasumując ja nie żałuję że wybrałem TRiL :)

    Rozumiem, że uprawnienia na np. jakiegoś inspektora można zdobyć dopiero po magisterce czy da się wcześniej to zrobić?


  6. Witam. Podczas pracy z prasą rolującą ursus ładnie podnosi klapę, ale bardzo powoli ją opuszcza. Podejrzewam że to może byc wina rozdzielacza (nawet pozalewał się olejem jak nigdy). Wie ktoś na forum gdzie znajduje się ten zawór(jeśli to jego wina) i jak rozwiązac ten problem?


  7. Ja będę kosić za jakieś 1,5 miesiąca. Około 2 ha. A będą przy niej pracować Mengele Mamut (wypożyczony) oraz 3x Ursus C-360, 2x Ursus C-360 3P, Ursus 4514 i Zetor 7745. A do nich rozrzutniki.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj