Kondzik

Problem z Apollo

Polecane posty

Kondzik    0

Witam. Mam mały problem z rozrzutnikiem apollo. Chodzi o to że gdy włączę napęd taśmy i podniosę w ciągniku obroty do około 1600 to dopływ oleju zostaje odcięty. Odcięcie następuje na regulatorze przepływu w rozrzutniku. Słyszałem ze może być tak że mam za duży wydatek oleju pompy w ciągniku i jest zawór który odcina dopływ. Spotkaliście się z taką sytuacją? Jak rozwiązać ten problem? Jest możliwość regulacji przepływu oleju w ciągniku(Kubota m7040)? Czy może zmiana ustawienia za regulatorze przepływu w rozrzutniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfel    5

Ja posiadam rozrzutnik Apollo 14 i nie mam żadnych problemów z napędem taśmy przy maksymalnym wydatku ciągnika czyli 73l/min. Jaki masz model Apollo? Kiedy kupiłeś Apollo? Ty w Kubocie masz chyba wydatek oleju hydraulicznego 61l/min więc to nie stanowi problemu. Na jaką masz ustawioną cyfrę na regulatorze przepływu oleju w rozrzutniku?


moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzik    0

Mam apollo 8. Nie ma znaczenia jaką mam cyfrę na regulatorze. Rozłącza przy tych samych obrotach. Przełączyłem taśmę na inny rozdzielacz i rozłącza się teraz przy 2200 więc mogło by być ale boję się że przy obciążeniu z obornikiem będzie się rozłączało wcześniej. Nie wiem co to moze być. Być może przyczyna jest zupełnie inna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfel    5

Dziś czytałem artykuł że w Kubocie można zablokować obwód olejowy, więc może ty masz coś takiego u siebie. Najlepiej zadzwoń do dilera od którego brałeś Apollo i niech przyśle serwis i przyjadą, sprawdzą rozrzutnik dopóki jest na gwarancji.


moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzik    0

Jeszcze jedno pytanie. Czy realne jest aby zaczep który ma wg. instrukcji 900kg maksymalnego pionowego nacisku wytrzymał przy rozrzutniku z naciskiem na dyszel 2500kg? Patrzyłem u sąsiada w John Deerze i ma wytrzymałość maksymalną 1800kg więc tez za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj