lukasz150

Members
  • Ilość treści

    366
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez lukasz150


  1. Jednak wybór padł na mieszadło elekrtyczne ; p Dzięki koledzy za pomoc i rady.

    Pojemność zbiornika będzie to 750m3. Mieszadło będzie całkowicie zatopione.

    Ciężko było się zdecydować jakie mieszadło wybrać. Plusami mieszadła ciągnikowego jest za pewne cena, zaś minusem duże zapotrzebowanie mocy ( chyba że się miesza codziennie to wtedy moc ciągnika nie musi być duża ), konieczność podczepiania ciągnika pod mieszadło, zużycie ciągnika . Za plusem mieszadła elektrycznego jest na pewno niezależność ( ja osobiście wybrałem ze sterownikiem, że będzie samo się załączać co określony czas ) i to ułatwi pracę, nie traci się czasu, zaś wadą jest jego cena.

     

    Temat można zamknąć.


  2. Już teraz nie wiem czy Lenga będzie u mnie budować ... ; p Przy pierwszym spotkaniu obora została wyceniona o 190 tyś netto mniej niż cena przed robieniem projektu. Nie wiem po co firma ma najpierw zachęcać najlepszą ofertą a później okazuje się najdroższa ; p Już KSB zaoferowało o 30 tyś mniej :D A Szczuka mniej o 80 tyś netto. Więc nie ma sensu przepłacać ; p


  3. My będziemy stawiam też oborę wolnostanowiskową na 50szt dojnych + młodzież. A jak zapełnię tą oborę to młodzież przeniosę do starej obory a tu wejdzie 70szt dojnych. Nie stawiam na więcej ponieważ będzie problem z paszą.

     

    Będzie to obora na rusztach. Zgadzam się z kolegami wyżej że źle wpływa na racice itd, ale za to jest mniej pracy. Ale jeszcze ważna kwestia że na rusztach obroa kosztuje o wiele więcej niż np. płytka.

     

    Koszt takiej inwestycji zależy od wielu rzeczy np. tak jak już pisali : rodzaju ścian, jaka hala udojowa, FIRMY hahaha na prawdę musisz kilka po sprawdzać bo różnica może wynieść nawet ok. 200 000 zł, w moim wypadku, rodzaj materaców, agrafek itd itd

     

    Jak masz jakieś pytania jeszcze pisz na pw. :)


  4. Witam. Koledzy jakim biegiem orzecie? Ja ma pług 4x35 i tak się zastanawiam jakim biegiem najlepiej by się orało tak aby ciągnik miał w miarę lekko i pola ubywało?

     

    Jeżeli chodzi o bieg to zależy od wielu rzeczy m.in. jak głęboka orka, jaka klasa ziemi, piaski czy glina.

    Ja orzę przeważnie 3M ( pługi Kverland 4x35 ) ale jak słabsza ziemia to daję rade na 1H ( tylko jest jemu trochę ciężko ;/ ) A jak glina i mokry rok to i 2M trzeba pod górką włączyć ;p


  5. Oj coś mi się wydaje że rację tutaj ma kris14. Farmtrac już od kilku lat montuje silniki Perkinsa w wszystkich modelach i nie było nic słychać że są złe itp.

    Nawet w Tych nowych modelach 7100DT (98KM) i 7110DT (110KM) mają być silniki perkinsa. Tylko coś strasznie długo trwa wprowadzenie tych modeli do sprzedaży ; /


  6. Witam. Planuję budowę obory. I mam taką prośbę czy znacie jakieś firmy budowlane ? '

    Mieszkam na podlasiu. W tym roku chcemy załatwić wszystkie formalności i na wiosnę przyszłęgo roku ruszyć z budową :) Znam 3 firmy.

    1. Szczuka

    2. Kris-stal

    3. Firma niedaleko mnie ( niepamiętam nazwy )

     

    W tym tygodniu przyjadą przedstawiciele tych firm przedstawić ofertę.

     

    Znacie jeszcze jakieś firmy ? Jeśli tak to proszę o dane.

     

    Ile może kosztować budowa obory wolnostanowiskowej, na rusztach, 50 szt. + młodzież?

     

    Z góry dzięki za odpowiedź.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj