Krzysiek330

Members
 • Ilość treści

  55
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

8 Neutral

O Krzysiek330

 • Ranga
  Użytkownik
 • Urodziny 06/08/2001

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Wkońcu doczekała się moja trzydziecha, tak jak i ja ładowacza czołowego. Nareszcie będzie wygoda, ponieważ nie będę musiał najmować sąsiada do załadunku obornika. Pozdrawiam 😃
 2. Krzysiek330

  Bizon Z056

  Historia z życia wzięta :D. Nadal się poznaje gdzie i kogo Bizon młóci bo jeszcze nie wymarły 😁 Nadal się takie rozpoznaje. Jako ciekawostkę powiem, że ten Bizon był prawie że bezawaryjny. Miał małe usterki ale były naprawiane na bieżąco :)
 3. Krzysiek330

  Bizon Z056

  Szukaj dobrze to napewno znajdziesz 😁
 4. Krzysiek330

  Bizon Z056

  I to się szanuje mój drogi. Ważne że masz swój sprzęt i nikogo się nie prosisz. Kiedy chcesz to jedziesz i kosisz :)
 5. Krzysiek330

  Bizon Z056

  Mi się wydaje że od kurzu. Wdychasz go od 8 do 12h dziennie przez kilkadziesiąt dni. Może on podrażnia drogi oddechowe. Nie jestem tego pewien, tylko taka jest według mnie teoria :)
 6. Krzysiek330

  Bizon Z056

  Z tym , że ja już nie chciałbym wracać ani do kombajnu bez kabiny ani tym bardziej do vistuli😜 Mój tata jak pracował całe dnie na tym kombajnie właśnie to dobrze było do 3 dni pojeździć. Później plucie krwią i innego tego typu schorzenia. U jednego gospodarza kosił łubin który kwitnął... mówił że się nie nadaje do koszenia jeszcze ale gospodarz się uparł i kosił. Kombajn się zapchał, tato poszedł odepchnąć młocarnie. Wieszał się na drążku i tak nabawił się przepukliny w pachwinie. 3 dni w szpitalu i po tygodniu powrócił do koszenia :D. Nawet jak ja koszę to odczuwam trochę ten kurz ale ja to po prostu no lubię. Wiem jakie mogą być powikłania związane z płucami. Zdaje sobie z tego sprawę ;)
 7. Krzysiek330

  Bizon Z056

  To tak samo jak ja tylko że ja na Bizonku 😃 Bardzo dobrze znam ten temat 😂😂
 8. Krzysiek330

  Bizon Z056

  Oj tak. Z tym się zgodzę w 100 % Właśnie na to czekam Zbieram zbieram. Kawał historii jak i kawał maszyny Po prostu pomogłem obecnemu właścicielowi z tego względu że zmarł mu Tato, który był kombajnistą tego Bizona. Ja trochę pokosiłem. Jego trochę podszkoliłem co i jak 😃
 9. Jak się sprawuje tur? Dobrze wykonany? Pytam dlatego że sam jestem przy zakupie tura i szukam opinii na ten temat :)
 10. Krzysiek330

  Bizon Z056

  1987-1988 rok W te wakacje. W ten okres żniw odnalazłem kombajn, którym pracował mój tato w pobliskim SKR-ze. Był to najbardziej zadbany oraz najlepszy kombajn z trzech :). W okresie żniw kombajn przez dłuższy czas stał u nas na gospodarstwie, z tego względu że ludzie którzy brali usługę mieszkali w promieniu 5km . Pamiętam jak jeździłem nim z Tatą. Dosięgałem wtedy do pierwszej poprzecznej barierki, naprawdę byłem brzdącem. Miałem wtedy z 5-6 lat . Kombajn jak i Tato przeżyli razem wiele smutnych oraz wspaniałych chwil. Pamiętam jak kończył się sezon żniw a tato odjeżdżał nim z podwórka... Płacz i lament gdzie moja "czerwona brułka".Tak to wtedy nazywałem. Kilka lat później SKR zaczął upadać, a co za tym idzie maszyny też zostawały sprzedawane. Wszystko zostało wyprzedane . Kombajny poszły w różne strony tak jak i maszyny. Dopiero rok temu dowiedziałem się od mechanika który pracował na SKR-ze gdzie zostały sprzedane kombajny. Potwierdził mi to nawet były kierownik SKR-u. Skontaktowałem się z obecnym posiadaczem kombajnu i okazało się że mieszka niespełna 20km ode mnie. Nic nie myśląc pojechałem do niego i okazalało się że to naprawdę TEN! Byłem przeszczęśliwy. W oczach łzy... po prostu coś nie do opisania. Wsiadłem, odpaliłem maszynę i od razu ciary na całym ciele. Po prostu bajka. Jestem kombajnistą już od 16 roku życia i bardzo dobrze znam ten kombajn. Jak widać Tato nauczył. Umówiłem się z obecnym właścicielem na żniwa i po prostu zasiadłem za sterami Bizona w żniwa. Dopiero wtedy poczułem to co mój Tato czuł na tym kombajnie Coś niesamowitego. Ktoś powie "kombajn jak kombajn, rupieć jakich mało" ale ja to odbieram inaczej. Jednym słowem na nim się wychowałem. To był mój najszczęśliwszy dzień w życiu. Kombajn na którym zaczęło się moje życie po prostu.. W niedalekim czasie będzie on na sprzedaż więc nie zostało mi nic jak tylko zbierać pieniądze i czekać z niecierpliwością na kupno tego Cuda ❤ Pozdrawiam!
 11. @pawlus224 nam w tamtym roku nawaliło jedno łożysko w prawym kole jak się nie mylę. Kopie od 80a do 1ha więc jest w małej eksploatacji.
 12. @pawlus224 jakiej instalacji pneumatycznej? Można jaśniej? Łożyska w piastach koła były wymieniane i wszystko przeszedło w tym sezonie bez awarii
 13. @mateuszc355 malowana byla i po remoncie. Prawie wszystko nowe. @farmtrac8244 już wykopane ziemniaki ale zdjęcie wstawiam z opóźnieniem bo nie było kiedy.
 14. Jak wam się podoba moja Anna? Czeka już na wykopki. Wszystko przejrzane i zostalo tylko kopać!
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj