Cennik Ursus 1996r
 

Informacje o zdjęciu Cennik Ursus 1996r




Rekomendowane komentarze

  • Zaawansowany
  • jacu
  • 91 165

miałem wtedy nowego Ursusa 3512 kosztował w 1997roku 31000zl to były czasy i ceny a teraz to można pomarzyć o nowym za własne  środki.

    • Like 1

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Wiesi0
  • 528 661

Kto wie jak kupisz jakiś ciągnik teraz to za 20lat będzie warty tyle samo.Ale te pieniądze nie będą mieli tej samej wartości.

    • Like 1

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Sylwekx25
  • 1169 2929

Czasy były takie same jak teraz albo i gorsze , dochody gospodarstw były takie jak ich wielkość czyli małe. Wtedy dla przeciętnego rolnika który utrzymywał się tylko z gospodarstwa i nie miał babki albo dziadka z francuską rentą to te 25 tys było naprawdę ogromną sumą pieniędzy i raczej nie mógł sobie pozwolić na zakup takiego ciągnika. Mam tu na myśli swoje strony , w innych częściach Polski być może było inaczej.

    • Like 3

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Wiesi0
  • 528 661

Byli ciężkie czasy,słynne strajki w 97r, jak żyję to takich strajków nie widziałem do tej pory.

    • Like 1

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • leszekd
  • 105 1198

Strajkowali bo byli wolni. Nie siedzieli w bankowych kieszeniach. Tetaz z blowanie przejscia dla pieszych hłopy meldowali sie przez 6 miesięcy wiadomo gdzie.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • zetorlublin7341
  • 537 2633

czy ciężkie to nie wiem, wujek za stara 11z przyczepa załadowana cały zestaw kalafiorem pojechał w 97 r na Bronisze i za to przywiózł 3512 na starze. wiem że sporo ludzi tak woziło i za to traktory kupowali. warzywnicy w tedy mieli lepiej niż dziś

    • Like 1

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Anetka1
  • 199 547

tata w 1997 kupił nowegoMTZ 90 TSA az 51 tys a pszenica wtedy kosztowała 60 zł  za 100 kg

    • Like 1
    • Thanks 1

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Wiesi0
  • 528 661

Badylarze kasę mieli bo nie było importu takiego jak teraz.A co do zboża nie pamiętam ale nawozy były tanie..

    • Like 1

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Rolnik1973
  • 5395 8155

Kurła to taki 5314 był nowy tańszy niż teraz 20 letni.

96r nowy niecałe 52000

W 2017 z 98r  19 letni 58500🤔

 

Edytowano przez Rolnik1973
    • Like 1

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • misio3p
  • 1141 2512

Już starczy tych zachwytów, przestańcie żyć przeszłością... 

    • Like 1

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Użytkownik
  • Kujawy1990
  • 53 72
17 minut temu, Anetka1 napisał:

tata w 1997 kupił nowegoMTZ 90 TSA az 51 tys a pszenica wtedy kosztowała 60 zł  za 100 kg

No  i  ziemia  tania  była  po 2 tyś /ha  się  kupowało  a teraz   za 60  tyś  ciężko  kupić  :( 

    • Like 1

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Rolnik1973
  • 5395 8155

Za volvo w 2011 dałem 18500, a dziś ciekawe czy 7000 by wziął.

😁😁😁

Auta to najgorsza dziś inwestycja.

    • Like 1

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
misio3p

Napisano (edytowany)

  • Zaawansowany
  • misio3p
  • 1141 2512
Cytat

Tucznik w 96r. był po 3,2 zł/kg.

W styczniu 2019 też po tyle był

Edytowano przez misio3p

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • szymon09875
  • 183 2324

Za 100 tucznikow mozna było 3512 nowego przyprowadzic, teraz tez 100 zeby uzywanego kupic...

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Wiesi0
  • 528 661

No bo to zrobili dopłaty i modernizacja ale, cóż trzeba wyciągać wnioski ze jak coś się kupi nowego to za 20 weżnie się tyle samo za maszynę, a przez 20lat ona zarabiała na ciebie czyli inwestycja dobra.

    • Like 1

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Rowan
  • 44 538

Cena naszych produktów byla bardzo podobna do obecnej. Ale o ile żywność była tańsza... Paliwo, o nawozach nie warto wspominać...

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • dudek998
  • 70 828

ojciec w 1990r. na zetora 7211 40 tucznikow musiał dac. plus 10 łapówki u dealera. i jeszcze dopłata była żeby bez napędu był bo 4x4 stały i nikt ich nie chciał

    • Haha 1
    • Confused 1

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • kb4512
  • 267 1216

Mój 4512 jest z 96, w 05 zapłaciliśmy za niego 45000 i w tym samym roku sprzedany mf235 za cenę 2812 nowego w 96

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • zetorlublin7341
  • 537 2633

dudek998 napisał:

ojciec w 1990r. na zetora 7211 40 tucznikow musiał dac. plus 10 łapówki u dealera. i jeszcze dopłata była żeby bez napędu był bo 4x4 stały i nikt ich nie chciał

wiem bo w 92r tata miał za 7211 zapłacic więcej niż za 7245 i to około 20% jak mówił. kupił go za chryzantemy z jednego roku. piękne czasy

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • tytanowyJanusz
  • 526 4139

i weź teraz traf w taką uprawę czy hodowlę żeby za jeden sezon kupić dobry ciągnik- niemożliwe; niestety za ten sam pieniądz kupujemy co raz to mniej

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Użytkownik
  • KarolStach88
  • 8 66
20 minut temu, tytanowyJanusz napisał:

i weź teraz traf w taką uprawę czy hodowlę żeby za jeden sezon kupić dobry ciągnik- niemożliwe; niestety za ten sam pieniądz kupujemy co raz to mniej

Pamiętam te czasy, Jak by tak popatrzeć to kupno 914 wcale nie było opłacalne.  Wziąć pod uwagę fakt ,że między 914 a 1014  jest około 3 000 różnicy.Oczywiście wówczas to i te 3 000 się liczyły.mam jakieś te cenniki czy nawet gdzieś w gazecie. Pamiętam ,że cena prasy Famarol kostkującej rzecz jasna była bliska cenie nowego Poloneza. Domowa Siena kosztowała w 99 około 26000  .Kto chce to sobie poradzi. W tym roku jedynie na ziemniaku można zarobić chociaż plon marny.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Adi96
  • 1457 9782

Jeśli chodzi o cene ziemniaka to jest paradoks,ziemniaki 4 razy droższe niż pszenica 

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj