rzezuch

Members
  • Ilość treści

    142
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez rzezuch


  1. Jak króliki nie są nauczone ziemniaków jeść, to należy je skarmiać z początku małymi ilościami z dodatkiem większej ilości dotychczasowej paszy, stopniowo co jakiś czas zwiększając. Przechodzenie z siana na zielonkę odbywa się podobnie, bo gdy od razu rzucisz zielone to biegunka murowana. Z kukurydzą nie należy przesadzać. Kiszonkę owszem, można dawać, lecz nie polecam, negatywnie to wpłynie na smak mięsa.


  2. Do 40tys z całego serca polecę Ci renaulta. Mam 103.14, w odśnieżaniu dróg powiatowych radzi sobie świetnie. Wszystko masz pod ręką, dobra widoczność, uciąg rewelacyjny przy pługu, oraz ma ogrzewanie, komfort w kabinie również jest całkiem w porządku. No i co najważniejsze jest bardzo ekonomiczny :)


  3. Masz rację, ja w swojej nie mam obciążników na kołach i w polu też sobie radzi :) Co do hamulców to tak jak mówisz, najpierw szczęki i cylinderki. Co do ręcznego to najpierw linkę, te taśmy są dość żywotne. Nie mam pojęcia czy da się coś zrobić z rozdzielaczem, ale używany raczej da się znaleźć jeszcze. Co do kolumny to nie wiem, choć gaz na cięgno jak w c360 jest chyba lepszym pomysłem niż linka, jednak musiałbyś spróbować zrobić tą dźwignię tak, by siedziała jak należy, choć może ktoś się wypowie jak to wygląda z oryginalnym rozwiązaniem na linkę, gdyż u wuja w c4011 to nie działało odkąd pamiętam, choć może nigdy nie próbował czegoś z tym zrobić.


  4. 1. Gdy pokazujesz wylosowane światła, to ciągnik nie musi być włączony (nie sprawdzasz wszystkich, tylko światła które wylosujesz+płyn ekploatacyjny).

    2. W niektórych wordach nie zwracają uwagi, ale uczyli mnie, że najpierw pneumatyka, potem elektryka.

    3. Po podłączeniu sprawdzasz pozycyjne, kierunkowskazy, awaryjne, stop, podświetlenie rejestracji jeśli jest, oraz trójkąt wyróżniający (nie mylić z ostrzegawczym).

    4. Nie. Przy podłączaniu musi być oczywiście zgaszony, kiedy sprawdzasz nie musisz go zapalać, nawet nie polecam, nie wiadomo jak egzaminator na to zareaguje, więc na zgaszonym.

    5. Podczas ruchu po placu lepiej włączaj światła, nawet do przyczepu, za brak świateł może usadzić.

    6. Na łuku możesz poprawiać dowolną ilość razy, jedynym ograniczeniem jest czas- 10 minut. Możesz również raz wyjść z ciągnika, by sprawdzić, czy masz dużo miejsca do cofnięcia (min. metr przed linią). Na parkowaniu skośnym i prostopadłym - masz możliwość jednej poprawki.

    7. Możesz jedynie zaciągnąć ręczny i wyjść, ale jednak lepiej zgasić. Jest też możliwość, że tak jak np. w Koninie będziesz miał tradycyjny zaczep i do bolca przyspawany pręt, żeby bez wychodzenia wsadzić go, wystawiając rękę przez tylną szybę. Wtedy ustaw wyżej i bolcem sobie obniżysz. Jeśli będzie hitch lub bez pręta, stań przy zaczepie i sprawdź na jakiej wysokości nogi, bądź reszty ciała masz środek i tak samo ustaw dyszel, stosowałem to na kursie i nigdy nie musiałem poprawiać :)


  5. Muzyka jak najbardziej. Jednak jak wiadomo, to co leci w stacjach radiowych to przeważnie oklepany chłam, którego nie da się słuchać, a jeżdżąc pół dnia, można oszaleć, gdy jedna piosenka powtarza się średnio co 40 minut, zależnie od stacji. Dlatego w ciągniku warto mieć radio na aux, karty sd lub usb. Bo kiedy ma się swoją muzykę, można cały dzień robić :)


  6. Ja bym polecał renaulta, jednak nie 95.14, a 103.14, praktycznie to samo, tylko 103 ma turbinkę i 93 KM ;) Prosty w budowie i niezawodny, w ciągu 6 lat użytkowania mieliśmy tylko jedną awarię, mianowicie pompa wtryskowa się zatarła bo sąsiad jak pożyczył to wlał opału... Pozatym dzielnie sobie radzi, no i nie jest długa, przez co też jest dość zwrotna. Są pogłoski że skrzynie się szybko sypią, ale to nie jest częsty problem, jedynie czasem można zakleszczyć, a wtedy jeśli szarpanie nie pomaga to trzeba zdejmować kabinę, lecz jeśli nie będziesz szarpał drążkiem jak łopatą, tylko z wyczuciem jak w aucie, to nie ma mowy, zeby coś się stało :D części łatwo dostać, spalanie bardzo przyjemne dla kieszeni :) Tylko instalacja hamulcowa przyczep jest hydrauliczna, można w tani sposób przerobić przyczepy, ale na upartego da się też sprężarkę włożyć, ale to są już spore koszta. Pozdrawiam ;)


  7. NIedługo mam egzamin, więc mam kilka pytań.

    1/ Czy zawsze trzeba sprawdzać przed egzaminatorem stan oleju i płynu chłodniczego czy jak dopiero będzie kazał, coś jeszcze trzeba sprawdzić. ?

    2. Kiedy zapalamy światła przed odpaleniem czy po, czy dopiero wtedy gdy podepniemy do niego przyczepe

    3. Ciągnik przy podpinaniu jak i sprawdzaniu świateł w przyczepie musi być zgaszony?

    4. Tylko na łuku nie używamy kierunkowskażu czy przy parkowaniu skośnym też ?

    5. Na placu muszą być zapalone światła ?

     

    1. Egzaminator wyjaśni co Ci wylosował, jeden płyn i jedno światło. Sprawdzasz wylosowane światło, jeśli chodzi o płyn, to nie musisz tego robić, wystarczy że pokażesz palcem gdzie znajduje się dany zbiornik i opowiesz jak sprawdzić jego stan. Pamiętaj, że po zaczepieniu przyczepy, musisz sprawdzić jej wszystkie światła, w ciągniku już wtedy nie patrzysz. No i pamiętaj o zawleczkach i klinach.

    2.Światła zapal zaraz po odpaleniu, gdy podjedziesz pod przyczepę i ją zaczepisz, gasisz światła i ciągnik. Drzwi muszą być zamknięte, gdy podłączasz! Najpierw elektryka, potem pneumatyka.

    3. tak, gdy podpinasz przewody i sprawdzasz światła, ciągnik ma być zgaszony. Zamykaj drzwi, lubią za to ud***ć.

    4. Tylko na łuku nie trzeba kierunków, pozatym zawsze używamy.

    5. Na placu muszą być światła, za ich brak możesz oblać.

    Hmmm, a czy nie jest tak, że skoro ma prawko T a złapią go w samochodzie, to dostaje niższy mandat za brak danej kategorii, a nie ogólnie uprawnień?


  8. Drużyny robocze i pracownicy mogą znajdować się w ilości max 5, NIE wolno im przebywać między przednią burtą a ładunkiem, powinni mieć miejsca siedzące, prędkość maksymalnie 20 km/h. Jeśli chodzi o kolejkę turystyczną, to muszą być miejsca siedzące, a prędkość ograniczona do 25 km/h :)


  9. najtrudniejszy wydaje mi sie cofanie po łuku, byłem juz na nauce jazdy i jakos na początek nie za bardzo mi to wychodzi ;p musze jeszcze troche potrenowac

     

    Jeśli delikatnie wprowadzisz ją w łuk i będziesz kontrolować odpowiednio by trzymała się w odpowiednim kącie to wyjdzie :) Wg. mnie parkowanie prostopadłe tyłem jest gorsze, bo nie masz linii. które naprowadzą Cię gdzie masz zacząć łamać przyczepę, tylko musisz sam wyczuć ;)


  10. Przeciwmgłowych nie trzeba ;) Zależy też czy nowy, czy atary typ. Jeśli stary (kwadratowa maska) to włączasz na stacyjce jak np w c330, c360 itd, jeśli nowy (zaokrąglona maska) to masz przełącznik oznaczony żaróweczką, raz przekręcisz to masz pozycyjne, drugi raz mijania. Drogowe w obu typach włączasz wajchą od kierunkowskazów (kierunki góra-dół, drogowe w lewo , pośrodku mijania, w prawo odbija z powrotem, tam "mruga" się długimi). W nowym typie stacyjkę masz z prawej strony, z boku kokpitu, blisko przedniej szyby. Pali się go z kluczyka, kręcąc do oporu, jak w samochodzie. W starym typie masz przycisk obok kolumny kierowniczej.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj