barszczyk

Studia rolnicze a zakup ziemi.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
barszczyk    0

Witam.

 

W tym roku kończę liceum i wybieram się na studia rolnicze. Chciałbym się dowiedzieć ile otrzymam wiedzy praktycznej na SGGW - kierunek rolnictwo, UP w Poznaniu - rolnictwo i UP we Wrocławiu - rolnictwo lub technika rolnicza i leśna. Będę miał po tych studiach uprawnienia rolnicze?

Druga sprawa - po studiach chciałbym zakupić gospodarstwo rolne. Prawdopodobnie w innym województwie. Jak wygląda sprawa z możliwością takiego zakupu i kredytem na młodego rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

UP Poznań najlepsza uczelnia rolnicza w kraju, masz kasę na zakup gosp?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
słyszałem że są kredyty preferencyjne dla młodych na ziemie tylko nie wiem czy do 1 czy 2mln ale warunek jest że jeśli nie weźmiesz dofinansowanie młodego, bo jak weźmiesz to kredyt się wyklucza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
dają z dofinansowaniem na powiększenie gospodarstwa ale beneficjentowi do 40lat a wielkość kredytu uzależniona jest od zdolności i zabezpieczeń. co do autora to za nim skończysz studia to prawo może się zmienić kilka razy

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barszczyk    0

A jak z wiedzą, która może się przydać w prowadzeniu gospodarstwa? np. jakie warunki musi mieć dana roślina czy jaki skład gleby musi być?

Kasa na zakup to nie problem. Jedynie chce się dowiedzieć jakie są warunki kredytu.

Jak w końcu z tymi studiami. Po SGGW czy np. UP w Poznaniu będę miał uprawnienia rolnicze i będę mógł działać w kierunku rozwoju własnego bądź zakupu nowego gospodarstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Jakąś wiedzę będziesz miał, jeśli będziesz pilnym studentem. Jaką konkretnie - odsyłam do spisu przedmiotów na rolnictwie inż SGGW. 

http://agrobiol.sggw.pl/agrobiol/pages/start/studia-stacjonarne/--sylabusy/----rolnictwo-i-stopnia-stacjonarne.php

 

Jeśli chodzi o prowadzenie gospodarstwa, zakup itd to kierunek Rolnictwo jest jak najbardziej OK, problematyczne są inne na SGGW np Zarządzanie i Inżynieria Produkcji bo przedmiotów rolniczych jest masa, jakaś tam wiedza rolnicza po studiach jest a nawet do głupiego MR się nie wlicza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Ja widzę na moim roku, że jeżeli ktoś nie ukończył szkoły rolniczej i nie jest z gospodarstwa to ma bardzo ciężko.


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez pitrr00
      Witam   wybieram sie na studia na kierunek  rolnictwo lub zootechnik
      Wie ktoś  może jakie jeszcze uczelnie w Warszawie oprócz SGGW oferują te kierunki
      Ktoś kto chodził opowie jak jest na zootechnice?
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
    • Przez Filipson
      Witam. Mam zamiar iść na studia podyplomowe na kierunek rolnictwo. Czy ktoś z forum studiował na UWMie lub na SGGW ? Gdzie otrzymam więcej praktycznej wiedzy ? 
    • Przez piotreks90
      Witam
      Mam pytanie rodzice planują przepisać mi kilka hektarów ziemi lecz mam skończone technikum o profilu nie  rolniczym a odrazu po szkole podjąłem pracę na etacie. Z przepisaniem ziemi to raczej nie będzie problemu ale żeby być '' rolnikiem '' w dzisiejszych czasach potrzebne jest wykształcenie , co mogę zrobić czy jest jakieś obejście przepisów, nadmienię że pracuje z rodzicami od małego. 
      Oraz mam drugie pytanie odnośnie założenia nowego siedliska na przepisanej zmieni potrzebuje być rolnikiem , jak ktoś ma szerszą wiedzę niech udzieli mi trochę wiadomości w przystępny sposób
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj