Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Pozostałe

Dostawa paliwa

No i firma dostarczająca paliwo zmieniona. Robimy zapasy na żniwa.Informacje o zdjęciu Dostawa paliwa


32 komentarzyRekomendowane komentarze

Zmieniłem firmę ponieważ poprzednia (DorGaz) ogłosiła upadłość i przestała sprzedawać paliwo. Kupowałem po 4,02zl przy ilości 499 litrów. Nie mam zbiornika z atestem ponieważ do ilości 500 litrów nie jest on obowiązkowy.

Z tego co wiem, to przepisy niezbyt jasno określają sytuację. Agencja niby już od kilku ładnych lat wymaga magazynowania paliwa w atestowanych zbiornikach lecz tego nie kontrolowali. W wielu artykułach piszą, że niby nie trzeba ale lepiej jak jest, każdy mówi co innego. Co do ilości paliwa to leją raczej wszędzie bo ich tylko kontrolują z tytułu zgłaszania i rozliczania się z dostawy. Jeśli ktoś prowadzi działalność gospodarczą to wtedy ilość ponad 500 litrów jest zgłaszana i otrzymujemy kody, musimy się logować na odpowiedniej stronie i to wszystko zgłaszać. Normalny rolnik nie musi tego robić bo ten system go nie dotyczy. Firmy sprawdzają czy ktoś jest w systemie czy też nie i wiedzą co i jak. 

Ja ostatnio kupowałem po 3.92 za 400 litrów. Co do ilości mogą przywieźć ile tylko chce i wleją ale że mamy "usługi" to trzeba to zgłosić. Tym takze zajmuje się firma która przywozi mi paliwo. Także żadnego problemu nie ma.

Zmieniłem firmę ponieważ poprzednia (DorGaz) ogłosiła upadłość i przestała sprzedawać paliwo. Kupowałem po 4,02zl przy ilości 499 litrów. Nie mam zbiornika z atestem ponieważ do ilości 500 litrów nie jest on obowiązkowy.

To drożej, niż na stacji w detalu (opolskie, śląskie, łódzkie, dolnośląskie, mazowieckie - poniżej 4 zł na stacjach, nawet ok. 3,90).

to jak jest w końcu z tymi zbiornikami? trzeba mieć ten dwupłaszczowy czy do 500 litrów nie potrzeba? bo mój dostawca paliwa nawet mniej jak 500 litrów nie chce przywieźć bo mówi że muszę dwupłaszczowy zbiornik mieć i koniec

Zmień dostawcę . Nawet w Agrobiznesie nie mogli dojść jak jest z tymi przepisami . Wygląda że panikę sieją głównie producenci takich zbiorników .

@timo a 500 litrów to nie detal ? Dostawcy muszą sobie rekompensowac takie sikanie po kątach.

Detal, ale w moich okolicach jak zamawiasz dostawę, to nawet tyle przywiozą w cenie hurtowej (o ile jesteś w miarę stałym klientem). Po prostu podjadą po drodze.

4,02 netto to zła cena? 

Ło kurde, jeszcze netto? :o masakra! No raczej, że zła, jak na stacjach jest po 3,89 brutto.

Ja tydzień temu kupiłem 2000l po 3.82 brutto nie potrzebny zbiornik dwupłaszczowy , firma sama kończy zgłoszenie z kodem .

w nowej ustawie o transporcie paliwa nie ma nic o zbiornikach dwuplaszczowych. obowiązują do tego przepisy przeciw pożarowe i cross-complice które są od ładnych lat olewane. przepisy BHP mówią coś o tym E zbiorniki powyżej 1000 litrów muszą mieć jakieś przeglądy. podsumowując mogę zamawiać 1000 litrów i lac do mauzerow. urząd skarbowy nie powinien się przyczepić.

a jak ktoś ma przykładowo 5 ciągników teleskopa i kombajn do tego, to suma pojemności ich zbiorników łatwo przekroczy 500 litrów to czy ma możliwość zalać wszystkie maszyny do pełna w sytuacji takiej jak na zdjęciu?


Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×